Rivierberiglen. Een WOONHUIS, een WOONHUIS, eene Schuur met Erve Eene partij Houtwaren, w. nieuwe GALANTERIëN, EEN HOPSTEEDJE, üii Ongeveer 40 bund. Land, de Wed. Appels en Zoon. A. DIEF ENTHAL SOIREE Declamatoire et Musicale, IIolloway's Zalf. Een MACHINIST, is tui wéér te leur 'gesteld, omdat de (luchters van een meubelmaker tlè voorkeur hebben gekregen. Jan niet zijne makkers (c Bommcnetlé, moesten zich wat beter gul ragen, wanneer zij ,up zondag naaV Brouwershaven zijn geweekt want Die zijn fatsoen bewaren wil, Drinkt niet te veel en houdt zich stil, En schrecuwd niet in den avondstond, Dat liet gehoord wordt in liet rond, Want d'eeho kaast het overal, liet woest geschreeuw in boscli en dal. :ITS-SS0ITDS1T3 S^JZZSiT. Algemeen Belang. lirl is niet ongewoon om in het dagelijksch leven, ja, het behoort nagenoeg lot de orde van den dag, om over daarsteliingen van algemeen be lang uf nuttige inrigtingen te hooren spreken. li ij zulk eeuc zamenspraak hoort ilc schijnbaar onverschillige luisteraar, de voordrag! der verschil lende denkbeelden, over dezelfde zaak uiteenzetten, goed en afkeuren. Deze gesprekken, ofschoon geen bepaald doel hebbende leiden toch tot wrijving der gedachten, en deze doen soms zaken geboren worden, aan welker verwezenlijking men Ie voren nimmer gedacht had; al dikwijls bemerkt men dal zij de uitvloeisels zijn van het gezond natuurlijk versland en de dagelijkschc ondervinding, zonder den slcuipel Ie dragen der schoollaslieke geleerd heiil; want zeker is het eene waarheid, dal zoowel als de groolstc mannen ontstaan in het privaat leven; niets tut hulpmiddel hunner vorming hebben dan eigene Icrachls—ontwikkeling zoo heeft die zelfde werking, lot het daarstcllen van een zeker doel plaats in het algemeen belang. De ondervinding heeft het maar al te dikwijls geleerd, dat de grootste vernuften dwalen kunnen, en hunne gewaande scherpzinnigheid, niet anders Ie noemen is, dan eene scheppende verbeeldings kracht zonder door de rede geleid te werden, de aanvang gelijkstaande aan hel begin eener Epide mische ziekte, welker woede door den lijd lang zamerhand afneemt en eindelijk afgemat itt het niet vcidwijnt. Wij willen gelooven, dat er in menige plaats veel gegeven wordt ter ondersteuning van de behoeftige standen, welke door gebrek aan werk lot armoede vervallen, en aan gebrek Ier prooije worden ge geven, doch verhelpt het ontzettend kapitaal het beslaande kwaad roeit het den worgengel der menschheid uil: neen, het is slechts eene verkwik king vour het oogeuhllk, even als hel ophouden van alle pijnen hij den naderenden doodstrijd; met ile laatste uildecling houdt ook alles op, en begin, en einde maken als liet ware hetzelfde punt uil. lianrstellingcn van algemeene werkzaamheid kun nen alleen wczentlijk en doelmatig genoemd worden, zij zijn een kapitaal dat voor den nijveren werk man en de gehcele arbeidende klasse steeds goede rente zal blijven gevenen wat is genuegclijker het geld door noeste vlijt verdiend of de penning die verkregen wordt, welke de nood moet vragen? nemen wij tot voorbeeld de inrigtingen, welke van dien aard binnen onze stad beslaan, zij zijn: de Weverij, de Garancine Fabriek, de vaart Ier Koop vaardij hoe vele huisgezinnen hebben gedurende een aantal jaren, aan deze lakken van nijveiheid het brood verdiend en mogen zij nu al voor eenigen tijd kwijnende zijn zulks kan niemand verhoeden, en is zoo als ieder bekend is de schuld iler tijdsomstandigheden, niet van de ondernemers Het zij ons vergund aan Ie merken, dal zoo als genoemde inriglingen hunnen weldadigen invloed verspreid hebben, en zoo Ie hupeii is, na door gestane crisis, tilt oog verder doen zullen, er nog meerder gelegenheid beslaat om de werkzaamheid te bevorderen; wel te verslaan indien de begrippen daarheen leiden, dat zij een bepaald doel, en ei tie blijvende zaak beöogen. Niet zooals in hel jaar der aardappelen-ziekte, toen een groot kapitaal renteloos werd voorgescho ten, ten einde werk te verschaffen, de opruiming der halve manen buiten de stadspoorten werd hier door bewerkstelligd, en toen de winter voorbij was, werk op, geld op, alles op 1 Zou de mogelijkheid niet beslaan hebben om voor die gelden eene iu- rigling daar te stellen welke voortdurend werk kotide verschaffen, al was hel dan ouk maar ge durende de wintermaanden? Niet zoo als de Visschcrij bij overlevering de nieuwe Visscherij genoemd, waar is de groule soul gelds, heeft zij gerendeerd, dit behoeven wij niet uileen te zetten, menigeen onzer Sladgenooleii zal dienaangaande de veiligling zijner beurs nog wel gevoelen en zich de oorzaken kunnen verklaren van haren ondergang; en waar zouden wij eindigen om soortgelijke dingen op Ie sommen. Wij herinneren ons het gezegde van eenen hal ven gek; terwijl uien bezig was eenige spinnewie len Ie vervoeren, en deze ter inscheping nog op het zoogenaamde Luitje lagen, zeide hij, na dit eenigen tijd bedaard te hebben aangezien: daar gaan de spinnewielen ook al weg, niets kan hier in Zicrikzee stand houden. Dan wat anders in de nabijheid der scheeps timmerwerven, zaliger gedachtenis, ligt eenen heu vel bestaande uit zee-zoutasch, uitmakende een rijk dom voor de stad, want jaarlijks wordt van deze stof voor een kapitaal van ininslcns vijftien dui zend gulden, aan de glasblazerijen, elders gelegen, afgeleverd Misschien is hel denkbeeld wel eón weinig gek te noemen; doch wij aarzeien tiiel er mede voor den dag Ie komen wij dachten hij ons zei ven, als men in andere streken van ons vaderland lies schelt kan maken, dan kan men dat in Zierikzce ooken wel met meer voordeel, zoo voor tien fabriekant als voor den verkooper van het ver vaardigde; de grondstof ligt hier voorhanden en is dus slechts te krijgen, werkloon en de asclt blij ven in kosten gelijk, maar onbetwistbaar is bel, dat men du niet onaanzienlijke kosten van liet transport zoude uitwinnen, honderdduizenden fles- schen worden van hier uitgevoerd, dus terug naar hier alweder transport, zoude liet dan niet eene nuttige inrigliiig genoemd kunnen worden indien men bij de zeikc eene glasblazerij in werking hragl? I Wordt vervolgt). Z Zee. Feb. 1862. Heulen, 4 Febr. 28 v 9 d. Keulscll. (26 v. 10 (I. liijnl.) jCyji) (XJ. 31 GEBOREN Jan. Ecu zoon van A. Bod bij 1 en K. P. Deijbcl. Een zoon van A. G. F. Trijselaar en L. Ncstler. 1 Febr. Een zoon van A. Telle en M. But. 2 dito. Een zoon van P. Klaasse en M. Blok. 3 dito. Een zoon van C. van der Voois en L. v. d. Baars. 4 dito. Eene dochter van A. J. Basliaanse en A. Smits. o v e r l r den: 4 Febr. M. Haek oud bijna 9 jaar zoon. - L. Verdoorn, oud ruim;26 jaar, echtgen. van A. J. Wierikx. Meden trof mij de gevoeligste slag mijns levens door het afsterven mijner geliefde Echt genoot, LIJNTJE VERDOORN in den ouderdom van bijna 27 jaren, ua een lijden van ruim drie maanden. Zij, die de overledene gekend hebben kunnen begrijpen wat ik inet mijne vier jeugdige kinderen in haar verlies. Zierikzee, A. J. WIERIKX. 4 Febrtiaiij 1869. Miegene, welke iels te -vorderen hebben &•-<& van of verschuldigd zijn aan den boedel van wijlen den WelEdolen lieer CORNELIS van ue STOI.FE in leven Oud-Burgeineesler van Bruinissegelieven daarvan opgave uf betaling Ie doen aan de ondergeteekenden vóór den tb11"1 dezer. Bruinisse. v. o. STOLPE. 1 February IS62. W. VOORBEITEL, Tz. Executeuren-Testamentair. Diegene. welke iels verschuldigd zijn aan den faillieten Boedel van LEËN- DERT iie KOK, Fz. Giutter en Winkelier te Zierikzee, worden verzocht, daarvan onverwijld betaling le doen, ten huize en tegen kwitantie v.ui den oudergeteekeude, Curator in dien boedel, die, daarvoor van lieden at gedurende acht dagen zal vaceren van des middags 12 tot 2 ure. Zierikzf.e, 7 Fel» narij 1862. J. BETIIE. De Notaris I). Q ue JONGE van deu HALEN zal teil verzoeke van den Hoog Welgeboren Heer Jonkheer W. M. II. ue JONGE, op Maandag den 10 February 1862, des middags ten 12 ure, vóór het le veilen perceel, publiek presenteren te veikoopen: Erve en gevolgen, staande aan de Oostzijde van de Nieuwe Boogerdstraat te Zierikzee, wijk D, No. 219 De Notaris Mr. J J. ER MER INS zal, op Woensdag den 12 Fchrunrij 1862 's namiddags ten 2 ure, in de Herberg "de Meehaal" te Nieuwcrkerli, presenteren le verkoopen Ten verzoeke van Mrj de Wed. 1). MALLINGSE, «net 'ETHn, Erve on Vajver, slann-lc en gelegen in hel dorp Nieuwer kerk sec lie M, Nos. 325 320, 532a en 552£>grool 22 roeden, 20 ellen e n en annex gelegen gedeelte «reef, aldaar, sectie M, No. 286 en in No. 489. Alsmede ten verzoeke van Mij. de Weduwe A. QUINTUS: Be opstal van een Woonhuis en hel erfpachtregt van den grond waarop dat Woonhuis slaatitt de gemeente Nieuwer kerk sectie M, No. 4GSgroot t roede, S7 ellen, bewoond door C. Admiraal. Nadere inform,-Uien le bekomen ten Kantore van genoemden Notaris. De Not aris J. J. FKRCKËN, ie Neuzen, zal, op Woensdag den 12 February 1862, u des namiddags ten l ure, ten verzoeke van L. J. van LEEUWAARDEN koopman te Neuzen in het openhaar verkoopen beslaande in 113 eiken ^Planken, van ver schillende zwaurlc eu lengte, benevens 4LÖ® ESogt- sttyicn alles uilmunlend geschikt voor Timmer werk; voorts 5 zware ijzeren Bankschroeven en 2 groote Zeilen alles liggende aan hel Schuttershof, hij het Kanaal, le Neuzen. De Deurwaarder .1. van der BENT zal, op Maandag den 17 February 1802, des morgens ten 19 ure, vóór het Huis, wijk C, No. 154 in de St.-Domusslraat te Zierikzee ten verzoeke van zijn principaal, publiek verkoopen: EENE PARTIJ waaronder Spiegels Schilderijen Bloem vazen Forcelein Glas-, Aardewerk en andere Voorwerpen van Luxemitsgaders eene partij MEUBELEN, waaronder 1 Chiifonlère, Hleerkastje 3 ronde Tafels Stoelen Bedden met toebchooren 1 Oven-Hagchel en andere Roerende Goederen, De Notaris J. M. BOUVIN zalop Maandag den 3 Maart 1862, 's namiddags ten 2 ure, in de Dorpsherberg te Oosterland, ten verzoeke van de erfgenamen van MAR. de VIN, publiek presentereu le verkoopen bestaande in WoonhuisSchuur en verdere Gebouwen met de tiumhre van ongeveer 7 bunders, 25 roeden, 40 ellen Houw- en Wei land gelegen onder Oosterland eu Bruinisse en daarna ten verzoeke van HH. Regenten van hel Weeshuis te Zierikzee, presenteren le verpach ten 2 Bunders, 12 roeden, 20 ellen 01 JE gelegen onder Oosterland. fin op Vrijdag den 7 Maart 1862, voormiddags ten 9 ure, op genoemde Hofstede onder Oosterland, 3 Werkpaarden, een gjari; iVIerriepaard, 4 itlelkkocijen, Vaarsen, Varkens eu ander beestiaal, Bouw- en Mclkgereedschap Mestput, Slooi, Stroobrandhout, Meu belen en andere Roerende Goederen. Breeder hij hilletlen vermeld. Vrij van Zegel. K. B. 7 Aug. 1861, No. 62. Het strekt de ondergeteekenden tot ge- noegen, donr dezeaan allen die hunne pogingen hebben of nog zullen willen ondersteunen, kenbaar te maken dat het Z. M den Koning op hun daartoe gedaan verzoek hij Besluit van 19 Januarij jl.No. 19, behaagd heeft te bepalen dat de opbrengst der door hen in de Zierikzeesche Nieuwsbladen van den 5 October 1861 aangekondigde of Loterij zonder Nieten, a 35 Ct. het Lot, primitief bestemd voor de noodlijdenden door den Watersnood, thans door tusschenkomsl van de Plaat selijke Besturen zal worden uitgereikt aan de Al gemeene Armen der gemeenten, waarin Loten voor deze Loterij zijn geplaatst geworden. Zij hopen alsnu daartoe spoedig in de gelegen heid te zijn en vleijen zich in deze zaak door de medewerking der betrekkelijke Gemeente- Besluren hel door hen beoogde doel te zullen bereiken. W. E. N. MUSKEIJN, le Renesse. P. de BRAAL, le Zierikzee. Voor Vlas-bezaaijing TE HUUIt: in massa of bij gedeelten. Adres hij M. NIEU- WENHUIJZE, le Bath. De omlcrgclcckemle geeft door deze aan hare geachte Stad- en Landgenooten herigt, dat zij hare Affaire in Manufactuurgoederen, enz. enz. van heden af zal voortzetten onder de firma van Zierikzee, 4 February 1862. Wed. P. APPELS, in de St.-Dommusstraat, wijk C, No. 140. ')e undergeteekende geeft door deze aan zijne geëerde Begunstigers berigt, dat hij van heden af deelgenoot geworden is in iie affaire van zijne moeder, de Wed. P. APPELS. Degene, die iets van hem te vorderen heeft, of aan herri verschuldigd is vervoege zich ten huize van zijne moeder, de Wed. Appels. Zierikzee, Pi. APPELS. 4 February 1882. SS* Extra mooije ongevlekte Witte boonen, 18 Cent de kop, inooijc ordinaire 14 Ct., bruine boonen extra mooije 18 Cent, ordinaire 14 Cent, mindere 12 Cent, Erwten extra mooije 13 Cent, ordinaire 11 Cent. Paarselie boonen 14 Cent. Wat de kook betreft, valt niets te wcuschen over. J. BAKKER. Berigt voor zwakke «ogen. Geziglkundige uit Antwerpen, verwittigt het geëerde Publiek, dat hij alhier ge arriveerd is met eene BB1LLEN-SL1JP-MA CHINE, om in tegenwoordigheid van iedere zwakke ooglijder eene der meest geschikte Brillen Ie slijpen. Daar de meeste zwakke oogen door hel gebruik van gegoten glazen ontslaan, zoodanige glazen die toch een helder licht geven, inceremieels 2 of 3 brandpunlen hebben verzekert hij dat door hel langdurig gebruik allerlei oogzicklens ontstaan. Ver der verzoekt hij alle doctors en deskundigen, om zijne regelmatige werkzaamheden te komen bezigligen. Te spreken of te ontbieden in het Logement de Kroonbij den heer Augustijn. Verblijf 2 dagen. ten behoeve oeil Diaconie-Armen van alle Gezindten, te geven door het gezelschap t E. TV. 25. K. te ZIERIKZEE, met medewerking van het Muzijkgezelsehap onder directie van hel Ecrelid van eerstbedoeld Gezelschap Cari. Eisneh, op Vrijdag 14 Februari/ 1862, des avonds ten 7 ure, in de Concertzaal. Entree 99 Cent per persoon. De veranderlijke weersgesteldheid van de lente. ZcMen gebeurt liet. dat niet een of ander ligehaainsdcel schade lijdt in dit voor de gezondheid zoo nadeelige jaargetij. De maag, de lever, liet hoofd, en de huid zijn voor namelijk de funcliëu, die liet meest te lijden hebben, cn voor de ongemakken aan deze funtiën zijn de middelen van Holoway een waar tegengift. De zalf moet gewreven worden op de huid zoo digt als mogelijk is op de aan gedane plaats en altijd regelmatig en met volharding, terwijl de pillen steeds in eene geëvenredigde dosis ge nomen worden, welke aangewezen wordt in het recept dat om elk pakje pillen gerold is. Zij herstellen spoedig de ongeregeldheden der vrouwelijke ziekte cn op eene onfeilbare wijze geven zij aan de zwakste gestellen kracht en gezondheid weder. De pillen en zaif van Holoway werken allijd zacht en genezend. De zalf en pillen moeten te zamen gebruikt worden voor de genezing der volgende kwalen. Open becnen. Zwcrendo borsten. Brandwonden. Steenpuisten. Beijen- en muskieten- steek. Winterhandon. Kanker. Styve gewrichten. Likdoorns. Velaatschheid. Sweren. Ontsteking der levernie ren en baarmoeder. Jicht. Lendenpijn. Aanbeden Rheuttltiok. Schurft. zwerende tepels. Keelpijn. Huidziekte. Scbeurbu ik. Zeere hoofden. Puisten van alle soorten. Wonden, eoz, eus. Door liet vermeerderd debiet: zijn de Prijzen van lieden af als volgt DoosjesPillen van ƒ0,80- 1,80/3,— ƒ6,73 13,30 20.20 Potjes Zalf van -0,80 -1,83 - 3.7,30 -13,83 - 20,20 Door de grootste doozen of potjes te nemen doet men zich een groot voordeel. N. B. Bij ieder doosje pillen of potje zalf is een papier gevoegd, dat den patiënten aanwijst hoedanig te handelen. Zijn op franco aanvrage a Corraptant te bekomen bij den heer O. E. BOONEN, te Hoofdplaat den heer G. van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Uoofd-depótliouder te's Hertogenj bosch, alsmede, te Londen, Strand 244. Holloway Etablissementen te New-York% 80 Maiden Laine. g» SS=» Te gei) 1 April of vroeger, wordt gevraagd voor de Meesloof »de Zeiler," onder Oosterland. Diegene, die als zoodanig werkzaam is of geweest is, zal liet eerst in aanmerking komen. Belanghebbenden vervoegen zich in persnon bij L. J. van VESSEM, te Oosterland, hij wien met Mei a.s. een gehuwde Boeren Knecht kan geplaatst worden. Terstond of met Maart of Mei, een bekwame Smids-Knecht benoodigd, bij II. EVERWIJN, le Oreischor. SESsr" Terstond eene Noodhulp benoodigd, die koken kan, bij Mevrouw VEROOOREN. Zierikzee. Drukkerij. P. na LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1862 | | pagina 2