Aanbesteding, HOEDEN, PETTEN Fantasie Sioeden% MjgBBÖnPBiiraSTTramiVT eene partij Ouismeubelest, Een Woonhuis en Erf, Uk tie hand te koop, Uit de hand te koop Ken 572jarige bruine öengst, WIX li K L - A R TIK E L N J. de G'éaaf, Cz., gemaakte lïleediogstukken Fransche Model-Pelten Rotlerdaraschc Kermis Zwart Parafin Vernis Voorbehoedmiddel tv urtga&ntanui koningrijk Bcfgii in dé inlijving der zoogenaamde Waalsilii' provinciën bij Frankrijk'. Getrouw aan hel stelsel der nationaliteiten. zon ilc keizer niet, verlangen de zoogenaamde natuurlijke grenzen, waar van de republiek en bei eerste keizerrijk spraken, maar moet hij integendeel verklaard hebben, dat bij zeer gaarne zien zou de vergrooting van Ne derland met de Vlaamsch sprekende provinciën van België en een groot deel van Oost-Friesland. »!)c uitbreiding van Nederland ten koste van lielgie eu Duilschiand, de uitbreiding onzer marine op groote schaal moet een der lievelingsdenkbeelden zijn des keizers, doch altijd onder de inits, dat Nederland met Frankrijk zich verbinde tegen den gcineeiien vijand, Engeland, dat steeds een begeerig oog slaat op onze koloniën, en Duilschiand, dat onze zeemonden benijdt. Zeker is bel, dat Na poleon, bij ecne diepe minachting voor Belgie, eenc groote ingenomenheid schijnt te koesteren voor Nederland, terwijl bij herhaaldelijk zijn leedwezen betuigde, nooit in aanraking Ie zijn geweest met onzen ridderlijken koning Willem II, den man, naar zijne meening, die hem zou begrepen hebben. In hoeverre nu die veronderstelling waarheid bevat, laten wij daar, doch zeker is bet, dat Napoleon onzen koning gaarne zou overhalen tot bet deel nemen aan zijne ver uitziende plannen. Ziedaar nok, waarom Willem II! geen gevolg geeft aan de iiitnoodiging, om Napoleon te bezoeken in zijn legerkamp. Sommige bladen noemden als reilen daarvan de groote uilgaven, welke Z. M ten gevolge van den jougsten watersnood gedaan beeft, doch zij bedrogen zich. Willem III vreesde, zeer wijs- selijk, door zijne tegenwoordigheid in het legerkamp van Napoleon III, bevriende mogendheden in den waan te brengen, dat bij lot 's keizers plannen toetrad, en zulks achtte Z. M. tcregt onstaatkundig." liet spreekt van self, (lat wij het boven staande geheel voor rekening van de Ulrccht- sche Courant laten. De Red. N. Ii. Ct.) Sedert ileu 2den dezer hebben in de om streken van Hergen-op-Zoom niet minder dan vier diefstallen, met builen- en bimienbraak plaats gehad. Gisteren middag nu zag men twee maréchaussees spoorslags de vesting uitrennen, waarvan een weldra terugkeerde vergezeld van een zwaar geboeid persoon. Het was den kommaudant der brigade namelijk gelukt, met den veldwachter der gemeente Halsteren, den vermoedelijke:! dader biervan op bet spoor te komen, waarop bij tnee zijner manschappen liet ontbieden, ten einde hem bet ontsnappen mocijelijker te maken, liet uiogl dan ook aan cén hunner, daar -zij zich m verschillende rigtingeu verspreid hadden, gelukken bent te ontdekken en te arresteren. De beschuldigde, afkomstig uit Keulen, was bier gekomen om dienst te nemen bij bel Gde reg. inf. zoodat hij reeds in de kazerne logeerde, en een fourrier een gedeelte van bet door hem gestolen geld bad in bewaring gegeven. Hij zal eerstdaags Ier dispositie van den officier van justitie naar Breda worden opgezonden) GEMENGDE BEKIGTKX. Een stations chef Ie A. houdt zoo veel van de groene lindendal bij zich zelfs ook des zondags gedurende de Godsdienst oefening daar been begeeft, en alzoo liever de schaduw zoekt tlau bet licht. De roomscb-gereformeerde Dagcraads-parlij al daar, beeft ecu barer leden verloren, en zal nu spoedig uitsterven; daarom zal de buigerij bij tic eerstkomende feesten, er wel deel aan mogen nemen, en de openbare straat niet meer alleen aan mannen der verlichting overgelaten worden. Kootje te Axel moest wat minder snaps hebben en wal beter betalen; daarom zingt men Maar, Koo, waar blijft gij met uw geld, Hebt gij bet ai reeds uitgeteld, Waar zijl ge er mee gebleven? Zoo Mietje dat nu eens goed wist, Gij had bij haar vast uiig Dan was 'torn van Ie beven. Eeltige schippers-zonen roet geolied baar te El- leworden om bun eigen fatsoen aange raden, hunne hcrbergschirld te komen betalen, waar onder zelfs nog pinkster-schuld is; eu dit niet doende dan zullen die beertjes bij name worden genoemd. Te Co. wordt een veldmaarschalk, of wachter, verzocht, geen kwaad van anderen te spreken, en p gecne vreemde kusten te loopen, daar men die uiers met naam, nummer en wijk noemen zal. - Twee schoenmakers-dochters Ie Goes hebben zoo ng geloopcn, dat zij toch verpast zijn met de rmis, en wel aan twee meelzakken. Doch, dames, s op, ze zijn even als de Duitschers: eerst kruipen voor de voeten, en daarna is 't prigel. In de Igende week zullen de hecreu S. en M. te Goes eerste verlooning geven met apen-kinders, gevolgd >r geldgebrek. Ook zal een timmerman, die i sterk als een leeuw is, wonderen van kracht de kermis te Goes uitoefenen, doch meest in ledigen vau glaasjes, onverschillig of die van of van anderen zijn. Wordt gevraagd te Goes: ecne scheepslading jonge bceren van boven de 20 jaar voor kermisgebruik der Goesscbe juffers, vant de helft zal zeker over moeten schieten. Een borlngiernaker wordt aangeraden eene dame nit een porseleinwinkel zoo onfatsoenlijk niet meer te behandelen, dat de bewoners uit het papegaaijenstraalje er zich over ergeren. Een dobbelaar aldaar zal gaan dobbelen, „ie bij nemen moet voor zijne vrouw, ecne jufvrouw uit een ijzerwinkel, ecne apothekers- (locbier, eene schilders-dochter of Koosje van eeu Singel. Te Ros^beapelle beeft eene zekere dienstmeid zoo boos geweest, dat zij drie dagen er ongesteld van is geweest, omdat zij geen vrijer hoeft gehad met de gaaischicling. Een smid te Rapenburg ligt nu te loeren op klaveren zot, om des avonds schoppen Trien te pakken. Een Jagl- hondje op de Oude haven Ie Zierikzee wordt aan geraden, zoo niet tegen de posten van bet buis je staan vrijen, anders zal de schilder er nog aan te pas moeten komen. Ook moest liet zoo geen tim merman achterna loopen, want bet zal door dit jagen nog ouder de kiullen begraven worden. Jufvrouw Johanna vau achter de kerk te Brou wershaven, moest nalaten om in de kerk Ie zitten slapen, daar bet plan bestaat om baar voorzigtig met baar stoel builen de kerk te zetten. Een persoon te St.-Annaland raadt iemand aan, om geene naainlooze brieven meer te schrijven, daar dit onaan gename gevolgen zoude kunnen hebben. Drie jonge wilde duifjes te Mijnslieereuland, zijn nu zoo ge kortwiekt, dat zij vooreerst zoo liuog niet. meer vliegen zullen. Een bakker te St wordt uilgènoodigd, om naar zijn tleeg te komen zien, want bet zal den pot nog uitrijzen, en dan zoude bet te laat zijn, en alles kwam publiek. Het trotsche tulpje te Driewegen met nog eeu ander bloempje, moesten bun eigeu tuin laten wieden, en dan bet groen zien van anderen. Steenbergen, 5 Augnslus 1 Heden avond werd de nieuw gebouwde Muzieklef pel, bestenul voor de Harmonie "Eensgezindheid kweekt KuSist' alhier ingewijd. Aanzienlijk was het tal der opgekof leden, welke met hunne dames deel aan liet feest namen, en waartoe het overheerlijke weder niets te wenscheu overliet. Na het uitvoeren van eenige frauije muziek stukken door de werkende leden van genoemde Harmonie, onder de leiding van den verdienstelijken Muzijkdirecteur den heer G. Eisner, van Zierikzeewelke hiertoe ver zocht dien avond welwillend zijne medewerking heeft verleend, alsmede met adsistentic van den heer MF. C. de Kater, rnuzijkliefhcbber mede woonachtig te Zierikzee, welke ook hiertoe uitgenoodigd volgaarne hieraan had voldaan, werd door den fungeronden president, dc heer J. F. II. Welters, in zeer gepaste bewoordingen aan ge noemde hecren namens het gezelschap zijnen dank be tuigd voor hunne ijvervolle en belanglooze medewerking, zoo mede aan die leden der Harmonie, welke het hunne hebben bijgedragen tot opbouw van gcmelden muzijk- tcmpel, cu verder aan al diegenen, welke tot opluistering van het féést hadden medegewerkt. Een exprcsselijk daartoe vervaardigd muziekstuk «Sou venir de Steenbergen gecomposeerd door den beer G. Eisner bovengenoemd, werd het gezelschap door dezen aangeboden en terstond uitgevoerd met die juistheid en smaak, dat het de eer der terugroeping te beurt viel en met daverende toejuichingen andermaal werd ontvangen. Lang zal de herinnering aan dezen genotvollen avond bij ons in aandenken blijven terwijl wij bierbij den wenscli uiten, dat ons nog menigmaal dc eer 2al mogen te buurt vallen bovengenoemde Zierikzeesche hecren met hunne hij geweest zijnde vrienden in ons midden te zien, ten einde den gclegdcn band vau vriendschap, is het mogelijk, nog naauwer toe te halen. Eenige Muzijkliefhebbers. ^v$vt/cntunf Getrouwd J. van den BOUT, Tz. en Elkkrzee, P. PATMOS. 9 Augustus 1S61. Bevuilen van eene DOCHTERCORN3. BLONKER, geliefde Echtgenoot vau Renesse, A. W1LTSON. 12 Augustus 1861. Algemcene kennisgeving. Bevallen van een' ZOON, C. P. BAL— Was, Ziehikzee, 12 Augustus 1861. Heden overleed zacht en kalm, na eeu langdurig en smartelijk lijden, mijne geliefde Echt genoot HEND1UNA HOEK, wijlen Wed. A. van Bendegom in den ouderdom vau bijna 70 jaren na eene genoegclijke Ecbtverceniging van slechts 4, jaren. In de hoop dat zij naar betere gewesten is heengegaan, doet mij in Gods wijzen wil berusten. St.-Annaland, J. GELUK. 11 Augustus 1861 Algeiueene kennisgeving. De CENTRALE DIRECTIE van Schou- wen, Burgh en Westland is voornemens, onder nadert) goedkeuring op Donderdag den 22 Augustus aanslaande, des middags, op 's Lands Kamer te Zierikzee bij inschrijving en opbod AAN TE BESTEDEN: filet vijfjarig onderhond van de fiSIn- nenslalzen, Heulen, Duikers en Ge bouwen van den polder Schouwen. De Aanwijzing zal geschieden gedurende drie dagen, zijnde 19, 20 eu 21 Augustus aanstaande, te beginnen des murgeps ten 10 ure, waartoe de gegadigden zich zulten te vervoegen hebben bij de Dijkbazon der verschillende Districten, terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opper-Cotnmies te Zierikzee. De Bestekken zijn verkrijgbaar bij den Boek handelaar A. M. E. van DISilOECK, te Zierikzee. De Centrale Directie voorn.'1, B. C. CAU, Voorzit Ier. oe JONGE, Ontv.Grifjier. De Notaris D. O. de JONGE van oer HALEN zal, ten verzoeke van de Erven wijlen C. HOLLANDER op Diugsdag den 20 Augustus 1861 te Nievwerkerk, publiek presen tereu te verkoopeu Des vooriniddags ten 10 ure, aan bet boedelbuis van C. HOLLANDER bestaande iu tSurcan, Linnenkasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Bed en Bcddegoedercneen zeer goede Ifiordsclie haard, Koper, Tin, Porcelelai, Glas- en Aardewerk, en hetgeen verder zal worden ge veild. Voorts des namiddags ten 4 ure, in de herberg »de Mf.ebaai.," te Nieuwer kerk kaande in de Kerkstraat te Nieuwerkerk sectie J, n.° 556. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal, ten verzoeke van den Heer J. STRICKAERT, op Woensdag den 21 Augustus 18G1, des voormidrlags ten 10 ure, op de Werf ode goede Intentie," publiek presenteren tc ver knopen Een Mallejan, een groote Steekwagen differente Bakken Laddersecne groote E'oinp, eenige houten SSokkera, Kaapstan ders en «Blokken, en eene groote partij gezaagd Eiken, Greinen en Beuken Stout, bestaande iu Flanken, S»3foben en andere stukken. 'frïiïl»1" ')e Notaris Mr. C. van der LEK de CLF.RCQ zal, teu verzoeke van zijn prin cipaal, bij F. van 't HOF te Brouwershaven, op Diugsdag den 27 Augustus 1861, des morgens ten 10 ure publick verpachten Eenige GEtfêWUWHSM en ecne aanzienlijke partij LAWSSERLJEjV onder Brouwershaven, Duiven- dijke, KerliwerveBommenede en Zonnemaire ge legen, en des namiddags ten 5 ure, publiek verkoopen: Het NAGRAS vau eenige Weilanden aldaar, mitsgaders eene groote partij twee- cu driejarige 83Ei352523 te Telde. Alles aankomende den boedel van wijlen den lieer Lt. de OUDE. Biecder bij billetten omschreven. Eene groote partij Esschea en Elzen drooge Mutsaard bij 1®®, 35® en 2®® stuks of meer. Te bezien eu te bevragen bij den Tuinman op de Buiten plaats »DE HAAN," onder Noordgouwe. braaf en gemakkelijks, bij L. LUIKS, te Kloetinge. Brieven franco. ZierikzeeDarnB, 86. gedurende deze maand van alle voorbanden zijnde Winkelkasten Bozen Standaars Toonbank, enz., enz. zijn UIT DE HAND TE HOOP. Te bevragen en te bczigtigen tot den I September 1861, bij Zierikzee, D. II. EZERMAN, 14 Augustus 1861. Organist. Extra mooije nieuwe Groene Erwten f 10,30. drooge nieuwe Kogge- 7,50. oude Rogge, droog bakker - 7,00. Voer dito- 6,30. Oude Gerst- 5,30. Nieuwe Wiulergerst. - 5,75. Itanariezaad, goed van stof ge zuiverd, zwart en wit, 13 Cis. de kop. Bruin mosterdzaad 25 bij den heer J. BAKKER, Sint-Domusstraat. e n berigt den ontvangst van eenc fijne sortering en De DIRECTIE der Stoomboot STAD ZIERIKZEE berigt, dat de Stoomboot op a. s. Zaturdag '17 dezer ter gelegenheid der weder als naar gewoonte tegen verminderde prijzen varen zal, terwijl de rctourkaarten, welke voor die verlaagde vracht worden afgegeven, geldig blijven zullen van af Vrijdag 16 tut en met Dingsdag den 20 Augustus aanstaande. uit de Koninklijk geoctroijecrde Fabriek van A. JHaages en C.° te Amsterdam, bezit, als behoedmiddel tegen rotting of ver- vuring van verschillende Houtsoorten, bet oxide ren van IJzer en andere Metalen, vochtigheid in buitenmuren enz., voortreffelijke eigenschappen tot voorkoming van aangroeijing beneden dc waterlijn bij Schepen kan met goed gevolg worden toe gepast op alle voorwerpen, welke aan den invloed van bet water zijn blootgesteld, en vrijwaart meer dan ecnig ander tut dusver bekend middel voor de verniellngeii van den Paalworm. Het overtreft Teer en alle andere gebruikt wor dende zaken, verre in deugdelijkheid. In depót gesteld en tegen den prijs der Fabriek te bekomen bij de Heeren OCHTMAN en VOOR- BEITEL, Ie Zierikzee. i ssa itevens ook geneesmiddel tegen de VA 11K E NS-ZIEK TE is op franco aanvrage a 3® cent per flacon te verkrijgen bij den Hoofddepölhouder den Heer J. BAL, Cz., Apotheker te Zierikzee. Ket groot geneesmiddel voor allen Is BE KALF VAM 1IOLLOWA.Y. Aanbcijen, loopende zweren en wonden door slaan of stootcn veroorzaakt. De bovengenoemde ongemakken worden bepaald ge nezen door iederen avond de wonden met warm water af te wasschen en ze daarna goed met de zalf in le smeeren. Lieden, die aan dergelijke ongemakken lijden moeten geen oogenblik verliezen om er den voortgang van te stuiten. Men begrijpt ligtelijk dat het niet genoegzaam is om de zalf op de gewonde plaals teijgiee- ren; neen, men moet dezelve goed inwrijven en sontffjds twee of driemaal daags, on» zoodoende verborgen zweren of wonden van dien aard te genezen. Na dc wrijving is het zeer goed eene pap van brood en water op de wond te leggen. De zalf is ook het eenige middel voor de kan ker in de maag, of waar eene algemeene neerslagtigheid plaats heeft. v De zalf eu pillen van Holloway, dienden altijd en zonder verzuim het voornaamste geneesmiddel uit te rnaken van de huisselijke apotheek, zij genezen, te zamen werkende, bijna al de in of uitwendige ongesteldheden waaraan mannen en vrouwen onderworpen zijn. Hunne uitwerking is niet gedeeltelijk, neen dc gelieele kwaal wordt er door genezen. DoosjesPillen van/"0,80- 1,85/3,ƒ6,75 ƒ13,50 ƒ20,20 Potjes Zalf van -0.80-1,85 - 3.- 7,50-13^85 - 20,20 Door de grootste doozen of potjes te nemen doet men zich een groot voordeel. N. B. Bij ieder doosje pillen of potje zalf is een papier gevoegd, dat den patiënten aanwijst hoedanig te handelen Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den beer J. BAL. Cz. Apotheker te Zierikzee, den lieer J. P. VERLINDEN te Bergen-op-Zoom J. STRAATMAN Hoofd-depóthouder te 's Hertogen bosch, alsmede, te LondenStrand 244. Holloways Etablissementen te New-York80 Maiden Laine. De Directie der Burger-Bewaarschool alhier verlangt een BURGERMEISJE van 16 jaar of daaromtrent om als Kweekeling en Helpster in die School werkzaam te zijn. Die biertoe genegen zijn, gelieven zich, zoodra mogelijk, bij den ondergetcckende aan te melden. Ziehikzee, den 15 Augustus 1861. Namens de Directie voornoemd, P. J. ANDREW, Secretaris. Zierikzee. Drukkerij. P. i>b LOOZE. Het is heile jerikzeesche loor dezen vs |ing begroet, opper die jeringsleden hem den

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1861 | | pagina 2