Aanbesteding. HOEDEN, PETTEN Fan tasie Moeden A V ei'scheklen heden Vertrek der Beurtschepen jurggr-ltjlw g GL'tovztttntttUt eene partij lluismeiifaelen, Een Woonhuis en Erf, Eene BA R O UC HE T TE Uit de hand te koop J. de Graaf, Cz„ gemaakte lileedingstukken Fransehe Model-Pelten Wollen- en Linnen-INaaijen, Voorbehoedmiddel, VARKENS-ZIEK TE SLIJM-EN A AGPILLEiV. Be vriend van iedereen, N.° Broodbakkers-Knecht, SMIDS-KNECHT, Een bekwame Smidsknecht, Terstond een Smidsknecht tiet noemde, wel venc, maar inve lezers zien il at mijne «insinuatie" nog al »p deugdelijke gronden rustte, en lii't haagsclic blad bij zijne tegenspraak niet bijzonder gued was ingelicht. «Volgens Inopcnde geruchten voor welke ik echter niet insta zou de beer de Bordes, se cretaris van de commissie voor den aanleg der spoorwegen, bestemd zijn om en in dat collegie én in den raad van tnezigt op de spoorwegen als liil op Ie treden ter vervanging van den tot gouver neur-generaal benoemden lieer Sluel van de Becle. In zijne betrekking van secretaris zou hij, volgens die zelfde geruchten, vervangen worden door den advocaat lliihrecbt uit Botterdam. GEUKNGUE BERIGTEN. Te tuiawn, cene Poolsclie stad, zijn dc kerkgangers 24 uren opgesloten geweest in de kerk door de militaire ut.'igt, omdat zij het volkslied zongen onder de godsdienst oefening. Uit den omtrek zijn dc hoeren gewapend met zeissen en bijlen de stad binnen gedrongen, en hebben hei. garnizoen verdreven. In Polen hecrscht thans zoo eel vrijheid, dat het nationaal gebed niet in huis mag gezongen worden door dc huisgenooten-, en wordt dit ge daan, het zij door de kinderen of dienstboden, dan wordt hel hoofd des gezins gestraft. Dc Keizerin van Frankrijk heeft zich aan het hoofd gesteld van cenigc aanzienlijke dames, om geene hoepelrokken meer te dragen, dat zeker wel navolging zal vinden. De verhuurders van rijtuigen te Parijs zullen alsdan de keizerin een dank-adres aan bieden, daar zij thans aan twee dames eeu rijtuig soms vol hebben, en de vracht is het zelfde. In Zuid- Beveland neemt de ziekte onder dc varkens met den dag Ine, en velen waar onder zware worden afgemaakt. Met het verzwaren en verhoogen der dijken in den Bom- melerwnard, is reeds een aanvang genomen, en zijn reeds onderscheidene percelen aanbesteed voor ongeveer ƒ200,000. Nu het kalf verdronken is, wordt den put gedempt. Het geen geschied is met een vlasboer aan den Pruiinen- ilijk met 16 gemeten vlas, mag cene les zijn voor ieder, om zonder een goed contract geen vlasland te verpachten; maar niet minder is het cene les voor iedcren vlasboer, oa» het gepachte vlasland le laten opmeten, daar het aan de Hoofdplaat gebleken is, dat er een boer 28 gemeten had verkocht, en bij opmeting waren er maar 22 gemeten 170 roeden. Dit is dus zoo maar een abuisje van bijna 6 gemeten. «Gelukkig,1' zeggen de arme menschen te O v.. »dat het brood bij den bakker te ligt bevonden wordt; want dan worden wij het ligle brood franco door den veldwachter te huis bezorgd.'' Van geleend meel worden aldaar wigtige koeken gebakken, dat een kuiper kan getuigen, doch die zijn aangenomen werk moest komen afmaken, waar hij zoo dikwijls toe aangezocht wordt. In Zuid-Bevcland wordt er op een dorp gebeden om en burgemeester met veel verstand en weinig geld: want was liet verstand in het geld, dan ware er geen nieuwen benuodigd. Een boer le Cats wordt aangeraden, zijne arbeiders wat beter hun loon te geven, daar zij anders allen nog zullen wegloopen. Aldaar hebben drie per sonen van Wissenkerke het zoo grof gemaakt, dat zij het dorp afgetromiucld zijn. Huldigingsfecst van Abdul Aziz. He huldiging vnn ilcn nieuwen sultan tiail plaats op tien V'" Julij in de heilige Moskee van Eyouh, met alle mogelijke pracht en luister. Aangezien sedert de viering van het voorlaalstc huldigiiisfeest een vierde van ecue eeuw verhmpen is, is dc ver melding er van wel de moeite waardig. De ochtend was kalm en schoon, dc hemel wolkeloos, en een zacht windje rimpelde dc wateren der Marmora en Horn. Een tropische regen en onweersbui, was gedurende den nacht boven dc hoofdstad losgebarsten, maar met het aanbreken van den dag was de lucht opgeklaard, 011 écu uur Aziatische zonneschijn had alle sporen van den regen uitgcwischt en de stralen geheel opgedroogd. Overeenkomstig hel Oostersehc gebruik, nemen de leden van het corps diplomatique geen deel aan de hof- of andere ofiiciëcle feesten, maar Dij deze gelegenheid werd van de gewoonte afgeweken, want er werden naar alle legalien uilnoodigingeu gezonden. Half tien ure was hel bepaalde tijdstip, en dientengevolge zag men, even daarna verschei dene groole vaartuigen der verschillende diplomaten met hunne nationale vlaggen in top de Ifoni op- roeijen, tot op de plaats waar Eyouh lusschcn Cypresscn verscholen ligt. Aan de landingsplaats stonden rijtuigen gereed om de genoodigdcn naar hunne tent te brengen alwaar een heerlijk ontbijt hen wachtte. Een uur later verkondigde liet geschut dat Zijne Majesteit was scheep gegaan, en toen het prachtige staats yacht voorafgegaan door twee en gevolgd door drie andere prachtige vaartuigen de Horn opvoer, verkondigde het gesciiul der Tophana- balterij, het naderen van het vorstelijke vaartuig. Toen de vorstelijke flottillc in het gezigt kwam, nam deze het saluit over, en alécr de echo der laatste scholen was weggestorven, had Z. M's vaar tuig, door zes-en-twintig roeijers voortgedreven, dc met tapijten belegde landingsplaats bereikt. Hier werd Z. M. ontvangen door den Groot-Vizier, Scheik- Ul-lslam, en al de ministers van staat, die hem naar de moskee geleidden. De vorstelijke slerren- wigchelaar had verzekert dat het ten 12 ure 15 minuten het gunstigste oogenblik zou zijn voor den rijks-standaarddrager om de moskee binnen le treden, waar de omgarding van het heilige zwaard moest plaats hclihcu. Op het bepaalde tijdstip trail Z. M. het mausoleum binnen, alwaar hij werd op gewacht door den Nakibi Eschref, Sheik-UI Islam I en de twee voornaamste ministers, en inct het zwaard van Othinan werd deszeifs twee-en-dertigsten op volger omgord. De stoet ging daarop naar de moskee terug alwaar gebeden werden opgezegd waar na de stoet weder werd gevormd en naar hel oude paleis op weg ging. Al wat schitterend en schoon was, was hier bijeen, de uniformen der militairen en dc harnacheinenlen der paarden overtroffen in pracht alles wat men zich slechts denkeu kan. De minister van politie en een escadron gendarmerie opcudeu de trein, toen volgde cene lange dubbele rei van kolonels, gencraals-inajodr, gevolgd door burgerlijke ambtenaren van gelijken rang; vervolgens luitenants-generaal, waaronder Mus- haver-pacha, onderscheiden door dc versierselen der Bath-orde, verder cene uitgelezcne menigte der eerste burgers, gevolgd van twintig maarschalken van top lot teen met goud beslikt. De schoon zonen van den overleden sultan, werden gevolgd door de hoofden der Ulema; deze werden gevolgd door dc ex-Groot-vizicrs, waarachter oumiddclijk in rangorde de ministers, Sheik-UI Islam en den Groot-vizier. Daarna kwam eene dubbele rei van omstreeks zestig majoors te voet, en de sultan opeen prachtig zwart ara- bisch paard; de gewoonte is dat hel volk niet juicht wanneer de sultan voorbij gaal, een luid welkom werd den nieuwen vorst van alle kanten door de (ligt opeengepakte mcnschenmassa's toegeroepen. Dadelijk na den sultan volgde het hoofd der gesnede- nen, waarachter een beambte der munt, die kleine zilveren penningen met de beeltenis van den nieuwen vorst onder het volk uitstrooide; men kwam de stad bij de Adriauopelpoort binnen, en ging naar het graf van Mahomet H »de overwinnaar" alwaar Z. M. afsteeg en een gebed deed. Daarna vervolgde men den weg tot het mausoleum van Mahrnoud II, (vader van dezen en den voorgaande» sultan.) alwaar men op nieuw begon le bidden; dit gedaan zijnde steeg Z. M. weder te paard en vervolgde verder zijnen weg naar hel paleis van het oude Serail. Hier waren genoodigd ongeveer duizend Turksche, Armenische en andere dames, door de hoffelijkheid van eene derzelven zijn wij in staat te verhalen wat aldaar gebeurde, ijs en andere ververschingen werden in menigte aangeboden, waarna eenigen ter audiëntie bij Sultane Valide werden toegelaten, en toestemming ontvingen, om haar kleed te kussen, en nadat deze ceremonie was afgeloopen kwam de sultan binnen, die door zijne moeder werd ont vangen, welke hem in de troonzaal geleidde, alwaar hij hare hand kuste, en zij hem een kus op het voorhoofd drukte. Vervolgens werden de vier dochters van den overleden sultan binnengeleid en door Z. M. ontvangen. Zij kusten even als zijn zuster zijne laars. Daarna kwam dc gemalin van Z. M. binnen die door dezen op eenige passen afstands van den iroun werd ontvangen, en na eenige pan- luinimc weder naar hare appartementen terugkeerde. Verscheidene der voornaamste daines werd toege staan Z. M.'s laars te kussen, na welke plegtigheid deze zijne moeder uitgeleide deed. Dc sultan keerde le water naar Doluia-Baktsche terug, en met het laatste kanonschot dat Z. M.'s aankomst aan het paleis verkondigde, was de plegtigheid afgeloopen. Ingez naar Gouda en Amsterdam, Woensdag 14 Augustus 1861, 's inorg. ten 4 ure. geboren: 5 Aug. Een zoon van J. Boogerd en L. Bal. Een van Tetterode. Een Gillesse. zoon van J. L. llcrtstcin en A. zoon van P. van Campenhout en C. gehuwd: 7 Aug. P. Geluk, wed uw n. en J. Meijer, jd. F. Brandenburg, jni. en M. Maaeijs jd. overleden: 2 Aug. J. A. Franke, oud ruim 6 maanden, zoon. E. Tacliie, oud 63 jaar, vrouw van L. F. Schouten. 5 dito. C. A. A. van Sas, oud ruim 14 dagen, dochter. Getrouwe! Odwerkerk, 7 Augustus 1861. Algeuieene kennisgeving. M. van OEVEREN en J. W. de BAKKER. Heden werd ons ouderhart zwaar getrofTen, dewijl liet den Alniagtigcn God behaagdeonzen innig geliefden jongsten Zoon IMAN, in den bloeijen- den leeftijd van ruim 19 jaren, na een langdurig, doch geduldig lijden, door den dood va» onze zijde weg te nemen. Eene slepende tering brak den draad zijns levens af. Zacht en kalm was zijn ontslapen, dat zijnen overgang vrede moge zijn, is onze stille verzuchting. God hopen wij doe ons in zijnen wijzen raad stil berusten. Nieuwerkehk FRANS CAPELLE, 5 Auguslus 1861. JACOBA CAPELLE, gebcreu Zanüijk. De CENTRALE DIRECTIE van Schou wen, Burgh en Westland is voornemens, onder nadere goedkeuring op Donderdag den 22 Augustus aanstaande, des middags, op's Lauds Kamer le Zierikzeebij inschrijving en opbod, AAN TE BESTEDEN: Het vijfjarig onderhond van de ISin- ncnsluizen, Heulen, Duikers en Ge bouwen van den polder Schouwen. De Aanwijzing zal geschieden gedurende drie dagen, zijnde 19, 20 en 21 Augustus aanslaande, te beginnen des morgens ten 10 ure, waartoe dc gegadigden zich zullen te vervoegen hebben hij de Dijkbazcn der verschillende Districten, terwijl nadere inlichtingen zijn te bekomen bij den Opper-Coinmies te Zierikzee. De Bestekken zijn verkrijgbaar bij den Boek handelaar A. M. E. van DISHOECK, te Zierikzee. De Centrale Directie voorn.11, B. C. CAU, Voorzitter. de JONGE, Onto.-Grifjier. De Notaris D. Q. de JONGE van de». HALEN zal, ten verzoeke van de Erven wijlen C. HOLLANDER op Dingsdag den 18 Augustus 1861 te Nieuuierkerkpubliek presen teren te verkoopen Des voormiddags ten 10 ure, aan het hocdclbuis van C. HOLLANDER bestaande in Bureau, Linnenkasten, Tafels, Stoelen, Spiegels, Schilderijen, Bed en Beddegoedereneeil zeer goede Dordsche haard, lioper, Tin, Porcelein, Glas- en Aardewerk, en hetgeen verder zal worden ge veild. Voorts des namiddags ten 4 ure, in dc herberg »de Meeraal," te Nieuuierkerk staande in de Kerkstraat te Nieuuierkerk sectie M, n.° 556. te koop. Te bevragen bij B. de JONGE, Huur koetsier te Zierikzee. een WINKEL-OPSTAL met twee ZONNE ZEILEN. Te bevragen bij D. TUITEN, Poslslraat. IN e n berigt den ontvangst van eene fijne sortering en Aan de Olie-, Pel- en Graanmolen alhier, genaamd »de Eendkagt," is heden voorzien met besten kwaliteit RAAP- en PATENT- O LIJ, alsmede TARWE BLOEM en MEEL, RIJST, GORT en MESTING voor de civielste prijzen. iVIet vriendschappelijke aanbeveling vleit zich dc ondergeleekende in de gunst van velen te mogen deelen. zlehikzee, L. VAN LOON, Jr. 10 Auguslus 1861. De ondergeleekende beveelt zich bij voortduring aan bij hare geëerde Stad- en Landgenooten, tot hel uitoefenen van het belovende eene prompte en nette bediening. N. SCHUTTERS, geb. Tuijten. NB. Bij voortduring worden er bestellingen aangenomen in het Verwen. tevens ook geneesmiddel tegen de is op franco aanvrage a 30 cent per flacon te verkrijgen bij den Hoofddepóthoudcr den Heer J. BAL, Cz., Apotheker te Zierikzee. Deze PILLENdie sints vele jaren met het beste gevolg legen de slijm en als maagver. sterkend gebruikt wordendoor hare zachte werking de spijsvertering zeer bevorderen, bijzonder goed legen de gal en zeer zacht laxerend zijn, zijn tegen 321/, cent het doosje met berigt van het gebruikverkrijgbaar door tusschenkomst van de lieeren: Bergen-op-Zoom, Verlinden. Goes, J. A. le Cointre. Hulst, J. Nedcrveen. Vlissingen, P. Lagaaij. Middelburg, W. P. van den Kamer. Hoofdplaat, L. Lippens. Hontenissc. P. Dronkers. Neuzen. S. van Bcilauus. Sluis. P. E. Mets. Tholen, Wed. v. Rijssel en ZD, Zierikzee. J. Bal, Gz. zijn de pillen van IISoIËoway, Ongesteldheid der Meren. De pillen van Holloway moeten volgens het bijgevoegde voorschrift gebruikt worden voor al de kwalen die de nieren aandoen betzij deze te vee! of te weinig water afzetten, hetzij dezelve door steen of graveel gekweld wor den, of dat bet walerloozen met moeite en pijn geschiedt, Men moet daarbij niet verzuimen des avonds bij het] naar bed gaan liet smalste deel der rug met dc zalf in te smeeren, en men zal bevinden, dat deze behande ling haten zal wanneer reeds alle andere middelen vruchte loos waren. De pillen van Holloway. Millioencn menschen nemen] hunne toevlugt tot dezelve op ieder deel van den aardbol, onder al de natiën beschaafde of wilde, worden deze pillen niet wonderbaar en onveranderlijk goedgevolg gebruikt. Zij worden in iedere bekende taal bekend gemaakt, en op iedere plaats, waar dezelve ecnigzins bekend zijn, worden zij aanhoudend gevraagd als liet eenige genees middel, waar men altijd baal bij vindt. Door het vermeerderd debiet zijn de Prijzen van lieden af als volgt DoosjcsPillen van ƒ0,80- 1,83/3,ƒ6,73 /T3,30 ƒ20.20 Potjes Zalf van -0.80 -1,83 - 3.7,30 -13,83 - 20,20 Door de groote hoeveelheid te nemen bevoordeelt men zich aanmerkelijk. N. B. Bij iedere doos is een pillet dat verklaart hoe men de palieuten moet behandelen. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer O. E. B O O N E N te Hoofdplaat, den heer G. van ASPEREN VERVENNE tc Goes, J. STRAATMAN Uoofd-depóthouder te *s Hertogen bosch, alsmede, te Londen, Strand 244. Holloway Etablissementen te New-York% 80 Maiden Laine, Bij den Boekdrukker P. de LOOZE Ie Zierikzee, zal bij inleckcning verkrijg baar zijn Het leven van SARA NEVtUS, huisvrouw van Ds. Wil- helmis Brakel, waarbij door ZijnEcrw. gevoegd is een berigt wegens haar godvruchtig leven en zalig sterven. Prijs 73 Gts. Isaac Ambrosius HET ZIEN OP JEZ^üS. Dit werk zal ruim 900 bladzijden druks beslaan en voor den gc- ringen prijs van 3 Gld. verkrijgbaar zijn. En heeft in den winkel voorhanden M. Meade, dc bijna Ghrislen ontdekt. ƒ0,30. W. Couper, <le Boetvaardige David, een voorbeeld voor zondaren, die genade en zaligheid zoeken. - 0,30. Johannes Caivijn, Is de wil vrij of dienstbaar. - 0,18. Dr. M. Luther, De ware Christelijke Vrijheid. -0,12. Thobas Shepparu, De ware Bekeering. (2de druk.) - 0,65. A. Booth, De heerschappij der Genade in de eeu wige Verkiezing- 0,27. F. A. Kok, Vraagb. over de Bijbelsche Geschied. - 0,321/>. Eenige Verhalen uit het lijden der Presbyte rianen in Schotland- 0,13. Bekeeringsgcschiedcnis van Jacob Seinon (2do dr.) - 0,20. Dr. John Douling, Geschiedenis der Roomsche Kerk, 3 deelen, met een aantal platen - 6,60. James IiEnvEiJ, Acht Leerredenen - 0,33. W. H. van Leeuwen, De Geestelijke Geneeskunde, bevattende raad tegen den dood - 0.30. Anna Dutten, Aanwijzing van den eenigen weg ten leven- 0,l7}/9. Tersfond benoodigdEEN BEKWAME Prot. Godsdienst. Adres in persoon of met franco brieven, bij M. DEUMIS, te Rilland. Door aankoop eener affaire wordt TERSTOND gevraagd een bekwame van de Hervormde Godsdienst. Adres met opgaat van het verlangde loon, bij JOH. de BUAAL, te Nieumrkerk in Duivetand. Brieven franco. *-■ I I I '3> liefst bekend met het I&agchelmaken, benoodigd, bij L. VOGEL, Mr. Smid, 's Gravestraat, le Mid delburg. Brieven franco. benoodigd, bij J.. DEES, to Wemeldinge. Brieven franco. Mevrouw CALAND, te Sl.-Philipsland, vraagt zoo spoedig mogelijk een KIN* OBRIHEillJE, niet beneden de 13 jaar. Zierikzee. Drukkerij. P. ob LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1861 | | pagina 2