7 I Meubelaire Goederen, HUIS-MEUBELEN, Meubelaire Goederen, Een Woonhuis en Erf, Een Woonhuis en Erf, Een T U I IV, Verhuring bij Inschrijving, Bouurmuns- Won ing ~ÖVËHZET-VËEH. Te koop: Eene Weide Te koop: Twee Vaarzen TE KOOP: Eene bruine MERRIE Uit de hand le koop: Een nieuwe Boeijerschuif Strijken en Mangelen Er wordt gevraagd, een SMIDS-KNECHT Tersloi Een Timn Eene Bui >odigd s-Knecht, enstmeid Be vriend van iedereen, Er zijn nog familien waar men bijzonderon prijs stelt op ^oeile dienstboden, en waar dezen zelden de dienst anders verlaten dan door den dood of door eigene vestiging. Daar wordt men niet ge diend alleen om liet loon, daar bestaat weder- kcerigc toenadering, daar gevoelt de dienstbode zijnen onafhankelijkcn stand niet cu doet bij zijn werkmei genoegen, daar behoort bij tot liet gezin en dat gevoelt bij. Men beeft vercenigingcn ge vormd ter verbetering van dienstboden, belooningen uitgedacht voor hen die lang in dezelfde dienst blijven. Op de goede intentie willen wij niets afdingen, maar toch gelooven wij, dal de maat regel niet bijzonder menscbkuiidig is. Gelooft maar vrij, dut de dienstbode blijlt en gaarne blijlt waar bij bet naar zijn' zin heeft, daartoe is gccne aan sporing noodig. Waarom zou bij veranderen bij kent zijn belang immers. En waarom hem op hoop ccner belooning, Ic dwingen in eene dienst te blijven, die hem tegen staat. Daar, waar in en hel er voor houd!, dat de meester alleen regtey» lie It en de dienstbode niets dan pliglcn Ie vervullen, daar bestaat altijd een strijd, in bij den meestor lot misbruik van magt, en bij den diensbode daarentegen tot tegenstand. Ook de diensbode beeft zijne region, en waar die geëer biedigd worden daar gevoelt hij zich te huis. Hecren en rouwen moeten, willen ze goede dienst boden hebban en dien stand verbeteren, bun met goed voorbeeld voorgaan, hun met bescheidenheid behandelen, niet den ganschcu dag grommen over iets dat hen niet naar den zin is, maar hun be daard en met waardigheid, hetgeen hen niet aanstaat, onder het oog brengen, dat is van beteren en blijvende indruk dan schelden en bet bezigen van harde woorden. Het eerste breekt en buigt hel gemoed het laatste verhard en maakt weerbaslig. Der Hecren en vrouwen betere opvoeding en op leiding verpligten er ben toe, bet is immers dwaas op anderen die minder begunstigd zijn te vallen, cu zich daarbij zelve geheel le vergelen, maar ook der Hoeren en vrouwen eigen belang nood zaakt hen er toe. De betrekking lusschen meesters en dienstboden zou een zeer geschikt onderwerp kunnen zijn voor cene volksvoorlezing, waar ik zoo vaak ik die bezocht, altijd niets ander heb aangetroffen dan eene exquise verzameling uit de hoogere standen. Daar zou dat onderwerp juist op zijne plaats zijn, en in de gevolgen van on berekenbaar nut vuor onze maatschappelijke za- menlcving. Want waarlijk, zoolang wij, door het lot meer begunstigden, het cr niet zelve op toeleggen hen door leer en voorbeeld te verbeteren, zoolang zijn onze klaglen over onze diensboden onredelijk, j(K. C.) X. "ïlTOSSQ3iTPS!lTS He luster, hoe z(j ook bekoord, Brengtvruchten voort. Dit zcirle eenmaal onze geliefile iliclitcrdoch de woorden in de gaping willekeurig wegge laten konden op goede gronden wel eens door anderen verwisseld worden, welke even onomslootc- 1 ijk zouden zijn, als die, welke in den oorspronkelijker! tekst van den dichter vermeld slaan. liet monster toch aan het hoofd dezes vermeldt, vertoond zich onder verschillende gedaanten, en gebruikt bovendien alle sluipwegen, 'lie er bij mogelijkheid kunnen bedacht worden, om haren prooi, te bespringen, de laster is dc bronader van alle maatschappelijke kwalen niet alleen, maar doel in het staalkundige haren invloed op eene tastbare wijze gevoelen. Zij huisvest in de huisgezinnen, ontstaat door rwist te veroorzaken, door verzinsels, welke geen den minsten schijn of grond van waarheid hebben, en doet langs dien weg minachting lusschen de cchtgenooleu ontstaan, welke door dc kinderen op gevangen, later door hen op de ouderen terug ge worpen wordt; zij is de oorsprong van den ondergang van alle overeenkomsten, welke op goed vertrouwen zijn aangegaan en sesloleri, en de zekere vernietiging van dezelve bevorderen. Zij huisvest in de huisgezinnen van hen, welke hunne dienstboden mishandelen en hen daarna weg jagen, zooals in zekere stad een geboren arme slagtersknecht doel, en om zich te dekken zelf de ouders lastert over een euvel waarvan hij zeil eene bloedspuwing heeft gehad. In den loop der dagelijksche beweging, lastert de knecht legen den lieer, de meid legen de mevrouw of hare vrouwelijke gebiedster, en weert daar door den vooruitgang van neringdoenden aan sommige huizen in dien graad, dat achtingswaardige en op passende huisvaders, langs dien weg, zonder de oorzaak te weten in cerieri ongekenden afgrond ter nederslorlen, uit welken men zich nimmer meer kan opheffen. In het staalkundige speelt zij mede hare rol, menig staatsman is door haar bedrogen, en de gevolgen hiervan zijn menigmaal geweest de om- keering der troonenen de verbrokkeling of in eeiismelling der staten, die waarheid is onbetwistbaar, de geschiedenis heelt het ons geleerd, de bewijzen zijn overtollig, de daadzaken in onzen leeftijd gebeurd met Frankrijk, Belgie, Polen en Italië zullen wel de overtuiging onzer opgevatte stelling bevatten. De laster omvat het spoorwegnel: beoordeeld de punten van uilgang, het kruis eu het einde zonder iets dan eigen voordeel le bcöogcn. leder stelt zich op den voorgrond, en stelt zijnen buurman in de schaduw, elk plan hoe gekozen, moet ten voordecle van ieder individuele overhellen en onmogelijk is die stelling met de gezonde rede overeen te brengen. Wen leze onbcvoonlecld hot artikel. De Gou- verneraenlsvrachten in de Nieuwe Itotlcrdainsche courant van den 22 Maart jl. en wij gelooven, dal het mede eeuigzins van de smetstof heeft in gezogen; vrij kan men liet den naam geven, welke men wil, al ware hetzelve, dal men laster als hulpmiddel, met eigenbelang wilde overeen doen komen. ZZee, April 1861. Kp. Ondertrouwd: H. van WINGERDEN, van Alblasserdam Brouwershaven, en den II) April 1861. Cit. EDELENBOS. Algemceuc kennisgeving. Getrouwd P. M. HERMAN, J.F.z Goes, 15 April 1861. L. M. T. WARRENS. - Bevallen van cene VLIEGER, Echtgenoot van ZlF.ltlKZEE, 19 April 1861. Dochterc. de C. FLIKWEERT. lieden overleed tut mijne diepe droefheid, aan de gevolgen van eene slepende ziektemijn hartelijk geliefde Zoon MARINES, in den jeug digen leeftijd van 29 jaren en 5 maanden. Alleen diegenen, die de zware verliezen welke mijn moederhart, in de laatste jaren troffen, kennen, zuilen besl beseffen hoe het door dit verlies ander maal werd gewond. In het vertrouwen op Gods wijze beschikking en den eerbied voor Zijnen wilis de eenige troost die mijne droefheid leeuigcu kan, en, wensch ik Gotle le zwijgen. Sint - Philips!.and, W ed. JAC. MOL. 18 April 1861. Voor de ontvangen blijken van deelneming in het smartelijk verlies mijner geliefde Echtgenoot MARIA de L1GNIJ, betuig ik mijnen opregten dank. zlerikzef. C. MAZURË. 19 April 1861. De omlergeteekenden beluigen door deze bunnen hartelijken dank, voor de vele bewijzen van deelneming bij de viering hunner 25jarige Echlvereenigiiig. Zierikzee, 19 April 1861. A. de BRUIJNE. P. de VISTER. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoete van de Wed. A. QUINTÜS, op Maandag den 22 April 1861, 's morgens ten 10 ure, ten haren woonhuiz.e op hel dorp Zonne- maircpresenteren le veikuopen EENE AANZIENLIJKE PARTIJ beslaande in Tafels, Stoelen, Bedden, Spie gels Schilderijen Porselein Koper- Tin-, Glas-, en Aardewerk, en meer andere Roerende Goederen. Eu ten verzoeke als voren, op denzelfden dag, 's namiddags ten 2 ure, in de herberg le Zonnemaire: Ken Woonhuis, Tuin cu Erve te Zon nemaire.sectie B, Nos. 98 en 99, groet 10 Roeden 80 Ellen. En een Woonhuis te Bommenede sectie B, No. 285, groot 40 Ellen. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal. ten verzoeke van den lieer J. H. SWARTS, op Oingsdag cn Woensdag den 25 en 24 April 1861, 's morgens ten 9 ure, iu dcszelfs Logement te Zierikzeepresenteren te verkoopen Een' zeer netten en zindelijkeii INBOEDEL belioorcndc tot voorschreven Logement, bestaande in Tafels Stoeien3© Hedden een Kabinet Beddetalels Waschtafels Ge, dekantcn Klokken Spiegels Schil derijen, porcclein, Koper-, Tin-, Glas- en Aardewerk en vele andere Roerende Goederen. KIJKDAG op Maandag den 22 April 1861, des namiddags van 5 lot 7 ure. ma&Sg*fe Notoris Mr. C. van dek LEK de jflPl? CLERCQ zal, ten verzoeke van den Heer B. SALOMON, op Woensdag 24 April 1861, des vooriniddags teil 10 ure, iu de herberg van I). van den BERGE te Bruinissepubliek presenteren le verkoopen Eene groote en schoone partij Lakens, Bus- klngs. Satin de Gaine eu andere Wollen Stoifen mitsgaders Ginnen voor kleederen en ander gebruik alles beneden fabrieksprijzen op te rui men. NB. Oingsdag 25 April 1861 KIJKDAG. De Griffier G. van WAGE zal ten verzoeke van A. de HOND, le Brouwers havenop Woensdag den 24 April 1861, 's voorin. 10 uren, in liet openbaar presenteren te verkoopen Eene aanzienlijke partij goed onderhoitdene als Tafels, Stoelen Giiiifonière Gade tafels, Kastklok, Schilderijen, Porcclein, Glas-, Tin- en Aardewerk, enz. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal ten verzoeke van Mej. de Wed. C. KOE- VOETS, op Vrijdag den 29 April 1861, 's morgens ten 10 ure, ten baren Woouhuize, iu de St.Domus- straal le Zierikzeepresenteren te verkoopen: EENE AANZIENLIJKE PARTIJ bestaande in Tafels, Stoelen, bedden, cèn fraai mahonyhoiilcn Kabinet, Spiegels, Schil derijen, Koper-, Tin Glas en Aardewerk en meer andere Roerende Goederen. KIJKDAG op Donderdag den 28 April 1861, van 's middags 12 tot 's namiddags 4 ure. Dc Notaris Mr. C. van dek LEK de CLERCQ zal ten verzoeke zijner prin cipaal op Zaturdag 4 Mei 1861, des middags ten 12 ure in de herberg van de Wed. Beije le Oosterland, publiek presenteren le verkoopen staande cn gelegen te Oosterlandin de Kerkstraat aldaar, kadaster sectie F, No. 509, groot 58 Ellen. slaande en gelegen aan de oude Heiligemveg aldaar, kad. sectie F, No. 220, groot 1 Koede, 92 Ellen. Eu gelegen aldaar, kadaster sectie F, No. 221groot 5 Roeden, 10 Ellen. op deri 15 Mei 1861, des middags ten 12 ure, in bet Kofüjliuis van H. J. Hakttenrotii, te Brielle voor den lijd van zeven jaren aanvangende dc Bouwlanden met liet outbloolen der Schoof, en dc Weilanden met St.-Catharine 1861 en de Woning met den 5 Mei 1862 van eene kapitale genaamd »de Streijijt, nabij Uellevoetsluis inet Arbeiders-Woning cn ruim 9S Bunders uit muntende Bouw-, Wei-Gors- cn Dijk landen, meercndeels in de onmiddelijke nabijheid dier Woning cn de polders Oude- en Nieuwe Strcuijten, gemeente Nieuw-Hellevoet, in liet kanton Brielle. Aanwijzing zal aan liet le verliurcne geschieden op den 1, 2 en 5 Mei e k., des morgens ten 8 ure tot 5 ure terwijl de Voorwaarden inmiddels ter lezing liggen, op iedcren werkdag, des morgens van 10 lot 1 ure, ten huize van den lieer J. F. Egbers en ten kantore van den Notaris P. van Andel le Brielle. Die genegen zijn inedc Ie dingen bij dc jOpenbare VERPACHTING van liet Over liet-Veer lusschen Colijnsplaat en Zierikzee om daarna als Veerschipper aangesteld te worden, vervoegen zich vóór den 1 Mei c.k., inet franco brieven, of in persoon, bij den Burgemcesler van eerstgenoemde gemeente. Van hen die zich aanmelden, zal de Gemeenteraad een zeker getal kiezen, welke ter mededinging zullen worden toegelaten; terwijl vóór den 15 Mei aan de gekozenen den tijd der verpachting, enz. zal worden medegedeeld. Schippers van goede getuigschriften voorzien cn ijic niet ouder dan 50 jaren zijnzullen alleen in aanmerking komen. bij Luchtcnburg onder Haamstedegroot ruim 3 Bunders. Te bevragen bij S. J. de BRUIJNE te Noordwelte. oud 1'/: jaar. le Oosterland. Te bevragen bij JAN BAARS oud 5 jaar en eene Vare Koe. Te bevragen bij den Uitgever dezes. groot 36 ton. Te bevragen bij J. van DUIV DIJK, Ie Zierikzee. Bij P. A. W1KRIKX, op de INiei ïffiSlkHaveii, zijn te bekomen beste Wc phaalschc Dammen eu dik dro Spek, lol civiele prijzen. De ondcrgrlcckende geeft door deze aan hare geachte Sladgeuoolen bcrigt, dat zij, ter voorziening in den nood van hare vier jeugdige kinderen, bet bedrijf van beeft opgevat. Daar zij vroeger te Utrecht hetzelve inet bet beste gevolg heeft uitgeoefend cn aldaar voor verschillende lieeren Studenten uil Zierikzee beeft gewerkt, durft zij zich hiertoe bij een ieder aan te bevelen, met dc verzekering dal alles spoedig cn netjes te huis zal bezorgd worden. Een ieder die dc zware laak beseftom voor 4 jeugdige kinderen brood te verdienen, hoop ik dat men mij hunne begunstiging wel zal willen verleeiicu, om in bet onderhoud van uiijnc vier vaderloozo kinderen te kunnen voorzien. Zierikzee, 19 April 1861. H. STAAL, Wed. P. J. Toenbreker, op de Breedst raat. Dagelijksche ander daag- 6che en derden daag- sche Koortsen. Aamborstigheid. Galziekten. Blaasjes op de huid. Pijn in de ingewanden. Koliek Verstopping in de darmen. Tering. Verzwakking. Waturzucht. Roodeloop. Vrouwen-ziekten. Aanvallen van Beroerten. Jicht. Hoofdpijn. Slechto spijsvertering. Ontsteking. Geelzucht. Leverziekten. Lenden-pijn. Aambeijen. Rhumaliek. Moeijelijk wateren. Huidziekten. Klierziekten of Kon zeer. Keelpijn. Steen cn GraToel. Secundairo verschijn Gezwellen. Zweren. Etterk builen. Wormen van allo sot Venerische ziekten. Tic-douloureux. Zwakheden uit welk zaken ook, enz., ei Doosjes Pillen van ƒ0,80- 1,85/3,— ƒ6,75/T3.50 ƒ2 Potjes Zalf van -0,80-1,85 - 3.7,50- 13.85-2 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen den heer O. E. B O O N E N te Hoofdplaa den heer G. van ASPEREN VERVENNE te Go i. STRAATMAN Uoofd-depöthouder te 's Ilertoj bosch, alsmede, te Londen, Strand 244. Hollow Etablissement, en te New-Eork% 80 Maiden Lai in de nieuw te bouwen Raoine-Fabriek een I kwamen DROOGGR, die reeds als zoodai: werkzaam is geweest cu van goede getuigschrift is voorzien. Diegenen, welke hiertoe genegen zij worden verzochtzich zoo spoedig mogelijk n franco brieven of liefst in persoon te vervoegen deu heer W. CALAND, in den Kr.-polder te S Philips land. m 1 1 1 i i ri'R, Met MEI aanstaande, benoodigd, bij P. te Bruinisse. levens het Metse vast werk. Adres bi man te Baarland1 franco, doch liefst i benoodigd, bij' Mcj. Zierikzee. ile voor een jaar ITS, Mr. Tiinmcr- Beveland. Brieven den Datn. P. DB LOOZE. De Ingelanden van den Polder Bruinisse worden verzocht bij de aanstaande Ver kiezing van drie kandidaten voor een Dijkgraaf hunne stemmen uit le brengen op de hecren Jacob Goudswaard, Adrlaan van den Berge en Simon de Jonge. -1- 1 1 1 zijn de pillen van Holloway. Moeders en Dochters. Deze pillen zijn inzonderheid aan te raden wegens de ei genschap van zuivering, die zij bezitten, alsmede het ver mogen dat zij hebben, om het bloed te ontdoen van alle onreiniglicden en dc teruggehouden vochten te doen af komen. Algemeen worden zij beschouwd als het beste genees middel voor de ziekten der vrouwelijke kunne; nooit mis sen zij de verlangde uitwerking en verzwakken daarbij geenszins het gestel. De pillen van Holloway. Hoofdpijn een van de alge meenste ongesteldheden, wordt door cene kleine dosis van deze pillen weggenomen, zij werken niet op het hoofd, maar op de ongestelde maag, ingewanden en den lever, waardoor «ic pijn veroorzaakt word. Aan lieden die kortademig zijn, zijn deze pillen ten sterkste aan bevolen, zij zuiveren de gehecle inwendige gesteldheid, geven aan ieder orgaan eene zekere kracht, die aan de vochten door de verschillende kanalen cene geregi ontlasting verzekert. De pillen van Holloway zijn het beste genees middel der wereld door de volgende ziekten.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1861 | | pagina 2