WINTERMANTELS, I! vraagt Men Één of meer te huur KELDERS 1ÖF Slijterij in Sterke Dranken, Gearriveerd Haard- en Kagchelkolen. Belangrijk Berigt Berigt aan Belanghebbenden IIIÜO Muziek voor den Dans Heilzaam Middel Terstond benoodigd Een Hoefsmids-Knecht zijne tnoeder Ie Ambl Dolden mei eeiii' zins te lieliben dood geslagen, en alzin van inpcdwilligcn doodslag 0|> zijne moeder gepleegd. Naar men verneemt zal deze zaak door hel provinciaal gcregtslinf in Overijssel behandeld worden op Dingsdag den loden November 1HII0; er zijn 9 getuigen in deze zaak gedagvaard. Ilet Openhaar Ministerie zal worden waargenomen door den advocaat generaal Mr. G. I). Ribbius. Aan den beschuldigde is als verdediger toegevoegd de Heer Mr. E. G. van Scnden, procureur te Zwolle. Op den morgen van den Sisten had alhier liet volgende vreemde voorval plaats: Eene hoogst zwangere vrouw, die op eene begra fenis was genoodigd, begaf zich in een rijtuig met den stoet naar liet R. C. kerkhof. Naanwelijks aldaar aangekomen kondigden de gewone verschijnselen hare ophanden zijnde bevalling aan. In de daar aanwe zige kapel gebragt zijnde, beviel zij op die voor dus danige zaak vreemdsoortige plaats, zeer voorspoedig van een welgeschapen zoon. Staphorst, 93 Oct. De sterfte onder de zwij nen wordt hier van bcdcnkelijkcn aard. In de laatste dagen zijn er niet alleen vele magere, maar ook verscheidene vette bezweken. De gemeente lijdt hierdoor gevoelige schade. 's Gravenhage, 24 Oei. Zoo als men weet was de persoon van Krijn Hengslmengel, ter zake van poging tot moord, op zijn bijzit gepleegd, door liet hof van Zuid-Holland veroordeeld tot eene tuchthuis straf voor den tijd van 10 jaren. Daar deze persoon blijken van verstandsverbijstering gaf, werd bij in het krankzinnigen-geslicht alhier opgeslolen, doch daar, volgens de verklaring van deskundigen, die blijken van waanzin van weinig bcleckenenden aard waren, werd hem meerdere vrijheid gelaten, waarvan bij heeft gebruik gemaakt, door in den afgcloopcn nacht uit liet geslicht te ontsnappen, zonder dal liet tot nog toe gelukt is hem weder in handen te krijgen. Dooi de justitie zijn reeds de ijverigste pogingen in het werk geslcid, om den gevaatlijkcn booswicht weder maglig te worden. Op 13 November 18G0 zal voor hel prov. geregtshof in Noord-Holland tcregt slaan L. T., oud 17 jaren, timmermansknecht, wonende te Alk maar, beschuldigd van moedwilligcn doodslag. Uit de acte van beschuldiging blijkt, dat de bescli. op 8 Sept. II. in de timmermans-schuur van K. Mooy, Ie Alkmaar, met S. de W., die aldaar kwam om spijkers le halen, in twist en aan het worstelen is geraakt, len gevolge waarvan de bcsch. op den grond is geraakt en door den vcrslagcuc alstocn met zaagsel is geworpen, dat de bcsch. daarover driftig is geworden en met een ijzeren pompliaak, die voor de hand stond, aan S. de W. een slag op het hoofd heeft tocgebragt, aan de gevolgen waarvan deze op den volgenden dag is overleden. De besch. heelt liet Item ten laste gelegde bekend. Rotterdam, 27 Oct. Gisteren waren le Parijs weer verscheidene geruchlen, allo van oorlogzuchti- gen aard, in omloop. Zoo beetle het dal de ridder Nigra, die als Sardinisclt gezant onlangs uit Parijs was vertrokken, aldaar met eene nieuwe zending was aangekomen; dat de graaf Gropello, zaakge lastigde van Sardinië le Parijs, de Franschc regering om inlichtiugen gevraagd heeft naar de houding, welke zij dacht aan te nemen, ingeval Oostenrijk een aanval mogt doen in Italië; voorts meende incn tc welen dal Oostenrijk tussclicn Osliglia en Rovere een leger van 30,000 man vereenigd heeft, hetwelk voorzien is van liet noodige materieel voor het leggen van bruggen over de Po, alsmede van volledige militaire ambulances; dat reeds een rcgeinent Zou- aven uit Parijs naar Lyon was vertrokken; dat met 1 November alle transportschepen, waarover de Fran schc marine beschikken kan, in de haven tc Toulou vereenigd moeten zijn; terwijl de vermeerdering der Franschc bataillons met een vierde regiment, zoo als plaats had even vóór liet uitbarsten van den oorlog ten vorigen jare, met een en ander in verband werd gehragt. Goes, 26 Oct. Gisteren is door den gemeenteraad besloten de bestaande belasting op den wijn ad 16.87'/2 te verminderen tot f8. De redenen daar voor aangevoerd zijn hoofdzakelijk, dat de hooge belasting een prikkel lot frauderen is en de surveillan ce, zonder een keirlegcr van ambtenaren, eene onmo gelijkheid. Zierikzee, 29 Oct. Uit een overzigt van de bevolking der gevangenissen in liet rijk op 1 Julij 1860, door de regering gegeven (als bijlage lot het ont werp van wet houdende begrooting van den arbeid der gevangenen voor 1861) blijkt, dat op dat tijdschip in 54 inrigtingen, namelijk in 7 strafgevangenissen, 13 huizen van verzekering, 29 huizen van arrest, '1 huis van arrest en bewaring (Ie Amsterdam) en 1 huis van verbelering en opvoeding (tc Alkmaar), zich bevonden 1222 crimineel en 1982 correctioneel voroordecldcn, 20 vrouwelijke cn 123 mannelijke jeugdige veroordeelden, 489 ongevonnisden en 10 vrouwelijke cn 69 mannelijke niet-veroordcelden, maar met toepassing van art. 66 NV. v. Strafr. opge slotene jeugdige gevangenen, te zamen 5913. We gens krankzinnigheid waren 6 gevangenen in geneesk. gestichten geplaatst. In den nacht van jl. woensdag op donderdag is te Boucliaule een ijsselijke euveldaad gepleegd. Antonia Notscliaele, de vrouw vail Alexander Ver- vackedie pachter is van de barrière aldaar, heeft men met een zestal messteken vermoord gevonden. De ongelukkige, naauwelijks 20 jaren oud, bevond zich in eeiicn gevorderden staat van zwangerschap. Hel geregt van Gent heeft zich donderdag aanstonds ter plaatse begeven, cn den man van liet slagtoffer, als veruioedelijken dader doen arresteren. LI. zondag morgen heeft men in eetien biecht stoel der kerk van O. L. Vr. op St.-Pieters te Gent, het lijkje gevonden van een pasgeboren kind, hetwelk in eene doos was gelegd. GEMENGDE BER1GTEIV. De prins van Wallis heeft den waterval der Niagara bezocht. Hij heeft dien gezien, zoo als nog nooit niemand hem gezien heeft, cn zoo als waarschijnlijk niemand hem meer zien zal. Hij was verlicht met 200 Bengaalsehc lichten, die achter den waterval schitterden. Het nedcr- storLende water scheen een gordijn van kristal te zijn. een stortvloed van diamanten, en de rivier eene zee van brandenden phosphorus. Maar al deze grootheid en schoon heid zonken in het niet terug, toen de lichten van wit in rood overgingen: toen scheen dien eeuwigen stortvloed enkel bloed te zijn, terwijl de rivier met haar rood dik schuim er uitzag als kokend bloed. Dit was iets grootsch; maar op den 8 September 1828 had er ook een belangrijk schouwspel plaats. Men had namelijk een schooner van 138 ton gebouwd eene mijl van den waterval, om die met volle zeilen te doen aftuimelen. Door booten werd dit schip op sleeptouw genomen en zoo na mogelijk bij den maalstroom gebragt, waarna het aan zijn lot werd overgelaten, met dat gelukkig gevolg, dat het den lood- regten sprong van G00 voeten naar beneden deed, en dan ook in een oogenblik was verbrijzeld. En wanneer men nu bedenkt, dat de toren van Zierikzee maar 190 voet boog is, dan tuimelde dit schip van eene hoogte van meer dan drie Zierikzeeschc torens op elkander. Dit was eene speculatie die meer dan 100,000 gulden heeft opgebragt, daar er meer dan 50,000 kaartjes voor een dollar per stuk werden afgegeven voor plaatsen in de nabijheid zoo wel boven als onder. Nu de kapitein te Schuddebeurs gepensioneerd zal worden, zai hij in het klooster Sion zijne dagen in rust door gaan brengen, omdat zijn hoofd op hol gemaakt wordt door een meisje. Mina aldaar heeft ook een gepast gebruik gemaakt van het schrikkeljaar, cn zal weldra in liet huwelijks bootje stappen. In die omstreken moest iemand om den dood van een ander niet verlangen, maar zijn raam wat vroeger digi maken, dan kan men het zoo niet merken dat li ij een put voor een ander graaft. Keetje te Kreunin gen moest niemand zoo niet achterna loopen als zij naar Goes gaat, daar zij anders door Neeltje uitgedaagd zal worden op een tweegevecht. Te Nieuwe Tonge zal voor Jakob eene inschrijving geopend worden voor meerder zakgeld, want de wisseltjes komen maar niet van zijn vriend. Eene weduwe te Dirksland zet nu de kooi open op zondag om een pikdraad of een naaldridder te lokken. Twee gekken tc D. worden aangeraden, om gecne comedie-stukjes meer te spelen in het hijzijn van eene bakkerin, daar zij anders in den oven uitgebrand zullen worden. De burgemeester van Londen heeft met de koningin vau Engeland twist gehad over een walvisch die aankomen drijven was in den Theenis, daar beiden vermeenden er aanspraak op te hebben. Doch daar het regt overal voor den slerkslen is, werd het monster verklaard het eigendom te zijn van Victoria. Na hem op strand gehaald le hebben, werd zijn muil opengespalkt met palen, en was zoo voor een ieder te zien; doch een lordschap wilde hem van binnen ook zien, stapte statig den muil in, maar trapte door de tong heen en bleef er met zijne laarzen in zitten, en zou door het spartelen zijn keelgat, als een tweede Jonas, ingesnapt zijn, ware hij met geen haak in zijn jas gepikt geworden en er zoo uitgehaald. Én zoo kwam Jonas uit den walvisch die wel een uur ver gerooken kon worden, want hij stonk als traan. Een hulp-onderwijzer te Q. geeft nu les in het lasteren, waaraan men zijn laag en'gemeen ka rakter kan lecrcn kennen. Eene schippcrs-vrouw te Zuidland is zoo verheugd dal hare dochter eene armonica heeft, dat zij niet werken kan door het hooren der muziek, cn dat soms tot half in den nacht. Cornelia te Noord- gouwe staat gereed om voor goed te vertrekken, tot groote vreugde der ingezetenen. De arbeiders in den don keren weg zeggen, dat zij niet gelooven kunnen dat de slaven in Amerika slechter behandeld worden dan zij; zij moeten paarden werk doen voor half loon cn worden geacht nog minder als een karnhond, en toch zoekt een persoon reeds contracten met hen aan te gaan tegen het volgende jaar voor liet meedelven, daar hij denkt dat dan de daggelden wel liooger zullen zijn, door de werken aan spourwegen cu kanalen; doch dit zal niet gelukken, want de arbeiders krijgen ook hun verstand. Bil en tusschcnliggcnde Plaatsen en Veeren. Dagen en Uren van Hotte m b Van Zierikzee vertrek in de maand er 18 6 0. Van Rotterdam Vrijdag 2 smorg 5 u in. Dond. 1 smorg 6 u in. Zondag 4 5 30 Zaturd. 3 7 Woensd 7 7 Dingsd. G 9 30 Vrijdag 9 9 Dond. 8 10» 30 Zondag 11 10 30 Zaturd. 10 j) 6 Do tul. 15 11 Dingsd. 13 j) 6 Zondag 18 5 30 Vrijdag 16 7 Dood. 22 7 30 Dingsd. 20 9 30 Zondag 25 10 Vrijdag 23 10 13 Dond. 29 10» Dingsd. 27 6 Vrijdag 30 6 n Vertrek der Beurtschepen, j °,e ondergeteekende geeft aan hare J eerde Stad- en Landgenoolcn berigi tvt A 5 voor liet Winlcrsaisoen ontvangen beeft euwste ModeSSeaa voor Naar Gouda, Haarlem en Amsterdam Zalurdag 5 November i860, 's morgens 5 ure. Ondertrouwd D. JANSE cn C. KLOMPE. Dreisciiok, 26 October 1SG0. Algeineene en bijzondere kennisgeving. aan de Nieuwe of Oude Haven, den Uitgever dezes. Infonnatie's bij De ondergeieckende geeft door deze aan zijne geëerde Stad- en Laudgcnooten be rigt dat door Item op Donderdag 1 November ZAL GEOPEND WORDEN, eene welke voorzien zal zijn van vele soorten van Li keuren ais Parfait d' Amour, Curasao dubbele Anysette dubbele Persico Kraam-Anijs WSddel-AnEjs Citroen-Li keur, Kersen-Brandewijn, Bruidstranen, enz. Voorts ttencver, Brandewijn, Cognac- Brandewijn, Jamaica-Rum Siroop voor Punch Roode en Witte Aalbcssenwijn binnen- en buitcniandsche Bieren, als echte London Porter en Edinburger Ale, Bovenstaande Artikelen worden alle zuiver en onvervalscht verkocht. Beleefd beveelt bij zich in een ieders guustig aandenken, belovende eene zindelijke, prorapie en civiele bediening. Zierikzee, J. WAALE, 50 Oct. 1860. in de Verrenieuwstraat, over den boer F. J. van Oppen. Het Schip »de Goede Verwachting"Schipper W. van Dokt, met eene lading RUHR Verwacht binnen eeuige dagen het Schip »Vrouw Trijntje," Schipper J. de Roovek, inct eene lading Rariemoutsclie Haard- en Kagchelkolen, die zich door hunne goede kwaliteit aanbevelen. Zieuikzee, A. P. PAULUSSEN. 29 October 1860. voor Heeren Landbouwers. KsjjrjNga. De ondergeteekende berigt, dat bij met en binnen de acht dagen besteed beeft voor Jarige TARWE f 13, Nieuwe Dito f 13, ROGGE f7, WINTERGERST f 6,23, ZÖMERGERST f6,00, HAVER f 4, Groote ERWTEN f 12, Kleine Dito 15, PAARDENBOONEN f 7, HAVER ƒ4, KANA RIEZAAD 12, KOOLZAAD 15, Bruine BOONEN f 12, Wille Dito f 16, Paarsche Dito f '10. Al deze artikelen zijn in enkele gevallen mo- mentcneel iels hoogcr te bedingen; bij rijzing of daling worden zij geregeld. De betaling geschiedt contant cn zonder eenige korting. Verdere Winkelgoederen, in de beste quali- tcilcu te bekomen bij J. BAKKER, St.-Domusstraat. die naar willen vertrekken. Op den 11" November a. s. vertrekt er een Schip naar New-Orleans, cn den 20" een Schip naar Sew-ïork. Daar er alsdan eenige familien znllcn vertrekken, wordt aan belanghebbenden verzocht zich zoo spoe dig mogelijk aan le melden bij den gemagtigden Agent JOH." BRAAM, op den Tol bij Zierikzee, onder Nieuwer kerkdewijl er dan voor eene goede plaatsing gezorgd wordt. De ondergeteekende beeft dc eer aan de D-mcs te berigten, dat zij van af 1 No- i^Wtavembér zal piesenleren de NIEUWSTE MODELLEN VAN WINTERHOEDEN, LIN TEN, BLOEMEN, enz. Zierikzee, P. J. N1VELLE, geb. Schouten. 50 Oct. 1860. Oude Haven. welke door baar naar den laalslen smaak cn Ie» billijke prijzen werden bewerkt. Zierikzee J. J. de LOOZE, 50 Oct. I860. Modcnaaisler in de Meelsiran Bij Inteekcning, voor slechts SO Ct. de Aflcvcriaj zes fraaije in kleuren gedrukte Platen. De tcekenareri ontvangen den keurig bewerkten Orasljj gratis. Verkrijgbaar bij den Uitgever de J0N( ZIJLSTRA en verdere Boekhandelaren. KCS? Eene kleine, doch keurige verzameling vaf ROMANSNOVELLEN en VEKIIALbJ zal gedurende liet aanstaande VVintcr-Saizocn, (ijl beginnen mot 1.° November) tegen vijf cent! per deel ter lezing voorhauden zijn in den Boeit en Papierwinkel van P. D. J. QÜANJER. ES» Zoo spoedig mogelijk zal aan belangbell benden gralis eene lijst dier boeken worden uitgereikt De ondergeteekende geeft door deze al zijne Stad- en Landgenooten berigtdJ door hem bij gelegenheid der aanslaande Bcei>[ tcnniarkt, op Donderdag 8 November, zal gegeven worden verzoekt beleefd ecu iedcis' gunst en belooft eene prompte bediening. L. LEUN1S. tegen TAN»- en KIESPIJN verkrijgbaar bij D. van GELUK, te Oude Tottje. Het groot geneesmiddel voor allen li DE KALF VAN IIOLLOWAV. Open Ibeenen, zwerende borsten, zwe ren en Etterbuilen. In vele ziekenhuizen van Europa wordt deze zalf nu gebruikt om verouderde wonden en zweren te genezen. In Spanje en Portugal en in verschillende streken van Italië schrijven de grootste geneeshecren er het gebruik van voor. De zalf is een bijzonder goed middel voor zwerende borsten, zecre beenen, alsmede voor alle huid ziekten. Iedere zeevaarder, soldaat of landverhuizer is er van voorzien. De zalf van Holloway, Jicht en rhumaLiek. Deze onschatbare zalf heeft meer dan eenig ander geneesmiddel magt over jicht en rhumaLiek; geen gevallen van dien aard al zijn zij ook nog zoo ernstig, zullen zonder genezing blijven, als men maar goed volgens het voorschrift, dat zich bij elke pot bevindt, van dit onfeilbaar middel ge bruik maakt. Alle vast zittende pijnen of steek in de zijde worden door de zalf verdreven. Dc zalf en pillen moeten te zamen gebruikt worden voorde genezing der volgende kwalen. Schurft, zwerende tepels. Keelpij Huidziekte. Scheurbuik. Zecrc hoofden. Puisten van alle soorten. Wondenenz. enz. Open beenen. Zwerende borsten. Brandwonden. Steenpuisten. Beijon- en muskietcn- sleek. Winterhanden. Kanker. Stijve gewrichten. Likdoorns. Melaatschheid. Zweren. Ontsteking der lovernie ren en haarmoeder. Jicht. Lendenpijn. Aanbeijen. Rheumatiek. Door liet vermeerderd debiet zijn de Prijzen van lieden af als volgt Doosjes Pillen van ƒ0,80- 1,85/3,— f6,75 f 13,60 f 20,! Potjes Zalf van -0.80 -1,85 - 3.7,50 - 13,85 - 20,20 N.B. Bij ieder doosje pillen of potje zalf is een papier gevoegd, dat den patiënten aanwijst hoedanig te handelen. Door de grootste doozen of potjes te nemen doet men zich ccn groot voordeel. Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer G. van ASPEREN VERVENNE te Goes, den lieer J. BAL, Gz. Apotheker te Zierikzee, J. STRAATMAN Hoofd-depóthoudcr te 's Hertogen bosch, alsmede, te Londen Strand 244. Holloway't Etablissementen te New-Jtork* 80 Maiden Laine. of Leerling, bij K. SAMAN, le Rilland. mgrgpem P. van LANGERAAD herbergier Ie Ipa# Ellemeet, verlangt, oin zoo spoedig moge lijk in dienst ie treden, eene DIENSTMEID, van de Prolestantsche Godsdienstniet beneden den ouderdom van 50 jaren. Zij, die vroeger iu een logement gewoond hebben, zullen de voorkeur genieten. Te Zierikzee, ter drukkerij van P. »e LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1860 | | pagina 2