r I WOONHUIS, JU n IANTILLES. H0E0EN PETTEN. Meubelaire Goederen Een IIO E J E BOEREN-lNSPiN, Openbare Verknoping, Ambachtsheerlijkheid MMinuik MMHH Nieuwe Modellen Zomer jassenBroeken en Vesten. Groole Muzijkale Uitvoering' Terstond benoodigd Een KNECHT, een lileêrmakers-Knecht overeenkomst gesloten zijn tusschen Rusland en Frankrijk, om Sardinië te vergrooten met Yenetie en Lombardije, terwijl Savoije aan Frankrijk zou gevoegd worden. Murat zou koning worden van de beide Sicilian, en een Napoleon zou koning worden van den Kerkelijken Staat en Toscane. Rusland zou Galicie en Posen krijgen, en Hon garije zou tot een Koningrijk verheven worden, en Relgie zal dan later aan Frankrijk ten deel vallen; en het laatste gebeurende, hoe zullen dan de grenzen bepaald worden van Nederland? Geboden voor prinses Marianne, 5Ü00 gulden, doch is niet verkocht, maar zal gerepareerd worden en dan gaan varen van Middelburg naar het Hei lige Land, heen en terug. Tusschen Paschen en Hemelvaartsdag, wacht men eene algemeene oorlogsverklaring van alle vorsten van Europa, en van het zoogenaamde congres zal niets tot stand komen. Onze Majesteit heeft reeds nieuwe aardappeltjes gegeten, die zoo groot waren als kogeltjes. In Engeland worden verzoekschriften aan de Koningin opgezonden, om toch de kusten te versterken, daar zij bang worden dal de Fransche adelaars zullen komen overvliegen. Ook te Dresden is men zeer bevreesd voor een oorlog, en er wordt alles gewapend wat maar wapens dragen kan. Het werven van matrozen wordt in de havens aan de Middellandsche Zee met kracht voortgezet, en er wordt reeds zoo veel geboden voor één matroos, als de Nederlandsche regering gewoonlijk besteed voor vier matrozen, onder voorwaarde van geen kielhalen, ravallen en met jufvrouw driestreng te krijgen, volgens Neder- landsch gebruik. Volgens het Zondagsblad, leert de ondervinding dat armoede eene weldaad is; zoodat het niet te verwonderen is, dat er zoo veel menschen arm gemaakt worden, zeker om hen hier namaals gelukkig te maken.Betje te St.-Maartensdijk wordt aangeraden, zoo niet meer te lagchen in de kerk, daar het haar anders met rotting-olie zal worden afgeleerd. Te Batle, bij Hastings, is den 13 dezer weder een kruid- molen in de lucht gesprongen. Er bevond zich in het gebouw slechts één arbeider, die dan ook jammerlijk omkwam. Eene dochter van den Wagenmaker te Oplaat is zoo treurende dat haren Floor haar verlaten heeft, dat zij niet weet hoe zij hem weer in de kooi moet krijgen, doch zij moest wat minder over straat vliegen, dan zoude het mogelijk wel gelukken. »Zie zoo, alwéér eene lompe zet gedaan van een naaldridder," zegt men te Oplaat, hij moest in de huwelijks- schuit, maar hij heeft zijne reis naar de Willem stad gestaakt, en als hij terug komt dan zal hij onkenbaar wezen door zijn grooten baard." Iire5501TD31TE STTTZZS1T. Pikgat, 18 April 1839. Mijnheel I Io den Nieuwsbode van 16 dezer wordt melding ge maakt van ijzeren bouten die in palen geslagen worden, waarvan de koppen en spie en gat maar een palm lang zijn. Dit is niet alleen waar, maar de oude bouten die uit oude palen komen, en die in het midden meer als half doorgeroest zijn, zijn wel als nieuw weer ge bruikt geworden, hoewel een jongen die best voor zijne kr.ie kon doorbreken. Die bouten worden dan gemaks halve de kop en het einde gloeijend gemaakt en wat bijgesmeed en dan met pik gesmeerd, zoodat een on ingewijde die bouten voor nieuw aanziet. Geen wonder dus dat alles zoo kort van duur is; want waar b. v. 10 bouten ingeslagen moeten worden, gaan er dikwijls maar 3 in, en dc meeste zijn oude, waar meer pik aan zit als ijzer; zoodat er niet alleen bedrog met geld, aarde, water en slik bedekt wordt, maar met pik ook. Doch kondc het Havenhoofd van Zierikzee alléén maar eens klappen, hoeveel zulke boutjes en bouten daar sedert 20 jaar wel ingeslagen zijn, dan zoude men ver wondert zijn, dat Zierikzee zijn hoofd nog heeft. Maar een inensch kan alles niet zien, hoe knap hij ook is. Zoo zag b. v. een Heemraad niet eens voor het Hof van Zeeland, dat hij eene kaart het onderste boven voor zich hield, toen hij als getuige in eene zaak inlichting moest geven, waarover de president van het Geregtshof zich niet onthouden kon van lagchen, hoe wel mijnheer de Wind toch zoo lachachtig niet valt; zoodat men wel kan hegrijpen, welk een licht daar geschitterd heeft in Zeclands Regtszaal. Bijgevolg is het eene zekere waarheid, dat, wanneer men niet zien kan boven water, men onder water ook niet zien kan. Een dijkwerker. Mijnheer de Redacteur! Ik ben wel maar een eenvoudigen Scbouwschen boer; doch ik lees toch den Zierikzeescben Nieuws bode, en kan het niet ontkennen, dat liet stukje uit Schouwen geplaatst, mij hartelijk beeft goed gedaan. Wat er in gezegd wordt kan men als letterlijke waarheid aannemen. Het is een bekend en waar spreekwoord: wrij ving van gedachten brengt verbetering te weeg, zoo moet het ook hier gebeuren. Het regtsgeding, gevoerd door het Provinciaal bof van Zeeland, in den jare 1850, beeft zoo men vermeende aan al de knoeipartijeu op eens den bodem ingeslagen, of dit echter waar is, moet door deskundigen nagegaan en bewezen worden; mijne kennis strekt zooverre niet om dit te kunnen beoordeelen. Yan eenen anderen aard is echter de vraag, welke soms in mijne eenzaamheid voor mij op rijst: waarom wordt de hand niet geslagen aan de daarstellig van een nieuwpolder-reglement, in den jare 1851 aangevangen, doch in de geboorte gesmoord is. Heeft of zal de aanvrage, tot daarstelling van eene verdeeling in waterschappen een beter einde nemen, ik geloof, neen, omdat de loop van alle verzoekschriften aan dc liooge landsregering, den volgenden loop neemt. Het rekwest toch, dat eene klagt over het eene of andere inhoudt, wordt gesteld, om op liet zelve te berigten, in handen van dat ligchaain waarover men klaagt, ten einde op de voorgestelde grieven te rapportoren; zullen deze nu hunne eigene zaak tegen werken, hierop zal ieder antwoorden, neen, de cenige weg om de knoeijerijen weg te helpen is deze, dat aan welke magt een verzoekschrift in handen wordt gesteld, door haar eene commissie uit deskundige en onpartijdige personen wordt benoemd ten einde berigt over de zaak uit te brengen, want wie slaat gaarne zijne eigene glazen aan stukken. Ik ken den uitloop van twee verzoekschriften: het eene had tot inhoud vrijstelling vragende van gevangenisstraf voor den tijd van vier maanden, als schuldig voor een bedrag van vijftien centen, dit word geweigerd, en de arme drommel moest zijne straf doorstaan. Het tweede betrof mede liet verzoek van een' veroordeelde, om kwijtschel ding van straf voor één jaar eenzame opsluiting. Hij kreeg: ja, mijnheer! geheele ontheffing van do schandelijke straf. Niettegenstaande nu het ingezonden stuk in den Nieuwsbode van den 10 April allen schijn van waarheid betreft, is liet te vermoeden, dat de adressanten, ofschoon zij eene billijke en regt- vaardige zaak voor hebben, waarschijnlijk niet eenen langen neus zullen moeten aftrekken, en als dolle honden met geweld in hunne hokken zullen terug gejaagd worden. Wie de schrijver zijn moge, hij toont iemand te wezen die een goed hart onder den hemdrok draagt, on, dat voor regt en billijkheid slaat, die ieder van zijne evenmcnsclien op dezelfde schaal weegt, en niet de persoon is, die eene vergunning zoude verleenen, voor eene reest dikke sohouwsche paling, een paar vette eendvogels of eonige paren konijnen. Ik heli toch moeten lagchen, om het beleggen van de zeeweringen met de afgepeuzelde ribbetjes van kalfskrippen, en het doorspoelen met rooden wijn, ter massa, of kubicalen inhoud van deze vloeistof, waarin een linieschip zoude kunnen laveren. Jammer is het, mijnheerdat de schrijver er de rumval in vergeten heeft. In de hoop, dat het adres wel moge slagen eindig ik, met mijne denkbeelden hierover te plaatsen, tot nadere gelegenheid. SchouwenEen Riethulker. April. Bevallen van een' ZOONA. A. STEEN- MEIJER Nieuwhof. Tiiolen, 18'April 1839. Heden overleed tot onze droefheidons eenig Kindje, hij de 9 maanden oud. Gouda, F. A. GRUBÉ. 14 April 1839. E. L. P. GRUBÉ, Y ET TEN. De Heer Mr. C. van deh LEK de CLERCQ zal, als onherroepelijk gevolmag- ligdeten overstaan van den Notaris Mr. J. J. ERMERINS, op Woensdag 27 April 1839, des middags ten 12 ure, in het Logement van den Heer M. Augustijn, te Zierikzeepubliek presen teren te verkoopen Een zeer goed onderhouden en kapitaal staaude op de Oude Haven te Zierikzeewijk A, No. 545, met TCIN, sectie A, No. 362. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoeke van de Erven van wijlen R. v. d. ENDE, op Woensdag 27 April 1839, (in plaats van np Zaturdag den 50 April 1859,) 's morgens ten 9 ure, ten hunnen Woon- huize in de Nieuwe Boogaardstraat te Zierikzee presenteren te verkoopen EENE PARTIJ bestaande in Tafels, Stoelen, Bedden, Spie gels, Schilderijen, Koper-, Tin-, ©las-, Aardewerk, Zeildoek, Linnen, ©aren, Touwwerk, Borstelwerk Keilen, Teer VerwstolFen en vele andere Roerende Goederen. De Notaris W. K. WAGTHO izal, ten verzoeke van de Weduwe en Erfgenamen van wijlen P. van AS, te Sclier- penisse, presenteren te verkoopen met 2 R. 62 R. 83 E. Kaai- en Weiland, in dezelve gemeente, 1 B. 55 R. 90 E. Bouwland, in den polder «Slabbekoorne," onder St.-Maartens dijk, en eene Schuur, Ie Schcrpcnisse. De Veilingen zullen worden gehouden te Schcr pcnisse, lot den Inzet in de herberg van J. Jagt, op Donderdag den 28 April en tot den Verkoop op Donderdag den 12 Mei 1839, des namiddags oin 4 ure. H® Notaris Mr. J. J. ER- MEIHNS zal, ten verzoeke van c. oen BOER, S.', op Vrij- &MÊ dag den 29 April 1839, 's morgens ten 9 ure op deszelfs Hoefje, onder Serooskerke, presenteren le verkoopen 4 Melkkocijen, 1 kalfdragendc Vaars, 2 Vaarzen van l1/, jaar, I jarige Vaars, 1 extra goede jonge Karnhond met Bok en Hetting, 1 nieuwe Karnmolen, 1 drieling- wagen 1 ©hals 2 Kloetschuitcn met Kloeten,! hrug, Bekkens, Planken, bal ken, een Kruiwagen, Vorken, Bleken, Kijven, benevens eene partij Melkgereedschap- penMeubelaire en meer andere Roerende Goederen. Mm. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, •gMÈQp ten verzoeke van C. SMALHEER, c. s., op Vrijdag den 6 Mei 1859, 's morgens ten 9 ure op derzelvcr Hofstede onder Sirjanslandin de gemeente Ooslerland, presenteren te verkoopen 6 Paarden 1® Melkkoeijcn 2 twee jarige Vaarzen, 1 jarige Vaars, 1 jarige Os, 3 Elokkelingcn, 3 Loopvarkens, twee Karnhonden met Hokken en Kettingen AO Hoenders 1 Huifwagen op riemen 3 Boerenwagens 1 Perwetkar1 Rol- blok 2 Landplocgen 2 Bekplocgen 1 Moorplocg 8 Eggen in soort2 Bak- slcden 2 Slepers 2 Snijbakken een Windmolen 3 Kecften 2 Mesthaken Vorken Rieken 2 Voedcrkistcn een Karn en Pols, 2 Koomtonnen, 5009 Ned. ponden Weilioot 2000 bossen Tarwe- en Roggestroo, 1 Mestput van 180 voer en meer andere Roerende Goederen. jfpj, I)e Notaris C. J. van der HALEN, te Brouwershaven sïïËSüt zul, ten verzoeke van zijne principalen, op Woensdag 11 Mei e.k,, des voor- middags ten 10 ure op de Hofstede, bewoond door M. van PUTTE, onder Bommenede, presen teren teil verkoop Een' aanzienlijken bestaande in PAARDEN, KOE1JEN en BOUW- en MELK-GEREEDSCHAPPENnader bij biljetten te omschrijven. op Maandag den 16 Mei 1859, des voormiddags ten 11 ure, in het Logement de Patrijs, to Colijnsplaatvan een Aandeel ten bedrage van 38.50.51 op iedere 287.05.75 ellen (of 20,58 ruim in iedere 100) in de van CATS met alles wat daartoe als Ambachtsregt of Ambachtsgevolg behoort, als Erfpachten, Cijn- sen, Regt van Beplanting, Jagt, Visscherij, Overvaart en dergelijke. Hebbende de Grond-eigendommen, meestal bestaande in Schorren en Dijken (de laatste beplant met plus minus 3000 opgaande Boonien) eene bij liet kadaster bekende grootte van 188 bun ders, 75 roeden, 65 ellen, waaronder niet zijn be grepen de gronden van onds in Erfpacht uitgegeven. Nadere inlichtingen zijn (op franco aanvrage) te bekomen zoo bij den heer J. van LEEUWEN, als ten kantore van den Notaris L. van der MOER, beiden te Colijnsplaat. Die genegen zijn, hun VEE te doen weiden in de Duinvelden onder Haam- istede, kunnen daartoe met 2 Mei a.s. in de gelegenheid worden gesteld. Informatien le bekomen bij M. A. de VOS, aldaar. NB. Van eene goede oppassing kan men ver zekerd zijn. Een mahonyhoaten Seerctnli nieuw gemaakt en sterk, TE KOOP, bij A. den BRIEL, te Middelharnis. De ondergeteekende brengt ter kennis barer geëerde Stad- en Landgenooten, dat zij op heden ontvangen heeft, de laatste modellen van Beleefdelijk beveelt zij zich tol het maken van dezelve aah onder verzekering dat dezelve zoowel als alle andere Damcs-Kleedcren, naar den laatsten smaak door haar worden bewerkt. s la N< Zierikzee, 21 April 1839. J. J. de LOOZE, Modenaaister. De ondergeteekende berigt zijnen gc- eerden Stad- en Landgenootendat hij voorhanden heeft Ook zijn bij hem voorhanden: Belast zich met het Op- en Schoonmaken van HOEDENalsmede het Wasschen van VILT in alle kleuren. Zierikzee, J, de GRAAF, April 1859. wijk C, No. 103. ZANGVEREENIGING TOT OEFENING EN UITSPANNING, te Kierikzec. van iiet oratorium ))de Jaargetijden" van J. HAIJDN, Oonderdag 38 April 1839half 7 ure des avondsmet welwillende medewerking van den heer Th. ©«EBBELS uit Aken. De Entree voor Inteckcnaren tot en met den 25 April 1839 en Vreemdelingen, bedraagt f 1,49s. Na de sluiting der lijst ƒ1,995 per persoon. Plaatsen zijn le bespreken aan de Concertzaal den 28 April van 9—12 ure. Be zalf pillen van Holloway doen verbazende uitwerking ingeval van brandwonden. EZ...., te Maastricht, had zich met kokend water deerlijk gebrand. Hare regterzijde en been vooral waren in een beklagenswaardigen toestand. Op het oogenblik van het toeval had men een middel aangewend, waar door het vleesch tot op het been zich afschilde. Men riep vervolgens geneeskundige hulp in, doch al spoedig was haar toestand hopeloos. Een vriend die haar bezocht, j en wiens beenen door de zalf en pillen van Holloway ge- nezen waren, beval haar dezelven aan, zij volgde dien raad op, en in veertien dagen tijds was zij genezen, en heeft uit erkentelijkheid hare genezing aan den pro fessor Holloway schriftelijk medegedeeld. Doosjes Pillen van/0,80 - 1,83/3,— /6,75 f13,50 /"20,20 Potjes Zalf van -0,80-1,85 - 3.—- 7,50 - 13,83- 20,20 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer van ASPEREN VERVENNE te Goes. J. STRAATMAN Hoofd-depótliouder te 's Hertogen- bosch, alsmede, te LondenStrand 244. Holloivay' Etablissementen te New-York. 80 Maiden Laine. het Timmeren en Metselen verstaande, liefs ongehuwd en van de H. G. hij J. van HEE le Wissenkerke, kunnende op vast werk rekenen. I Terstond tegen een goed Salaris benoodigd voor één jaar vast werkbij A. benoodigd voor een ja KOENE te Bruinisse. rg, Met MEI eene BOEREN-DIENST- MEIO benoodigdbij J. de RIDDERonder Noordgouwe. Te Zierikzee ter drukkerij van P. db LOOZE. Parijs uit Wet de leeni Oostenrij met het de Weer gedeelte wacht vi men wei in last ee dan eerst tocrustin verhoudii Brentano op zeer i Hei naar Grt Zouaven Marseille om met liggende der Alpei van lini aangekom batterijen een regen heerscht drukte, d nog niet werken, onverwac vóór 10 trekken, nadat hel middelijk gebragt, vermeert! Uit Toskane Te Florei die zich die aan 2 is gearre zich voor adres in c rijk wor logna is Parijs politiek a mij toch telegraaf daarom n nog onhe Ik heb 3e en 4e bevel had per spooi Patrie he schoon ik blad min mede een hals zou ook beter mede in 1 berigten doch allet natuurlijk heden mt hladen gi ontvanger tingen en het stilzvs Wat n 'ien betre r'gt«n, dt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1859 | | pagina 2