m HOEVEN PETTEN. V erscheidesi heden oil de hand te koop» Publieke Verkooping TE KOOP: een Wind-Korenmolen Slank van Leening. TE KOOP, Nieuwe Modellen ZomerjassenBroeken en Vesten. ONTVANGEN: OUD-CARTAGENA. De Nieuwe Vee-Arts een Meesier-Knecht Een Korenmolenaars-Knecht Een Broodbakkers-Knecht Ti: Goes doen de geëxamineerde» reeds handel in Lai pellen, klecden, «angloopcrs, vloermatten, en in alles wal niet lol hun vak behoort, alleen om alles le hebben. Zij doen wat hun hand vindt om le doen met al hun magt, even als de jc- ziiile» doen. Wordt le Goes ten tooncele ver wacht: Ken koekbakker met zijne engelin; na hetzelve: Ken minnebrief, gegeven in verkeerde handen, blijspel me! zang. Te G. staat iemand in zulk een goed blaadje hij de slookers, dat zij soms vier maal daags beloond wordt met cene vracht sintels. Daar voor Fransje te Goes alle hoop op Jaanlje verloren is, zingt men Fransje uit de Kcrkslraat, Weet niet hoe het niet hem gaat, Weel bijna niet dat hij leeft, Daar Jaantje hem geen ja-woord geelt, Daarom zal hij 't Roosje vragen En nog maar een blaauwtje wagen. Tc Stad is een timmerman uit het logement den Uil geworpen, om hem zijne verwaandheid af le loeren, en heeft nu beterschap beloofd. Al daar heeft een metselaar ecu luchtbal gemaakt, doch is ingestort vóór hij voltooid was; en nu, zegt men, zal hij er een metselen van mopsteen, want lecren moei hij liet, al zou hij er nog een jaar aan werken. Bij het verhuizen van Mina ie Retranchcmenl, heeft een hoer zoo helpen huilen, dat de tranen in zijne schoenen zijn gedroopen, dal Micntje veel vcrliglc. Johanna te Scherpe nissc wordt aangeraden, haar spraakdeel lol heter ciudc le gebruiken, daar men anders vcrpligt zal zijn hare tong en haar baard te korten. liet wordt hier ook weer bewezen, dat, zoo als Cats zegt, baardige vrouwen gevaarlijk zijn. Een boeren zoon le Fgaat nu mijmeren over al het geld dat hij doorgebragt heeft op de Builensluis, en zal nu goed op gaan passen, zoo lang als het duurt. Tc fort Bath worden de meisjes aangeraden heler op hare zakdoeken le passen, daar er gevonden zijn met namen er op, op plaatsen waar men die niet zoeken zou. Huisselijk geluk In Engeland. Een lid van het parlement heeft onlangs cene statistiek van het huisselijk geluk in Londen en het graafschap Middlesex opgemaakt, waarbij hij lot de navolgende curieuse slolsom komt: Vrouwen, die hunne mannen verlalen hebben1562 Mannen, die hunne vrouwen zijn onlvlugt 2571 Paren, die vrijwillig gescheiden leven. 4120 Paren, die in ooi log leven onder het zelfde dak191025 Paren, die in den grond een afkeer van elkander hebben, maar voor het oog der wereld elkander met welwillendheid be handelen 162320 Paren, die blijkbaar onverschillig jegens elkander zijn519152 Paren, die den naam hebben van ge lukkig te zijn maar daarvan in huis niet altijd even veel merken. 1102 Paren, die gelukkig zijn in vergelij king van anderen, die veel ongelukki ger zijn155 Werkelijk gelukkige paren 7 Totaal 872572 De N. Rolt. zegt hiervan Wanneer de berekening juist ware, hetgeen wij niet hopen noch geloovcn, dan is het Engelsche volk voorzeker het minst met huisselijk geluk be deeld en wordt het, hij den handelsgeest welke de nalie kenmerkt, verklaarbaar hoe het gebruik, dat een man zijne vrouw kon verkoopen, er zoo lang in zwang is geweest. Beden trof mij de zwaarste slag mijns levensdaar het de Heer van leven en dood behaagde, om heden morgen in den leeftijd van 45 jaren, door den dood van mij cn mijne vier jeugdige kinderen af tc nemen, mijn geliefde Echt genoot, JAKOBUS de KE1JZER diep bedroefd staar ik hem na, doch hoop dat God mij sterken mag, in deze voor mij zoo zware beproevingsweg. Zierikzee, CHRISTINA JASPERSE, 5 April 1859. Wed. J. de KEIJZER. Dienende deze lot aigemeene kennisgeving aan vrienden en bekendenzoo binnen als buiten de Stad. Door Kerkvoogden der Ncderduitsch Her vormde Gemeente le Zierikzee wordt he kend gemaakt, dat het vergelijkend Examen van Sollicitanten naar de Organistplaats, zal plaats hebben op Vrijdag den 8 April 1859, aanvangende 's voormiddags ten 9 ure in de Nieuwe Kerk en dat ieder daarbij wordt toegelaten, tegen be taling van 25 Cents. Toegaugkaarten verkrijgbaar bij den Kerkdijken Ontvanger P. KIJN. SUST" De Notaris P. vak de GRAFT zal op Donderdag den 7 April 1859, des namiddags ten 5 ure, in de Uitspanning de Zwaanin de Gemeente Oost- en West-Souburgin het openhaar aan de meestbiedenden bij opbod cu afslagle koop aanbieden: 1." Een Stecnen lVïiidkorcnnioIen met Erve en daarbij bchoorend Woonhuis en Erve, benevens 44 Roeden, 84 Ellen Bosch en Tuin staande en gelegen in de Gemeente Oost- en West-Souburg, ge merkt Nos. 59 en 70, Kadastraal bekend, sectie D, Nos. 154, 155, 158, 159, 160 en 161. 2.° Een Woonhuis en Erve met TTtsin slaande en gelegen in de Gemeente Oost en West-Souburg, bewoond door den Heer ABRAHAM van VLAANDEREN, gemerkt No. 12, Kadastraal bekend, sectie A, No. 495. 5.° 54 Roeden 80 Ellen Weiiamd, gelegen in de Gemeente VhssingenKadastraal bekend, sectie B, No. 75. Voorschreven Vaste Goederen zijn daags vóór cn op den dag der verkooping voor een ieder te be- zigtigen, mits het tweede Perceel op vertoon van cene Toegangkaart, tc bekomen bij M. BROUWER in de Gemeente Oost- en West-Souburg. Nadere inlichtingen te bekomen ten Kantore van genoem den Notaris. Gemelde Vaste ©oederen zijn inmiddels op Donderdag den 7 April 1859 's middags ten 12 ure, in de St.-Anlhonie- of zoogenaamde Man- huisstraat, van cene aanzienlijke partij Afbraak, Werk- en SSrandhont, mitsgaders ecue partij BSejibelaïre ©oederen en nieuw Vaatnerk. De Notaris Mr. J. J. ERMER1NS zal, teil verzoeke van zijn principaal, op Vrij dag den 15 April 1859, 's morgens ten 10 ure op de Hofstede bewoond door de Weduwe II. NEERHOUT, in den Zuidhoek, onder Zierikzee presenteren te verkoopen 3 Eaarden, 1 Jarige Hengst, 8 baat- gevende Mclkkocijcn, 1 Kalfdragende Vaars, 2 Vaarzen oud 1'/, jaar, 1 jarige Vaars, 1 tweejarige Stier, 2 eenjarige Stieren, 1 Slokkeling, 1 Varken, 2 Ham- honden cene partij Hippen1 SSrieling- wagen met Huif, 2 boerenwagens, 3 Eand- ploegen, 2 Slckjjloegen, 1 Aanaardplocg, Eggen in soort, 2 baksleden, 2 Mestputten van ongeveer 2 5 O voer eenc partij Stroo Bouw- en Melkgereedschappen cu meer andere Roerende Goederen. De Notaris Mr. J. J. ERMERINS zal, ten verzoeke van zijne principalenop Vrijdag den 15 April 1859, 's avonds ten 7 ure, iu de Sociëteit van B. W. Vermunt, op de Appel markt te Zierikzeepresenteren le verkoopen 1.° Een Woonhuis met annex Fakhuis Schuur, tUaardcstallingcn Plein en Erve zijnde de Herberg cu Uilspanning genaamd »de gekoppelde Paarden aan de noordzijde van den Sint-Anthonij'sdamtc Zierikzeewijk A, Nos. 68 en 70, sectie A, Nos. 852 en 959, groot 10 roeden, 55 ellen. 2.6 Een Woonhuis en Erve, aan de west zijde der Korte Nobelstraat, aldaar, wijk A, No. 71, sectie A, No. 958. 5.° Een Woonhuis cn Erve, aan de Noord zijde der Lange Nobelstraat aldaar, wijk A, No. 29, sectie A, No. 845. 4.° Een Woonhuis cn Erve, aan de west zijde der Venkelstraat aldaar, wijk D, No. 187, sectic B, No. 5G5. 5." Een Woonhuis en Ervezijnde het Kollijbuis »de Vriendenkringop de Nieuwe Haven, wijk D, No. 207, sectie B, No. 579. 6." Een Woonhuis en Erve, op de Schouw- sehe Botermarkt aldaar, wijk B, No. 459, sectie A, No. 107. 7.® Een Woonhuis en Ervealdaar wijk B, No. 455, sectie A, No. 82. 8." Een Woonhuis en Erve, bij de Nieuwe Kerk aldaar, wijk B No. 450 sectie A in No. 125. 9.® Een Schuur en Erveop Slabberswerf aldaar, sectie A, No. 220. En 10.® Een Woonhuis en Erve, op de Lammer markt aldaar, wijk B, No. 265, sectie A, No. 192. Nadere infonnatiën te bekomen ten kantore van voornoemden Notaris. namiddags ton 2 uren, van de verstane Pan den, ingehragt tot ultimo Januarij 1858. Dingsdag namiddag van 3 tol 4 ure le bezien. De gouden- en zilveren panden zullen moeten worden gelost of verlengd, vóór of uiterlijk op den 9 April 1839; na dien lijd zal men ver- piigt zijn de kosten der keuring tc voldoen. De Heer Mr. C. van dek LEK de CLËRCQ zal, als onherroepelijk gevolmag- tigde ten overslaan van den Notaris Mr. J. J. ERMERINS, op Woensdag 27 April 1859, des middags ten 12 ure, in hel Logement van den Heer M. Augustijn, te Zierikzeepubliek presen teren te verkoopen Een zeer goed onderhouden en kapitaal "SOJ&T C® naa" 3EBE SSriT JZC staande op de Oude Haven le Zierikzeewijk A, No. 545, met TUIW, sectie A, No. 562. in Zeelandalwaar een gemaal aan is van 4tÖO® zakken graan per jaar; de kooper kan eerder op meer dan minder rekenen. Adres met franco brieven onder letter B., bij den Boekhandelaar P. de LOOZEle Zierikzee. VEPJiOOPING aan de Bank van Leening te Zierikzeeop Woensdag den 20 April 1859, des ongeveer 10 0 zakken K A F en 2 0 0 0 Steen SNUIT of AFVAL VAN VLAS. Te bevragen hij den Uitgever dezes; Brieven franco. De ondergeteekende berigt zijnen ge- eerden Stad- en Landgenootendat hij voorhanden heeft: Ook zijn bij hem voorhanden Belast zich met het Op- en Schoonmaken van HOEDENalsmede het Wasschen van VILT in alle kleuren. Zierikzee, J. de GRAAF, April 1859. wijk C, No. 105. Eene groote partij Brabandsche Stoelen in vele soorten en modellen, en is voorzien van vele soorten van MEUBELENals: mahony- houten IAnnckasten, Kabinetten, Secre taires, Chiffonnières, meten zonder Binnen werk ronde cn vierkante Tafels in vele soorten, enz. enz. A. ZEVENBOOM. De ondergeteekende maakt door deze aan zijne geëerde begunstigers bekend, dat hij zijn HOEF IJ II CIS heeft verplaatst naar liet Huis, genaamd «Sclioonzigt," vroeger bewoond door den Heer D. B. Schock beleefdelijk verzoekt hij een ieders gunstonder belofte van ecue prompte bediening. Zierikzee, G. C. van den BLIEK. 5 April 1859. Even als vele oudhedenis ook deze oude Spaansche stad in vergetelheid gezonken, om voor vele nieuwigheden des tijds plaats te makenen welligt zoude men althans hier le Lande liefst wat Spaansch.is vergelen, of ten minste er niets van willen hooien. En toch is het niet zoo het is als of de bergen van Oud-Carlagena eene schade loosstelling aan het Nederlaudsche Volk hebben willen brengen voor het leed aan de Vaderen berokkend, het is alsof zij willen zeggenneem dit kleinood aan als een bewijs van berouw, en laten wij, die het niet behoeven, toch niet spotten met de IIA A SS Ij IJ die de Bergen van Oud- Cartagena ons schenkt. Want het is voor den belanghebbende niet zoo gering te achteneen middel te hebben gevonden, dat de Haren vastzet, dezelve voedt en onderhoudt; want het is het zigtbaar sieraad van den niensch. Niets onlsiert, zelfs met niets spot men meer als met een jeugdigen kalen kruin. Koopt het middel en gebruikt het even als gewone Pomadeook gij die het niet direct behoeft, cn gij zult in ouderdom van dagen hare deugd nog roemen. De prijs is O® Cis. per fleschje, verkrijgbaar bij A. BREETVELT, Az., te Delft, en verder hij A. J. Bronswijk, Schoondtjke. G. Aling, Brouwershaven. Bevin van de Putten, U/cn- dijkc, J. Smits, Zierikzee. D. Ricmens, Zaamslag. J. A. Goedhals, Middelburg. Th. Annacrt, Hulst. J, W. Verbeek Vrolijk, Axel. Boor de zalf cn pilkn van Bolloway worden alle huidziekten genezen, hoe verouderd die ook mogen zijn. Gcrrit Jan de Vries, te Batavia, leed lange» tijd aan huidziekte; zijn aangezicht, armen en becnen waren met puisten bedekt, voortspruitende uit scheur, buikziekte; alle door hem aangewende middelen waren vruchteloos. Eindelijk gebruikte bij de zalf en pillen van Ho Uo way, welke spoedig eene verbetering in zijnen toestand veroorzaakte, en hein vervolgens in weinig weken tijds geheel herstelde. Door deze zalf worden wonden genezen van twintig jaren oud. Doosjes Pillen van/0,80 - 1,85/3,/"6,75 /T3,50 /~20,20 Potjes Zalf van -0,SÖ-1.85-S.7,50 - 13,85 - 20^20 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen bij den heer J. P. VERLINDEN te Bcrgcn-op-Zooni. J. STRAATMAN lloofd-depóthoudcr le 's Hertogen- bosch, alsmede, te Londen. Strand 244. Hollcivay's Etablissementen te Nevv-York% 80 Maiden Laine, ggS» Binnen kort ziet bij den Boekhandelaar S. OCHTMANJz., het licht: Be Berde Brok van het Dichtstukjegetiteld DOO EM NOOD, door P. de BRAAL, Jz., uitgegeven geheel ten voonleele der Weduwe en Kindereu van den jammerlijk omgekomenen Schipper J. Bakker. Prijs 25 Cents of meerder naar verkiezing. Door A. M. E. van D1SHOECK te ^Zierikzee wordt met veel succes gede- PRACTISCH HANDBOEK voor eiken Veehouder, f aanwijzende de middelen om de ziekten, welko zicli dagelijks bij de Paarden, het Hoornvee cn de Varkens openharen, te behandelen en te genezen. Prijs 50 cents. In dit degelijke cn min kostbare Boekje komen voor 44 Recepten voor inwendige ziekten der Paarden. 75 dito uitwendige 46 dito inwendige v. liet Hoornvee. 14 dito uitwendige 12 dito ziekten bij de Varkens. 20 aigemeene recepten voor de Paarden cn het Hoornvee. Het BESTEK der gewone Besteding van Aarde-, Kram-, Rijs- en Steengiooijing- werkeii, aan de Calamiteuse Polders van Zeeland wordt dit jaar niet in zakformaat uitgegeven. Bij den Bockhandelaar P. de LOOZE te Zierikzeeis verkrijgbaar gesteld W. de Gelder, Adviezen op het gebied van Zegel, Re gistratie, enz. Prijs per jaargang f 5,50. Bleekrode, Nieuw Tijdschrift. De prijs van dit Tijdschrift zal zijn per jaargang van 12 nummero's f 7,00. W. M. Logeman Natuurkundig Schoolboekje 3 stukjes compleet. Prijs /0,75. F. E. J. Cruger, Handleiding tol de beoefening der Na tuurkunde. Vrij bewerkt naar de vijfde Hoogduitsche uitgave van J. H. van Koten. Prijs f 1,80. L. Rellstab, Drie jaren van de dertig. Een Historische Roman. Vertaald door J. J. A. Goeyerneur, 4 dln. Prijs f 10,75. Charades door Schenkman en Hilyerdink. Prijs p. BI. f 0,20. L. G. James, het Unitarisme voor de regtbank van Gods Woord veroordeeld, of de eeuwige Godheid van den Heer Jezus onwedersprekelijk bewezen uit Opcnb. I 8. Prijs f 0,25. Beukelman, de lijdende en verheerlijkte Inimanuel, zijnde eene volledige verklaring van al de Lijdcns- cn Feeststoffen. Nieuwe Uitgave. Aflevering 1, a f 0,25. Maandelijksche Leerredenen ter verbreiding der waar- beid, enz. Prijs per jaar f 1,20. J. Staal Aanmerkingen op het voorbarig ongegrond en liefdeloos oordeel van Orthodoxus betrekkelijk Ds. Witteveen. Prijs 40 Cent. Van den Bijtel, hoe moeten wij strijdep Prijs 50 Ct. Sander, Strijdkracht der Hervormers 60 Brijce Kunnen wij God danken enz. 15 De blinde Bedelaar, 2de druk 10 Tegen MEI aanslaandewordt op den Koornmolen te 's Heer Arendskerke gevraagd, die liet vak grondig verstaatonge huwd en liefst van de P. G. Men adresscrc zich bij franco brieven of liefst in persoon, bij den Grondeigenaar J. P. GLERUM, te Schore. at i i ssasassg: i 1 saap l'erstond of met Sïci benoodigd ongehuwdP. G. Adres hij P. ALLAARTte Serooskerke in Walcheren. Brieven franco. Biet 5Eei aanstaande benoodigd, van de Protestantsche Godsdienstbij P. FASE, te St.-Annalandeiland Tholen. Te Zierikzee ter drukkerij van P. de LOOZE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1859 | | pagina 2