BEUELSCB ALLERLEI. Verscheidenheden. Openbare Verknoping, BANK VAN LEENING. Uit de hand le koop: enaars-K «echt Een Timmermans-Knecht, Hoefsm ids-Knecht Smids-Knecht, Bóeren-Knecht gevallen. Te Z. zoekt boterhoofd alleen troost in het oppassen van zijn dienstmeisje. Wel man wat is 'leen groot gemak, Te vrijen onder eigen dak; En dan die 12 honderd gulden, Tot delging van wat kleine schulden; Maar houdt toch goed uw deurtje digt, Want anders koopt Jan Jaantje ligt. Eene slagers dochter te Dordt, doet ook haar best, om ingelegerd te worden bij den zwarten luitenant. De looden hoed aldaarhoud nu hoek voor jufvrouw Knoop. «r- Een Dordtsch stuur man is op reis wijs geworden, en heeft zich onU dnan van zijn voorgenomen huiskruis, r— Te "s Gravenpolder heeft Q_, vergeten de twee gulden te geven aan de meid uit het dorpshuis. - Eene wagenmakers-dochter te Colijnsplaat, loert op een Luiktic, maar hij vliegt altijd weg, en zal nu pro- heren met lijmtakken. Een weerdé'r der ar^- moede op de Oude Haven, heeft vuor het sneeuw opruimen per dag betaald 30 cents, zeggende: »Als je niets hebt, dan hebt je niets," In het vorige jaar zyu er te Harlibgen alléén naar Loonden ver- vervoerd, 38,698 schapen, en 4450 runderen, en dan wiileij de pluimgraven nog soep koken van hoornen. - Keizer Napoleon zal 70,000 man naar KoustanlinopeJ zenden, om den Sultan een handje te helpen tegen de Kussen. De Alleenheerscher aller Kussen, heeft zijne geheele armee mobiel ver klaard, en heelt eene nieuwe ligting door geheel zijn rijk bevolen. De CzaaF zal dan over een le ger van 2,226,000 man kunnen beschikken. Men schijnt alhier verschrikkelijk gehelen te zijn op den Sledelijken Ontvanger, ofschoon geheel ten onregle; hij, die fatsoenlijke mans kinderen op eene zeer onkicsche wijze hij namen durft te noemen, tuont geene opvoeding te hebben genoten. Las ter, vuige laster, is liet wat men van de dochter van den magaiijnmeester heeft uitgebraaktzijnde liet al mede erne grove onwaarheid, dal bet zoo genaamde poppetje uit wijk 5 No. 69, op liet cassino haar voetje zou hebben verstuikt, of ver zwikt, terwijl het strootje trekken van twee dames geheel verzonnen is, zoo als niemand aldaar iets heeft vernomen wegens het vieren van een feest door Slaperzittende Daalje en Mie alles behalve in zak en assche. Wel heeft een dienstmeisje aan de pomp met de keujenmarkt veel pret ge had, eo melde St.-Nicolaas een weverspoel van luiker gekregen, terwijl de Heeren en Dames van ijs- en sneeuw-vermaak druk hebben geprofliteerd en er buiten de gewone uitdeeling voor de soep commissie dagelijks van wege liet Gemeente Be stuur kaarten voor soep worden afgegeven k 5 cents pgr portie. Echter baas kalfskop ook al slads belangen niet behartigende, zoo als het behoort, door dien de werkers meer lanterfanten dan wer ken, Ook moetende vooral worden vermeld, dat met den lsten dezer de benoemde Contro leur der Stedelijke Belasting in functie is getre den, en een voornaam ridder van de naald terug is gekeerd, om, zoo als vroeger, zijne zaken voort te zetten die dan ook alle aanbeveling verdient. Zeker predikant, zeer gesteld zijnde op kinder partijtjes aan zijn huis, als van die lieve meisjes zoo vee! houdende. Mijnheer de Redacteur! Ik verzoek UE. nevensgaande missive welke was ingesloten bij eene recu voor toegezunden kohieren der belasting, afgegeven door den heer Rijksontvanger D. J. Vleugel Schutterte Ous- terlandin Uw geacht biad op te nemen. Ge melde heer ontvanger was voor de tweede maal aangeschreven door den heer Burgemeester te Brui- nisse ten einde ZU. uit te noodigen te handelen ingevolge de circulaire van den Comm. des Konings in deze provincie in d°. 9 Nov, jl. A no. 8053 3e afd. (prov. blad no. 131.) Ik vertrouw dat UE. aan mijn verzoek zult voldoen om de geestigheid van dit stuk en den steller der wereld Ier bewondering te strekken en zoodoende aan de vergetelheid te onttrekken, Oosterlandden 31 Dec. 1853. Aan den Heer Adjunct- Burgemeester en Vice- Secretaris te B.. Bewijs ontvangen kohier. Ter voldoening aan UEAB. missive van den dezer no. heb ik de eer U hiernevens het door met ongeduld te gemoet gezien wordend recu in qestie le doen geworden. Het was door mij ter zijde gelegd om met gelegendheid le worden mede gegeven daar mijn verstand niet toerei kend was om den dringenden haast die de zaak schijnt le vorderen le beseffendoch voor dit maal nog vergiffenis s.v.p, des verkiezende met geleidende missive worden toegezonden mogt even wel de post door weer of iets anders eenige ver traging ondervinden alsdan zullen ze C per ex- tratrein geworden. Na rijper overweging ben ik in ervaring geko- ipei) dat de meergemelde recti's door U op ont vangst onmiddei.ijk in het archief moeten worden gedeponeerd om later in het raadhuis aan mot en schimmel te worden prijs gegeven, zoodat het niet te ontkennen valt, dat 1 a 5 dagen vertra ging in dezen de noodlotlig9te gevolgen zoude kunnen hebben. Dank intusschen voor de gegevene waarschu wing vanbij herhaling van het feitaan dc bevoegde autlioritcil te zullen kennis geven daar ik als nu trachten zal zulks te voorkomen ver mits in dat geval ik en de mijne niet alleen v»gr lijdelijk maar ouk voor eeuwig ongelukkig zouden zijn in hoeverre echter levenslange kruiwagen- straf op de overtreding zoude kunnen worden toe gepast kan ik met mijn verstand niet nagaan. Het voorschrift zegt: «bewijs afgeven'', wel te verstaan aan hem die het brengt of er nu onder scheid bestaatlussclieti dat afgeven cu per post toezenden zou aan het oordeel van den bevoeg den regler moeien worden onderworpen; doch ge noeg ik zal door de noodige dozis Kevalenla Ara- bica mijn geheugen zoodanig trachten te herstellen, dat ik tl voor verder geschrijften aanzien dier gewigtige rtcu's zal vrijwaren. De Ontvanger te O..., S... Met de plaatsing van het bovenstaande zult UE. verpligten Mijnheer de Redacteur I De waarschijnlijk bedoelde Adjunct. Burgemeester en Vice-Secretaris te B.. Bruinisse, 2 Jan. 1831. a. c van de stolpe. NB. Alle Nieuwsbladen worden verzocht dit over te nemen. (Zoeuwsche Ct.) IlTg350nD3IT3 STTTSSEIT. De tijd leert menschen kennen. Onder dit opschrift komt een artikel voor in den Zierikzeeschen Nieuwsbode van den 5den dezer, waarin den burgemeester van Oosterland zoo kwistend bewierookt wordt, of de wierook één cents het pond kost. De man moet wel blozen tot achter zijne ooren toe, om zoo opentlijk deug den te worden toegekend die nog niet bestaan. De goede man heeft noch goed noch kwaad verrigt; en hoe of hij lid van den Raad geworden is, dat is bekend: kuiperij en valschheid hebben zamen gewerkt om dat doei te bereiken. Ook daarin heeft de tijd menschen leeren kennen. De tegen woordige aanbidders van den burgemeester, zeiden onlangs, toen hij zijn eed was gaan afleggen, dat zij eene zwarte vlag zouden uitsteken wanneer hij terug kwam; terwijl ze zeiden, eene oranje-vlag te zullen qits|eken wanneer hij gekozen werd tol lid van den Raad. Zie, wat kan men van zulke karaklerlooze menschen verwachten? Niet veel goeds. Menschen die met den bijbel onder den arm loepen en met de jeneverflesch in den zak en allijd er op uit zijn om den cenen burger tegen den anderen op te zetten, zijn gevaarlijk, en verdienen nimmer eenig geloof. Dan hoe of het zij: de tijd zal nog al meer menschen en burgemeesters leeren kennen, zoo wel als hunne welken. Oosterland, Eenige Oosterlanders. 10 Januarij 1851. ee af wenk. In weêFwil var. het gestadig roem dragen op het toenemen der welvaart in Nederland, ziet men thans eene ellende heerschen, die zonder voorbeeld is zoo lang misschien Nederland beslaat. Wat daarvan de oorzaken zijn, zijn bekend; de liooge lasten, en de algemeene verdiensten niet geëven- redigd naar de behoeften van den inerisch, waardoor de burger, die nog aangezien wordt voor een welvarend menscli, en alzuo met alle iuteekeuingen lastig wordt gevallen, waaraan hij, om zijn fatsoen le bewaren, zich niet kan onttrekken, ten einde niet aangemerkt te worden, als een dwarsdrijver, die niet mede wil helpen werken, om het goede te bevorderen doch wat hij inteekentkan hij zelf zeer goed gebruiken. Dit alles te verhelpen is niet mogelijk doch er kan zeker thans iets gedaan worden, dat mis schien velen voor moeijclijkhcden zou bewaren. Zoo worden thans de nieuwejaars-rekeningen weder uitgeschreven, en wanneer nu de gegoeden die on- middeiijk betalen, dan kunnen ambachtslieden en winkeliers hunne rekeningen ook voldoen en zor gen voor hunne kooplieden, en behoeven alzoo niet beangst te zijn, tegen dat de leizigers komen afzakken, dat anders bij velen het geval zal zijn. Sommi gen zullen als dan weder zich, moeten beroepen op hun boek en eene ledige kas. Zie, dat zijn kleinigheden, die veel goeds kunnen stichten. Zierikzee, Een Burger. 9 Januari] 1851. ADVERTENTIES. Getrouwd ZlEBIEZEE, 11 Januarij 1851. J. SCHIKKER EN J. VAK NEÜREN. De Notaris C. J. van deh HALEN zal, len verzoeke van de Erven van wijlen den Heer CORNELIS HOCKE, op Dingsdag den 17 Januarij 1851, des morgens ten 9 ure, in de gemeente van Zonnemaire, op de Hofstede door gemelde Erven bewoond, in het openbaar verknopen: 5© a 6® stuks zware lJpen- en Essclien BOWSSEJS, ALLEN zeer ge schikt voor Werkhoiil. De Notaris D. Q. de JONGE van der [fjpfF HALEN zal ten verzoeke van F. BKAN- 1sS»OENBIJRG op Dincsdag den 24 Januarij 1854, des namiddags ten 3 ure, ten hui/e van A. PAULUSSEN, te Zierikzee, publiek presente ren te verkupptm de navolgende Gebouwen en Erven slaande binnen (ie stad Zierikzee: 1 Woonhuis en Erf in de Si.-Doinusstraat Wijk I), No. 316. 1 dito en Tuin in de Nieuwe Boogerdslraat Wijk I), No. 221. 1 dito in de HonfdpuortstraatWijk C, Nos. 629 630 631 en 633. 1 dito niet Tain in de Regenbpngstrnat, of zoo genaamd, op liet Padje Wijk C, No. 101. 1 dito met Bleek in de PieterseliestraatWijk C N... 525. 1 dito aldaar. Wijk C, No. ""/m. 1 dito in de Ravenstraat, Wijk C, No. 175. 1 dito in de Nieuwstad Wijk C, No. 112. 1 dito in het Gat van Wcslnoordweslen. Wijk C, N 196. 1 Schuur en Erf aldaar Wijk C, No. 199. 1 Woonhuis Erf en Doesgrond, aan de Noordzijde van de Nieuwe Kerk Wijk C. No. 128. Zijnde nadere informatie» le bekomen, alsmede gemelde Panden, inmiddels UIT DE HAND TE KOOP, ten Kantore van bovengenoemde» Notaris. op Woensdag den 8 February iilllySfrf! 185-4, di-s avonds len 5 urein de Heiberg van P. Ure as, te Colijns plaat, ten overstaan van den aldaar residerende» Notaris L. van der MOER vau Een WOONHUIS, SCHUUR en ERVE, waarin eene Scliilders-Alfaire sedert vele jaren is uitgeoefendslaande en liggende in de Voorstraat te Colijnsplaat. De Kooper zal in de gelegenheid worden ge steld dc voorliandene Schilders - Gereed schappen, tegen taxatie, over le nemen. Nadere informatiën te bekomen, bij den Heer j. van LEEUWEN, le Colijnsplaat, en ten Kan tore van gemclden Notaris aldaar. Verkooping aan de Bank van Leening te Zie rikzee, op Woensdag den 18 Januarij 1831, des namiddags ten 2 ure, van de verstane panden ingehragl tot ultimo October 1852. Dingsdag namiddag van 3 tot 1 ure te bezien, Een Perceel Bouw land, onder de Ge- meen te Nieuwer kerk in Duiveland groot 3 Bunders 3 Koeden kadastraal ingevuld sectie M.. N... 79—81 bij den Eigenaar C. STOUT- JESDIJK te TholenZijnde het perceel genaamd den Hoogen Blok. De ondergeteekende, Koopman in Ta pijten en Matten, maakt aan zijne geëerde Stad- en Landgenooten bekend, dat hij rnet ter woon zich naar elders begeeft en ten gevolge daarvan zijnen Winkel opruimt en uitverkoopt tegen fabrieksprijs. Hij be veelt zich in een ieders gunst. P. PETTEN. Be pillen van Slolloway *ijD een onfeilbaar middel vuor maa&kwjden gebrek aan spijsverteringen zware aanhoudende hoofdpijnenDit voortreffelijk genees middel heeft eene weldadige uitwerking, zelfs wanneer elk ander middel te vergeefs beproefd is geworden. Lie den welke aan een algemeen verval van krachten lijden, of aan zware hoofdpijneu lever-en mnagkwalen kunnen zich verzekerd houden dat het gebruik dezer pillen een volmaakt herstel zal ten gevolge hebben daar de zelve zoo onmiddelijk op de hoofdorganen van het leven wer ken dat geeue kwaal hoegenaamd aan derzelver invloed kan weerstaan. Elke lijder van boveugenoemden aard behoorde gebruik te maken van de pillen ran Holloway. Door hel vermeerderd Debiet ziju de op uieuw verminderde PRIJZEN du de volgende DoosjesPillen van f0,80 1.85 f3,00/6,75 /l3.50/~20,50 Potjes Zalf van - 0,80 - 1,85 - 3,00 - 7,05 - 13,85- 20,95 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekomen hé den heer J. P. VERLIiNDEN le Bergen-op-Zoom den Heer J. W. VERBEEK Y'ROLIJK te Axel J. STRAATMAN, Hoofd-depóthouder te's Hertogen boscb, alsmede te Londen, Strand 244, Holloway1 Etablissement De BSrectfe der Begrafcnisbeurs DE HERSTELDE BELANGENSle Zierikzee maakt aari de belangheb- I bende Leden bekend dat met de ont vangst der gewone Wekelijksche Contri bution zal worden OPGEHOUDEN aanvan gende op MAANDAG den 16 JANUARIJ en eindigende op MAANDAG den 27 MAART aan slaande. Namens dezelve A. PHAFF. Roekhouder. K®" Met genoegen maken wij de zo» beroemd gewoidene REVALENTA ARAB1CA bekend, welke zijnen naam heeft gekregen van eene even voedzame als heilzame Afrikaansche plant, welke, toebereid en des morgens gebruikt, van bijzonder nuttige uitwerking is, daar liet vooral de spijs vertering zeer gemakkelijk maakt. Zij kan zich beroemen op den door getuigenissen geslaafde goed keuring van vele der aanzienlijkste personen. Maagkwalen onder «eiken naatn zij dan ook mogen voorkomen, worden daardoor snel en zeker genezen en men spreekt van dit wondermiddel" met niet minder lof in zenuw-, gal- en lever- aandoeningen, onderbuikskwalen, verlamming en vele andere ziekten. Observer, 2 September 1853. Ik heb de Revalenta met verrassend gevolg bij Maagkanker en hardnekkige windkolijk aangewend. Dr. GATT1KEK, Zürich. Ik heb op aanraden van een Collega in Hanover,-: welke zich hoofdzakelijk met Dorstlijders bezig hield en sedert eenige jaren reeds de Revalenta aanwend!, dit middel aan mijne eigene Vrouw toe gediend, die sedert lang lijdende was en de dood met rassche schreden te gemoet ging. Ik moet bekennen, dat de uilkomst mijne stoutste verwach tingen overtreffen heeft. Het nachtelijke zweten, liet opgeven, verminderde zigtbaar en na 6 weken was zij beter. Dr. GRIES, in Maagdenburg. De Revalenta is een voortreffelijk voedend en inwikkelend middel, dat gemakkelijk le verteren is. Het wordt met voordeel aangewend in diarrhéen en buikluopen, in ziekte der urincwegeo, nier ziekten, keel- en borstziekten en kan beginnende uitpuiling en lering genezen. Mcd. Raad Dr. WURZER, in Bonn. hu bakih'h Revalenta Arabic» ge neest kwade spijsvertering, hardlijvigheid en hare zenuwachtige gevolgen. Dr. URE, Londen. Ik heli gevonden, dat de Revalenta even goed de hardnekkigste diarrlié geneest als de tegenover gestelde ziekte. Dr. HARVEY, Londen. lfg 2fg 5 ffi 12 ffi f 2 f 3'/, ƒ8 ƒ16 Bubbel geconcentreerde, 5 t8 io fB 16 Amsterdam, Verkoophuis. Axel, Verbeek Vrolijk. Bergen-op-Zooui, D. Pouwels. P. Appel boom Apoth Dordrecht, J. Veth Jr. Goes, C. Vreeke, 's Bosch, F. L. Wel5ch. f 24. Middelburg, Jufv.J.M. A uwer. A. Eu gelereu O. J. v. d. Kamer. Rotterdam, J. A. Klinger enC. Vlissingeo, A. M. Kalbfleisch. Waalwijk, F. v. d. Klokken. Zierikzee, C. vau Schaik. Met 1 Mei EEN BEKWAME benoodigd van de Protestantsche Gods dienst bij M. DE JONGE, Molenaar te Kruiningen. Brieven franco, doch liefst in persoon. die zijn werk grondig verstaat kan mei 1 Maart voor een jaar vast werk bekomen adres in persoon of mei (ranco brieven bij J. VJNK te Noordgouwc B. H. JANSE te Tholentegen April of Mei een benoodigd. Adres met brieven franco of in persoon. 83?" Men vraagt, tegen 1 Mei aanstaande, een liefst van de Hervormde Godsdienst, ongehuwd, onverschillig of hij Boeren- of Scheepswerk ver staat. - Iemand hiertoe genegen zijnde adressere zich in persoon of met franco brieven bij J.4C. van dr KOVAART Mr. Smid te Middelharnis. SS* Met 1 Mei aanstaande een gehuwde benoodigd, die zijn werk grondig verstaat, bg J.b KOOIMAN te Zierikzee. Brieven franco. !g2g=- OCHTMAN 6; BAL, Apothekers te Zierik zee verlangen ten spoedigste eenen Leerling. TE ZIERHULK, TEK DRUKKERIJ VAN P. de LOOZE truchl J

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1854 | | pagina 2