Verkooping. Men Vraagt ersciaeidenlieden ©pee ba re Verkoop! og- Kostschool voor Industrie, ^sgzg^v^mtasag^tagsgi'aibe 11 vielen in handen der soldaten, grootendeels voormalige honveds, zijnde jonge, schoone mensehen, die te Pesth gefusilleerd zullen worden. Veel grootcr is het getal der geblevenen van welke men, ofschoon menigeen spoorloos in het moeras verdwenen zal zijn, niet minder dan 27 lijken uithaalde. Maar ook de troepen kwamen er zoo gemakkelijk niet af en menig roover verkocht zijn leven duur. Het jagerbataillon, dat alleen in het gevecht kwam, moet 12 dooden en 48 gewondem hebben. Bij de geruchten omtrent de voorgenomene aftreding van den Heer van "Sonsbeock als minister van buitenf. zaken, geruchten, welke in de laatste dagen meerdere zekerheid hebben erlangd, voegen zich heden nog andere, die de .portefeuille van ju stitie betreffen, en wederom naar een ouenvalleu- den zetel in het ministerie wijzen. Het is t»>ch eene waarheid, dat de Heer -Strens sedert Zuturdag jL y.ich buiten de residentie bevindt,, de minister-raden der laatste dagen niet heeft bijgewoond en niet ter Eerste Kamer was, toen daar Maandag j). de voordragten nopens vele naturalisatie-wetten aan de orde waren. Dit een en ander, gevoegd bij nog andere omstandigheden, geeft voedsel aan het beweren, dat de Heer Strens het plan schijnt op gevat te hebben, de even aanvaarde betrekking vaarwel te zeggen. Wat hiervan zij, zal spoedig •meer bepaald kunnen Mijken; wij onthouden ons levens van de vermelding der namen van opvolgers, onidot het gerucht zelf nog allezins bevestiging behoeft. Zieriksce, 20 Sept. Het Staatsblad No. 144 behelst een besluit van 7 dezer, tot aanwijzing van ■de stad Zierikzce, als uiterste wacht-en ligling- plaats voor de schepen, bestemd naar de haven-s van Zuid-Holland. Sicrikzce, 20 Sept. In de zitting der Eerste Kamer van II. vrijdag, is het wets-ontwerp tot ver hooging der staatsbegrooting, voor het achterstal lige aandeel van Nederland in de Russische schuld, met 27 tegen 6 stemmen aangenomen. Op grond van particuliere berigten mogen wij, naar wij meenen, stellig verzekeren, dat de berig ten van het Handelsblad, waarin het vertrek van den Franschen gezant, baron d' Andié aan eene terugroeping ter zake van de verwerping van het traktaat o\er den nadruk, werd toegeschreven, geheel gegrond waren. De heer d' Andié, een zeer wellevend man, heeft zooveel mogelijk het stootende van zijn plotseling vertrek trachten te verzachten; maar het schijnt buiten twijfel dat de lransehe Regering een blijk van haar ongenoegen heeft wil len geven. Dit altans is de algemeene meening in 's Gravenhage onder personen die tiet best in de gelegenheid zyn met den waren aard van der gelijke zaken bekend te zijn. Onbegrijpelijk is liet, gelijk het Handelsblad te regi opmerktdat de Staats-Courant hieromtrent geheel en al liet stil zwijgen bewaart. Maar juist dit zwijgen bevestigt onze mededeeling; immers kon de Regering op goede gronden eene geruststellende verzekering geven, zij zou dit niet nalaten. De Nederlander spoort de leden der Eerste Kamer aan, om den minister van buitenlandsche zaken over dit punt te interpelleren. Bij gelegenheid van de behandeling van het traktaat met Rusland zal daartoe welligt aanleiding gevonden worden, en op die wijze alle onzekerheid ten deze ophouden, indien ten minste dergelijke vraag niet wordt beantwoord nadat de deuren gesloten zijn. -Een jonge zwendelaar te Panjs die er van hield een vrolijk leventje te leiden zonder veel er voor te doen en, zoo het kon voor rekening van anderen, was op het volgend heerlijke denk beeld gekomen. Hij ging iederen dag in eene andere restauratie dineren; hij at en dronk zijn flesch wijn en nam daarbij de fijnste sigaren. Als hij nu bezig was met de laatsten te rocken, ging hij naar het buffet toe en maakte heel veel be weging. Hij ging over den tuonbank liggen, praatte en schertste met de dame van het bufiet zoo druk en hevig, totdat hij eindelijk tegenover haar op een divan plaats nam. Als hij nu zijn sigaar bijna uitgerookt had, rigtto hij zich op, ging weder naar het buffet en vroeg, of zij nu eindelijk van zijn geld wilde teruggeven, want dat hij er al een half uur op gewacht had. Als nu de dame hem bezwoer geen geld van hem ontvangen te hebben, werd hij buitengewoon driftig en verze kerde hij plegtig, dat hij een twintig-frankstuk op de tafel had nedergelegd. De bewegingdie hij dan maakte en de bitse aanmerkingen over de ver geetachtigheid der vrouwen, verschrikten de meeste dames zoo, dat zij, om hem rnaar kwijt te raken, gaven wat hij zeide dat hem toekwam en eindelijk blij waren, dat zij nu met rust zouden gelaten worden. Op deze manier had hij een tijd lang zeer plei- zierig geleefd en nog een aardig stuivertje er bij gewonnen, Maar, zooals een oud spreekwoord zegt: de kruik gaat zoolang te water, tot dat zij berst. Ook voor hem rees de laatste dag van zijn pret aan de kimmen. De policie namelijk, die hem lang wegens andere bedriegerijen op het spoor was, betrapte hem eindelijk op heeter daad en maakte aan zijne onbeschaamde afzetterijen spoedig een einde. G UI E N G 1> E BE SU G T E N Heden opening der Staten-Generaal en sluiting van het tooneel te Zierikzce, Engeland heeft veel verloren aan Wellington doch de schatkist heeft er ruim een half rmllioon guldens per jaar door gewonnen. 3n het Noorden van Europa begint het volk óók al oproerig te worden; reeds zijn er te Stokholm een aantal gearresteerd. In Geldei land worden de aardappelen verkocht voor een daalder, en te Zierikzee voor f 5. Tusschen di.nderdag en vrijdag zou er wedêr iemand in de oude haven geloupen hebben indien isij door de nachtwacht niet terug was gehouden, door den don ker, Te Zierikzee w<m<R dus alles gaarne in den donker gehouden er zijn er wel, die stapels rijks daalders geven om geen licht te doen opgaan in verdonkerde zaken. Een kamenier te N. is ge- melen geworden met een passer, waarvan het hoofd tiiel berekend kan worden doch men vreest, dat het sporen zal nalaten. Terwij! het stijve zoontje van een president te Rotterdam zijn hof maakt bij mevrouw de wed. W., om de hand van hare dochter te krijgen schijnt hij de Zandstraat nog niet te kunnen vergeten daar hij in hot Paard in de Wieg als kind van den huize is. Nu, Pietje is en blijfi een zwijn van de eerste sooft. Toosje te Bloskensgraaf is thans zoo verliefd op een heer, dat zij niemand meer aanziet. Als het maar niet met haar gaat zoo ais het met Bethje le Sage gegaan is. Een eijerlandsche boer bij Texel is zeer ontevreden, dat de dagen zoo koitcn, doch zijne knechts kunnen er nog niets van merken; die moeten voor weinig geld veel werken om den draaijer op de been te houden. De gloeijende timmerman en de langoorige boer te ?s Heerenhoek, hebben met de Goessche kermis een paling gevan gen zonder graat. De barbier van Kwadamrne heeft zijn scheermes weder laten aanzetten te Ove- zande. Te O. practiseert een kwakzalver reeds eenige dagen om een blaauw oog wit te maken, doch hij weet nog niet, uit welke pot of flesch hij geven moet daarom geeft hij soms drie maal daags uit een andere pot. Maar leeren zal hij liet, al zou hij er nog honderd boeren aan wagen, zegt hij. De varkens-schatter te Tholen heeft gepasseerde week zijn laatste worste-stok verkocht; want nu hij emei itus staat te worden, ziet hij geen kans, om zijn zolder vol hammen en worst te krij gen zoo als vroeger. De ex-molenaar te 's Gra* venpolder heeft op het laatst van zijn molenaars- schap, zoo veel stuifmeel op zijn grouted hoed ver gaard dat hij vooreerst niet om nationale soep zal moeten gaan. Te Sint-Laurens heeft de dominó zoo veel kennis van 't wijnsteken opgedaan, dat hij voortaan zelf zijn wijn zal aftappen. Een stads-commics te Neioht vermeent, dat zeker iemand achter de roodc deur zal geplakt wordendoch indien ieder op de plaats was, waar hij behoort, dan moest hij er reeds voor lang achter zitten. Te Z. is een commies benoemd die niéts meer is dan tapper logementhouder vrachtrijder vee- schatter enz. Ook zijne moeder en zwager oefe nen het beroep van tapper uit, die, zoo wel als hij, het meeste smokkelen van het geheele dorp hetwelk de ontvanger zeer goed weet; doch wan neer zijne keel maar goed gesmeerd wordtdan is hij zoo blind als een mol. Met grootste Sielaaakfoorcl. Het grootste schaakbord, dat ik ken, Dat is de wereld De grootste schakers, die er ben, Die zijn bupaereld. Eens heeft Napoleon geschaakt Met alle vorsten, En vele raadsheers buit gemaakt, Met liooge borsten. Hij heeft er vee! schaakmat gezet, Als zij niet schoven In eens uit Frankrijk naar de wet Naar vreemde hoven. Louis Philip schoof voor en na, Na Napje's krooning; Schoof eind'lijk naar Amerika, Werd daarna koning. Eens-sprong de Keizer onverlet, Te paard van Elba Werd later weèr schaakmat gezet, Öp Sint-Helena. Nu speelt de held van Straatsburg wcêr, En heeft veel kansen, Het spel te winnen, keer op keer, Van d' Orleansen. Reeds heeft hij menig schoon kasteel, Hea afgewonnen, En raadsheers kosten hem niet veel. Dan wat pionnen. Doch keert de kans eens andermaal Wie zal 't dan zeggen, Of hij 'i geschaakte allemaal, Niet af moet leggen En wordt hij eens schaakmat gezet, Waar dan geschoven Het bord is groot rnaar grooter 't net Der Noordsche hoven. E. BAL. -ITG-ESCHSEITSJ STÏXSESIT. Den heer M. VYillemse, te Serooskerke. Mijnheer Onlangs heb ik 11 gemeldtdat zeker iemand liet voornemen had opgevat, eene vrlsche verklaring voor den regtor af te leggen. Naar het schijnt heeft hij echter daarin eenig bezwaar gevonden omdat hij dien eed heeft willen laten doen door een gevolmagligde van hem, dat zoo als een boer kan begrijpen niet inogt plaats hebben len gevolge waarvan hij in persoon over eenige dagen voor den regter inoet verschijnen om zelf clicn valschen eed te doen. En daar gij nog al een gelaatkenner zijt gaat dan eens luisteren en ziet eens of die vent niet beeft, wanneer hij dien eed uitspreekt. Evenwel moet hij nog minder om een eed geven, dan eene kat om eene muis want, zoo als gij weet, heeft hij in eene zaak van f 400 ook nog eens eene valsche verklaring of- gelegd zonder te bloozen, en, nota bene, die man is nog al lid van een gemeente-bestuur. Ik blijf intusschen op uw antwoord wachten en schrijft gij mij, dat hij dien eed gedaan heeft, dan zal ik die zaak der ƒ400 u eens omslachtig melden opdat de gemeentenaren zouden kunnen zien welke een braaf man zij gekozen hebben om hunne belangen in den Raad te behartigen. Duivendijhe, 18 Sept. 1852. Jan Regtuit. Mijnheer de Redacteur I lk ben een getrouw kerkganger, maar ook een getrouw bezoeker van den Schouwburg want men kan er altijd iets leeren. Jammer maar, dat de gekken uit de eerste standen zoo wel in de kerk als in den schouwburg, de aandacht zoo vaak ver storen van het publiek. Zoo was er II. donderdag weder een lange g*k in den schouwburg, tot er gernis van schier al de bezoekers daar hij zich niet schaamde de acteurs luide na te apen of hen te beschimpen. Mijn evenman zeide mij dat men van groote kinderen ook niet veel verstandigs kon verwachten vooral als zij zoo dom zijn als die lange cijnpaal. Men moet dan ook wetendat hij reeds drie maal examen gedaan heeft, oin een postje te krijgen doch werd telkens te ligt be vonden, niettegenstaande hem maar vragen gedaan werden die schoolkinderen kunnen beantwoorden. Het ware dus beter, dat hij nog wat school ging, en niet in den schouwburg kwam vóór dat hij een redelijk verstand heeft gekregen, en niemand tot overlast verstrektte. Zierikzee. Een vriend van orde. geboren: 9 Sept. Een 7,oon van C. Verschoor en S. Verhoek, 10 dito. Een zoon van M. van der Wcrve cn M. E. Schuurbies. 41 dilo. Een zooq van P. Huson en A. Steenwald. Eene dochter van L. van Sas en M. Ver steeg. 14 dito. Een zoon van J. de Graaf en F. J. Trijselanr. overleden 11 Sept. F. J. van der Maas, oud S maanden (dochter). 12 dito. A. Krakeel, oud 8 weken (zoon). 14 dito. G. Keiler, oud 31 jaren (ongeh. zoon). D. Dane, oud ruim 3 maanden (dochter). W. de Dijk, oud 72 jaren, wed. FI. J. Lodewijk. W« H, vap den Bliek oud 3 maanden (zoon). ADVERTENTIES. Heden overleed, na een smartelijk lijden van ruim vier weken mijn hartelijk geliefde Echtgenoot, den Heer JAN ANTHON1J MULOCK HOUWER in den ouderdom van ruim 49 jaren. Zierikzee, E. KLOEK, 19 Sept. 1852. Wed. J. A. Mueock Houwer. Wordende Verwanten Vrienden en Bekenden zoo in als buiten deze Stad, verzocht, deze alge meene ook als bijzondere kennisgeving aan te merken. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Zie rikzee makori bekend, dat de openbare veiling van cenige Gereedschappen en overtollige Voorwerpen aan den Werkwinkel buiten de Noord-Havenpoort, aangekondigd tegen Maandag den 2© «lezer, acht dagen is uitgesteld zoodat die verkoop zal plaats llcbb 'n op Maandag den 2? dezer maand, des voormiddags M ,5re aan gezegd lokaal alwaar de voorwerpen Zatuida" te voren voor een ieder te zien zijn. Zierikzee den 20 September 1852. W. J. P. KROEF, De CRANE, Secretaris. Burgemeester. van naverrnelde ffiJBIEOEKEIKroE GOESJEtiERT ten overstaan van den Notaris W. WAS, resi derende te Sint-Maartensdijk, ten verzoeke van do Erfgenamen van wijlen den Heer G. QUAK- KELAAR, met magliging der Regtbank van het Arrondissement Middelburg op Maandag den 11 October 1852, provisioneel, en op Maandag den 25 October daarna, finaal, te Sint-Maartensdijk in de Herberg van P. QUAKKELA ARS-Weduwe j beide dagen des avonds G ure, te weten: 15 Bunders 94 roeden 95 ellen zeer vruchtbare, zoo BÖSJLIÏF- als WJEEEAIV©S5Vgelegen in de gemeenten Sint-Maarlensdijli en Poortvliet, in perceelen en gedeelte in de Oude Meestoot, staande en gelegen te Sint-Maartensdijk. Inlichtingen deswegens zijn te bekomen bij genoemden Notaris. £2® Diegene welke iets le vorderen heb ben van of verschuldigd zijn aan dun Heer LEENDERT HOGERLANlJ, rustend Onderwijzer le Noordwclle, dewelke bij Vonnis van de Arron- dissements-Regtbank te Zierikzee, in dato 29 Junij 1852, onder curatele is gesteld, worden verzocht t daarvan binnen 14 dagen opgave of betaling te doen, hij den ondergeteekeuden, toeziende» Cu rator te Benesse. Geschiedende deze kennisgeving opdat niemand van bovengenoemde curatele onkundig zou blijven, en ter voorkoming van alle zoodanige handelingen, welke, ingevolge de wel, nietig zouden zijn. Benesse, J. HOOGENBOOM, Rz. 20 Sept. 1852. De oudergeteekende, de gebogen Buiten aan veel verminderden prijs gesteld hebbende heeft de eer zich voor deze, als voor het Gewoon Venster-, Mat-, Mousseline-, Gchlenrzl-, Broei- cm Franscli SFEEGELGILAS, aan te bevelen. Rotterdam, Boeren-Vischmarkt L. KAVELAARS. te gEMAKTE, gelegen 2© minuten Tan §as-van-Gcnd onder directie van CH.S CON. REN. LIBBRECHT. Opening der School voor het jaar 18521853, op Maandag den 27 September 1852. Deze School bestaat sedert den 1 Augustus 1845. Het jaarlijks Kostgeld bedraagt f 200onder welke som alles begrepen is, als: het onderwijs in llollandsciieFransciicËngelsche Buitsclie, Sjatijnsche en Crrieksche TTalen, den Handel de lluzijkde Wiskunde, etc. etc. Eene gevaarlijke wonde in de dij, genezen door de zalf en de pillen van Hollo way. Omtrent drie jaren geleden had de heer Actou, te Melbourne woonachtig, het ongeluk eene zware wonde aan het been le krijgen, door dat het paard, hetwelk Ifij bereed, op hol gerakende, langs eenen muur snelcie en het been des ruiters in eene hevige aanraking met denzelven bragt. Achttien maanden lang moest hij ten gevolge daarvan te bed liggen, zoodat ten laatste zijne gezondheid zoodauig verzwakte, dat men aan het behoud van zijn leven begon te wanhopen. Ein delijk begon hij de zalf en pillen van Hoiloway te ge bruiken, ten gevolge waarvan de wonde spoedig genas en de zieke ook overigens geheel herstelde. Door het vermeerderd Debiet zijn de PRIJZEN van beden af de volgende DoosjesPillen van ƒ0,90 ƒ2,10 ƒ3,30/7,75 15.3023,50 Potjes Zalf van - 0,90 - 2,10 -3,30 - 8,15 - 15,90- 23,90 Zijn op franco aanvrage a Comptant te bekotnen bij de Wed. II. van RIJSSEL en ZOON te Tholen, J. STRAATMAN, Hoofd-depólbouder te 's Hertogec- bosch, alsmede te Tonden, Strand 244 Holloivay''s E lablissem ent. tegen November aanstaande of vroegerop een Dorp in het Eiland Schouwen of Duiveland, (bij voorkeur te Oosterland of Bruinxssete huren Een, voor een klein SBUBGEBGE5ESN geschikt S-SL BIJ JELSfj» -» voorzien van de noodige ge makken. Brieven franco, met opgaaf van den huurprijs, onder de letters O. B. aan hel Bureau dezer Courant. TE ZIERIKZEE TER DRUKKERIJ VAN P. de LOOZE. Eerlijs besloten, zich verin konden O) iigchaamss ook hierk Jtuloni,a!i(

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1852 | | pagina 2