Vlas te Velde. LOOIJERS-MECHT, V erscheidenheden Openbare Verkooping: Uit de ïiand le Koop: Uit de hand te koop: fxttcntelerivaarri, 12 Julij. Door de warme en «Irooge weersgesteldheid is de vrees, die echter slechts Kort beslaan heelt, dat de nardappel-rninp tleze streek weder teisteren «uii, gaande weg vcrmiudcid. üe aaidappel, die hier anu duizenden brood verschuil, staat over hel alge meen viij goed in heiveld. Wel had zich in sommige akkers eenig begin van ziekte in hel looi 'vertoond, die door den aanhoudenden regen niet vei beterde, maar het blijkt nu duidelijk, dat de ziekte niet doorgaat en de knol len op zeer enkele uitzondering na zeer gezoud zijn. Sitavenisse10 Julij. De Prins van Oranje heefthij het doen zijner reis door Zeeland ook liet eiland Thoie» bezocht; en geen wonder, want zijn Gouverneur, de heer Cascmbrootwerd daar geboren; toen konden de bekenden zijner jeugd hem zien en bewonderen in zijn vollen uister en grootheid; ieder, oud en jong, is er trotsch op, dat iemand uiteen afgelegen eilandjede opvoeding wordt toevertrouwd van Hem, die bestemd is een maal eene kroon te dragen. Geen wonder dan ook, dat de inge/elenen van Slavenisse, bij het ver nemen, dat Zijne Koninklijke Hoogheid, oj> het buitenverblijf van den heer Casembruotbroeder van Heogstdeszelfs Gouverneur was aangekomen zich hebben gehaast, hunne vlaggen uit te steken wel onderstellende, dat de Pi ins dit Dorp met een bezoek zou vereeren al ware hel maar, om de graftom.be van van Tuijl van Scrooskerkc te bezig- tigcr», iets, dat voorzeker tol het merkwaardigste *an geheel het eiland Tlmlen behoor!Het geheele Dorp had dan wezenlijk een feestelijk aanzien ge kregen, terwijl alle autoriteiten hun ambtsgewaad hadden aangetrokken, om den Prins te begroeten, zelfs de koster had zijn zondagspak aangedaan en de kerk schoondcr aangeveegd dan gewoonlijk waarschijnlijk met het doel, dat daarnaar de fooi zou worden afgemeten, die hem te wachten stond bijaldien de Prins het tempelgebouw, benevens genoemde tombe bezocht. Maar, helaas! de man had 2ich bedrogen, zoowel als het gemeentebestuur: de Prins is er wel geweest maar als eene pijl uiteen boog snorde hij, gezeten in het rijtuig van den lieer Cascmbroot, vergezeld van dien heer en zijn Gou verneur, het Dorp door, zonder iemand den tijd te -gunnen zijn hoed af te nemen de vlugt van Napoleon uit Rusland kan met zulk een spoed niet gedaan zijn dan de doortogt des Prinsen van Oranje, door Slavenisse gedaan is. Dat er aan dien overgroeien haast oorzaken toe geschreven werden, is ligt te denken; sommigen ■vermeenden, dat de haarden aan lu-l, hollen waren eti de kolder in liet hoofd hadden terwijl w< èr anderen dochter, dat Cascmbroot de kolder in zijn hoofd had; doch niemand wist het zeker. Maar, dat is zeker, dat de heer Cascmbroot niet gekozen is geworden voor lid van de Tweede Kamer noch door de Stavenissenaars veel stemmen heeft verkregen, Mogt daar nu een wrevel door ontstaan zijn zoo als sommige gelooven dan zullen de kiezers te Slavenisse 'in het vervolg voor niemand anders stemmen dan voor den heer Casembroot te Sint- Maartensdijk mits, hij moet belooven, dat wanneer de Prins van Oranje nog eens bij hem niqgt loge ren en hij met Hem door het land gaat rijden, hij dan dien vorstentelg óók zal laten zien aan de Stavenissenaarsdie zitten toch óók voor hunne schatten en lasten, en moeten zoowel als Casem- broody het Prinsje helpen houden en onderhouden en van brood en kaas helpen voorzien. [lagezd.) Zierikzee, 17 Julij. Een particuliere brief uit Adelaide in Australië vermeldt twee kort na elkander bekend geworden gruweldaden door woeste in boorlingen gepleegd, jegens Europesche zeelieden die zich aan land hadden gewaagd. De brik Black Eagle was, om water in te nemen, tusschen het eiland Turtledome en het vaste land voor anker gekomen had het grootste gedeelte der manschap naar den wal gezonden en was hun terugkeer wach tende toen in plaats van deze eene ontelbare me nigte wilden in meer dan 300 lange smalle booten met onbegrijpelijke snelheid op de brik aankwamen, aan boord klommen, al de schepelingen vermoord den, het schip plunderden en vervólgens in brand staken. Terwijl de inboorlingen nog op en rondom het schip verzameld waren om alles wat hun bruik baar scheen in hunne vaartuigen te brengen be reikte plotseling de vlammen de voorraad buskruid en het schip vloog in de lucht, door welke ont ploffing meer dan 80 booten en 200 wilden het leven verloren. De tot waterhalen uitgezonden manschap was overvallen, vermoord en terstond gebraden en opgegeten. Een ander schip geraakte omtrent 50 mijlen van Adelaide op strand, werd oogenblikkelijk door de inboorlingen bemagtigd en de ongelukkige schepelingen op de gruwelijkste wijze vermoord. Men spande hen met armen en beenen uitgespreid tus schen twee hoornen, sneed hun het lijf open, zon der hen eerst te hebben gedood haalde de inge wanden uil, zonder evenwel rle edeler binnendeelen aan te tasten en bond hen eindelijk nog levend aan stokken om hen boven een kolenvuur te braden. Uit Sidney zoude eene expeditie landingstroepen ver trekken om de kanibalen te tuchtigen en uit de nabijheid der kolonie te verdrijven. GEMENGDE BEItlGTEN. Heden hebben de zoogenaamde hondsdagen ee:i aanvang genomen doch in het nieuwe polieie-reglenient is vergeten •te bepalen, dat bij groote hitte in die dagen de honden niet los op straat indgcn loopen waarschijnlijk omdat de groote ooiucs groote honden hebben en de policie-agen- ten atlijd tie honden niet kunnen kennen die zij moeten vangen of doodslaan. Vroeger is het gebeurd, dat een agent van polieïe eeu hondje, 7.00 groot als een turf, doodsloeg, en den hond van tien burgemeester ter grootte van ecu kali op zijne armen bij Z. E. A. t' huis biagt. Pruis Hendrik gaat Ir ouwen. Gestolen Ie Utrecht: een kindje uil een mandenwagentje oud twee jaar* Te Berlijn mag geen school gehouden worden, zoorlra tie thermometer eene zekere hoogte heelt bereikt. A ra go, eeu groote Na tuur kundige te Parijs, heeft voorspeld, dat de 15 Julij tie warmste dag zou wezen en dat tie vorst in January a.s. zeer streng zal zijn. Hit zoo zijnde als tiau onze vorst maar niet te streng is met het doen invorderen der belastingen.Zijne Majesteit heeft loch eindelijk een span nieuwe iniuisicis gevonden en een paar op stal ge/.ct die wachten met opeu mond op een pensioen van mis schien 5üC0. Twee Krolsche deerns, niet 1111 me Mie Bles en Marjanne Zw.trloog welke in een reuk van hei ligheid leven, hebben hall droukcil in tie Graan w.schc schor ren inspectie gehouden over tie polderjongens. De bin- tale uo. 11 te Ncloht op rle verwachting A. B. is zijn haar zoo kaal gekuipt, dat tie grijze kavalcrie er best de nek op kan biekeu; dus vetloren, vriendje! Een viscb- kuopcr in tie K ei kstraat te llellevoetsluis, zegt, dat bij op elke schol, die hij vei koopt, een cent verliest, en loch kan men aan tleu lubbert niet zien, dat hij achteruit gaat. 'Pot naiigt van hen. welke de Tentooustolling te Arn hem willen bozigtigen dient dat tiaar ook levende we zens zich laten bekijken die, omdat- zij tot de rariteiten van al wat praalzucht en zelfverbeelding gepaard met kaalheid oplevert belmoren meer dau alle hybridische vooi werpen opmeiking verdienen. Mevrouw Jentieke met haar klein en misselijk postuurtje snort onophoudelijk niet «en parasol die ei juist uitziet als die van tic Ko ningin cm toch haar leelijk gezigtje maar niet door de zon te laten verkleuren; haar toilet is lx il jan ter uiaar hare beurs platter dan die'van alle adelijke dames, doch tlil is baar Ie vergeven want daar zij kinderloos is re- presontee.it zij al <le modes tegelijk en dient tot model. f fouter Langbeenwil, niettegenstaande hij uit ne derigheid blinkt van klatergoud, en lijn hoofd bedekt niet een witten hoed of een honderd-kleurig ca lotje toch niet als eeu fat maar wel als eeu baton doorgaan. Dit kan ook zeer goed omdat zijne leefwijze en zijne mauicien steeds lot «le haute cumedie behooreu dat bij een fat nooit liet geval is. De Sas-pnchlcr te P. gebruikt- per dag ge middeld eeu kan olie van rogge terwijl Gijsje Wilhel- uiina en anderen zich met slappe koffij moeten behelpen. Eené vrouw van eeu Loods in. de voorstraat te Brielle. zal kot vast worden gemaakt, daar zij alles wat haren echt- viiènd wint, verteert, in gezelschap van eene Ahbenbrock- sciie vrouw j de ecue kau geen gulden te veel hebben of de andere moet er van proev.cn. Eeu Oostvoorïischc Af- schullvi-selioeinlnjiper heelt aldaar ziju eed gebroken 'want hij heelt bij eeu collega oj> eene verjaring gelikt of de je never een kwartje den tuinier kostte. -4- De Afschaffer- inciselaar te B. is zoo verbolgen, dat bij in den N.Bode g-estann heeft dat hij zijne vrouw een pak beloofd'heeft, indien zij weder aanleiiikugr-bjrt spotternij mogt geven. Ida ahlynr is zoo gek dat zij fieru overvoert met eiieren. a Van wie zijn. die kinderen zoo keurig opgeschikt vraagt men thans le Brielle, en het antwoord is i Van ecu borstlap of slnmpaiuj)cr.v Betje! deuk toch: hoogmoed komt voor den val. Kees te G... is weer aan het over leggen oni met zijn buurmeisje in kennis te komen om .straatdeuntjes le maken een deuntje op haar broer heeft zei Is op de klok gestaan. Drie zusters op het Kauiperlandsclie veer zoeken te Middelburg zich te ver passen na:» snaken the niet meer loopen met trommel of 21 uit'. De dochter van den Itijsoordsefreu molenaar heeft een biljet laten afleekeijeii, door eeu commies van Ridder kei k. Ook te Sc h 0011 tl ij ke zoekt een vreemdeling een deugdzaam meisje in de val te krijgeny om haar daarna schoeflig te behandelen. Ons Kroonpriusje heeft de apnoiKAjaw stad Y'eerc ook niet. vergeten. Z. K. H. heeft altlaar Uric rucuscheu bezocht omdat zij vlagden. Als Z. H. iu elke plaats •hot 300slc deel bezoekt, zal hij loch'vele nieuscheii kennen. Moe liet ook zij: Ecie aan Leuiiis het ba kciisc h ippert je en zijn halve collega v. tl. Bout, alsmede de schilder Lankestcr. Wandelaars iu Zuid-Beveland houdt uweu lust tegenwoordig wat in opdat gij u ook niet zoo als sommige uwer laiidgenooteu, in het zweet wandelt, hetwelk thans spoedig zou gebeuren. Jan te Kwas niet goed in Ftaukrijk, wijl hij zich teveel mei eens anders vrouw bezig houdt en aldaar moet men tiau betalen zeitle Peolc cu hij is ook nog le bankvast. Groote Tentoonstelling enz. te Arnhem, door den ouden heer Smits. Amsterdam, 10 Julij 1852. Door vriendelijke meilededitig van reu welonderrigten peisoon te Arnhem ben ik mijuheer de Redacteur, iu staat u de vojgcudc lijst te leveren van eenige zeldzaam heden welke op de tentoonstelling te Aruhcui verwacht \vor«lc:i Een Arnhemsche vrijzinnige" kiezer, die bij tic laatst, keuze der leden tour de Tweede Kamer »opgekomeu" is [iu goud gezet). Een gedicht van den heer albf.rdinhk thjjm dat te ver staan is. (.Nog onuitgegeven.'J Eene philaulropischc dame, die niet bepaaldelijk leelijk is. Een echte Ncderlandschc- edelman die wezenlijk goed Hollundsch schrijven eu spreken kan. Een medewefker van de «Gids," die niet ontzettend pe dant is. Een stuk in de Vnderlandsche Letteroefeningen," dat eeu verstandig mcnsch uitlezen kan. De verstandige man, die zulks ooit gedaan heeft. De vier en vijftig Alkmnarsclie kiezers welke op jht. mozes Salvador gestemd hebben, mei stroo opgezet. Al liet- nu -door het Politic-blad" Van den heef vak Rosenthal gedaai» in ten pillendoosje. Eene vrouw van boven de dertig jarch die weten wil hoe oud zij is. Eeu ooispronkolijke hodendaagsche Nederlandsche dich ter, die eenige vei bedding heelt. Eeu schoolmeester zonder verbeelding. Een pas gepromoveerde ativukaal, die iets van de rogten weef. Een expediteur, die nooit gesmokkeld beeft. Een praktiserend geneesheer, die bekennen wil dat luj het niet druk heelt. Eeu beroemde: Nederlandsche toonkunstenaar, die gten buitenlander is. Eene dame, die tweemaal hetzelfde verhaal op dezelfde wijze doen kau. Ecu nieuwe haring (voor 15 Julij gekochtj, die niet van verleden jaar is. Een ijverig lid van het Zciidelings-genootschap met ge zond verstand begaafd. Een dito van hel afschailings-genootscliap die niet een stout glas wijn drinkt. Een keukenmeid, die niet beter spellen kan, dan de heer ALUERDIKHK tkijm. Eéue bladzijde uit de 0 Navorsclier," waarvan de grootste helft niet onzin eu het overige niet onverstaanbaar is. Een oorspronkelijk leesbaar stuk fgeene verhandeling uit eenig iNedcrlandsch tijdschrift genomen waarvau het grootste gedeelte niet gestolen is. Een lid van de ICamerdien hel spijt, dat de aftre- deude miuisler vnu Justitie er-niet aan blijft. Dc «beleefde lezer: welke een woord van dit alles gelooft. mg-BZOlTDBlTB STITZSSIT. Mijnheer de Redacteur I Bij het lezen van het ingezonden' bérigt van Breskens, gedatt. in no. 878 van den 12 July 1$52, aangaande de reis van Z. K. II. den Kroonprins der,; Nederlanden, in het 4de district van Zeeland ntoest ik met verontwaar diging tot in ij zei ven zeggen: wat al lang gevlei wat al kernloos gekraai, het schijnt wel van iemand te komen van wiéii tneu zegt,'als cf 99 'zijn, echter 100 uitmaken. Ooggetuigen van het retour van Z. K. TI. te Breskens, viel mij, bij het lezen van hetzelve, de opgeblazcne taal des schrijvers dadelijk in liet oog, toen ik las hoe minzaam en met welk een welgevallen hij ieder, jóng en oud, groette en hem met vlaggen in dc hand voor en' na liepen een ieder onbevooroordeelde kan immers ligt beseffen welk eene minzaamheid en welgevallen van een kind van nog geen 12 jaren, in 7.00 een kort tijdstip, en bij. 7.00 eene menigte te verwachten is. Zon dat niet even zijn gelijk een vader, die voor het eerst met een kind naar de kerk gaat, en tot welke hij zegt jongen als gij in de kerk komt, dan moet gij uw hoed afnemen en eerbiedig zijn. Wat hot naloopen met die' vlaggen in de hand betreft, heeft «chHjvcr dezes wel gezien, dat eenige schippersgatten een slok met 3 boven elkander gebonden vlaggen, aan den trap, waar dc sloep van Z. IC. H. hem opwachtte, plaatsten, doch geen enkele voor of na zien loopen, met e,en driewerf hoerah is Z. IC. H. vertrokken, maar wat die juichende menigte aangaat, waren niet anders dan jongens welke elkander de schoenen vol water schept eu en zich daarmede vermaakten, en wat die algemeene vlugger ij aangaat, zoo geheel uil eigen beweging en uit liefde voor Oranje??? dau viel bet elk genoeg in het oog, welke met de wonin gen, die met vlaggen versierd waren, bekend is, dat het meer liefde voor 's Lands kas kan geweest zijn, <lau voor Z. IC. H., maar hoe dit zij, onzen Flypoeondricus schrijft verder wat elke vlag Z; IC. II. zou schijnen toe le roepen, dat wij gelooven, dat hel beter ware geweest, dat hij ge zegd had: Kroonprins! dc inge7.cteneu van Breskens ge voelen meer dan ooit de drukking van het laslenjuk, daar het meerdere gedeelte der bevolking op het budget der ge- iheente voor'memorie staat aangeteckend,daar wij echter niet gelooven dit aan Z. K. H. of deszelfs II. D. II. te moeten toeschrijvenmaar alleen aan hen die door laffe vleijerij daarop aycu. En dan eindelijk dal lied der scho lieren die bijeen geschopte rijmelarij (hetgeen niemand één .schoolkind heeft hooren zingen] dat alles te zamen genomen, zouden wij dan niet mogen aannemen dat het zelve niets anders tot oorzaak heeft, dan de eigen roem van eene opgehlazene en waanwijze sukkel, die reeds spoedig •met zijn neus in den wind, mond en ooren opent om elk luchtje gretig op te vangen, want wie zon toch dat Taf gebrabbel eu dat spreken in naam van ecu ander, en an deren sprekende doen voorkomen, die nog geen besef heb ben van al wat er is, wie zou dat alles voor de woorden van een ernstig en nadenkend mcnsch kunnen houden doch eere wien eere toekomt. En gave God! dat Neder land van alle blinddoekende eu laffe kruipende vleijcrs mogten gezuiverd worden, dan zouden de armen van ons of uuze kinderen, gelukkiger dagen kunnen aanbrengen èn voor het volk van Nederland, èu voor liet Huis van Oranje. Groede. den 16 Julij 1852. Geen vriend van laffe vleijerij. ADVERTENTIES. Op Donderdag den 22 Julij 1852, des namid dags ten 1 ure, op de Lammermarkt, binnen de Stad ZicriHsee, van eene aanzienlijke partij gezaagd Wagenmakers Werkliout, een Chals, een Drielingsragen, eenige Wagenmakers ge reedschappen, eenige Meubelen eu andere Roerende Goederen. De Notaris Mr. C. vak der LEK de CLF.R.CQ ral ten ver/.oeke van rijn principaal op Donderdag den 29 Julij 1852, des middags 12 ure aan de Balie le Zierikzee publiek presente ren le vetkoopen Eene aanrienlijke partij BBBMMUEN zijnde: ."c-.-e^teaeXtra goede en baalgevendegU|jg®| Melkkoeijen, 2 vierjarige Ossen, 4 drie jarige dito's on een tweejarige Vaars een jaarling Ruinpaard en een dito Hengst- paard Eene partij gezaagd Olmen en Essclsen WAfiHBJIAKKRIHOCTextra droog en in onderscheidene Lengten Dikten en Breedten- benevens eenise Bos- of Dommenhouten, WAGENMAKERS - GEREEDSCHAPPEN en MALLEN. Te bevragen hij LAMBREGT vak der MEU- LEN Wagenmaker te Sint-AnnalandEiland l'Holen. Eenige NIEUWE en GEBRUIKTE Tilbury's Charettes Tcntua- v-rv ore gens Chaises Kap-Chaises eu Uarouchettesallen met losse kappen en net bekleed; voor desrelfs deugd wordt ingestaan; to bevragen bij G. van KI! IJ IC Uijtuig-Fabrijkanl, le Dordrecht. Brieven Franco. Uit de hand te koop6 gemeten156 roe den (Sclrouwsclie maal) zeer aannemelijk VLAS te bevragen bij J. KOOIMAN, op de Visscliersdijk te Zierikzee. De pillen van Holloxvay gebruike im-n voor aamborstigheid, verouderde hoest en andere aandoeningen der borst. De heilzame uitwerking dezer pillen in alle mogelijke gcva.llen van borstkwalen, hetzij dezelve voort spruiten uit aamborstigheid, verouderden hoest of gevatte koude, is thans zoozeer bevestigd door. eene menigte lie den zoo in ons vaderland als in andere landen, dat de Holloway's pillen, hot meest gezochte geneesmiddel voor diergelijke zipklen geworden zijn. Eenige weinige dosis neemt spoedig zulke aaudocniugeu weg. en werkt zeer voordeelig op dè long. Om echter de uitwerking meer "te bevorde ren behoort men eiken avond een weinig van de zalf op de borst iu te wrijven. Door bet vermeerderd Debiet zijn de PRIJZEN van heden af de volgende:' Doosjes Pi 11 en van ƒ0,90 ƒ2,10 ƒ3,30 ƒ7,75 ƒl5.30ƒ23,50 Potjes Zalf van - 0,90- 2,10-3,30-8,15- 15,90- 23,90 Zijn op franco aauvrage 2r Comptant te kekomen bij B. van ASPEREN VERVENNE Apothekere te Goes, J. STRAATMAN, Hoofd-depólhouder te's Hertogen bosch, alsmede le LondenStrand 244, Holloway's Elablissament. SS* Zij die genegen zijn te solliciteren naar de betrekking van STAMPERin de Meesloor le Noordgouwe vervoege zich in Persoonof met Franco Brieven, vóór of op den 7den Au gustus 1852, bij den Boekhouder B.' GAAN- DEBSE. B®. TERSTOND BENOODIGD een bekwaam in het touwen, liefst ongehuwd hij P. L. van der REITle Goes in persoon of brieven franco. Terstond een SMIDS-KNECUT be- noodigd die goed een Paard kan beslaan en van de Hervormde Godsdienst; adres bij G. de GBAAFF, te Poortvliet. Een bekwame BROOD- en BE- SCH1JITBAKKERS-KNECI1T die zijn vak grondig verstaat en var. goede getuigschriften is voorzien van de Hervormde Godsdienst en 26 jaren oudzag zich gaarne geplaatstadres onder letter Abij den Uilgever dezes. Brieven franco. Benoodigd een KINDERMEISJE, niet beneden de 14 jaren, bij Mevrouw de CRANE. van Vrmrerghe. TE ZIERIKZEE, TER DRUKKERIJ VAN P. de I-OOZE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1852 | | pagina 2