Bóeren-Inspan VerscSseitlenheden. Publieke Verkooping Uit de Hand te I4oop: He gelukt de schuldige/ijnde een 18jarig meisje van Dildoiff, nabij Wezup op te S|toren die reeds tut volledige bekentenis van die gruweldaad is geko men. Zij is dadelijk naar liet huis san arrest te ileppen overgebragt. Vier dagen later is er, bij Zeugelweder een eerstgeboren kind, order een klein hulzenboschje gevonden. Ofschoon de justitie uuk dit feit tot klaarheid hoopt te hrengenis dit haar echter tot heden nog niet gelukt. Besoyen3 Julij. Hadden de ingezetenen van deze gemeente het genoegen, dat de heer U. Sclielkcns zich uitmuntend aan de nieuwe op- gerigte Boogschultcrij heeft gedragen, zou nel tooi als na zijne krooning als koning tan dit gezelschap, ïijne aanspraak hij zijne inhuldiging was ouk zeer aandoenlijk en tuffend. Ook hebben zij de voldoening den heer A. Oll- ■chers ia den Gemeente-Raad gekozen te zien geenszins twijfelende of Zijn fidele zal aan de ver wachting der bevolking ruimschoots beantwoorden. Ingezonden De Leeuwarder Courant doelde onlangs het Volgend vreemd voottal mede; kor jongeling te ■Leeuwarden had dezer dagen van zijnen meester, den bluemkweeker Hornstra last ontvangen f 1.80 aan een schoenmoker te brtalen, en wel in een gul den, een halven gulden, een vijf-en-twintig en een v ij f cents stuk. De vrouw ontving liet geld en stelde het later haren man ter hand, die ontwaarde dat de muntstukken eenu verdachte kleur hadden, zoodat hij zich daarmede naar den meester des jongelings begaf, die zeide goed geld gegeven te hebben en dus de bewuste specie, die er als nieuwe munt uit zag en die hij niet voor de van Item afkomstige erkennen kon, niet wilde verwisselen. l)e knecht hield echter vol met het ontvangen geld betaald en geen ander bij zich gehad te hebben. Nu ging de schoenmaker raar den commissatis van policie en in dienzeifden nacht werd het huis van Hornstra vrij onzacht door do policie binnengetreden, Waardoor diens huisvrouw, eene jonge kraamvrouw niet weinig verschrikte. De knecht werd in verzekerde bewaring genomen en later in het huis van hurgeilijke en militaire verzekerjng overgebragt. En hier vond de cipier,den gevangene hij zijn binnenkomen naar gewoonte vi siterende, in diens vest een kokertje met kwik zooals de bloetnkweekers in hun bedrijf gebruiken. Nu was het raadsel opgelost, en men verkreeg de overtuiging hoe het de kwik geweest was, waardoor het geld die valsclie kleur had gekregen. Natuur lijk werd de gearresteerde terstond in viijheid ge steld. Jammer dat alvorens tot arrestatie over te gaan, niet eerst onderzocht is of het geld werkelijk valsch was. GEMENGDE BEKIGTEN. De prins van Oranje moet, zoo men zegteen middel aangewezen hebbenom de nieuwe kerk zóó te verbeteren, dat den dominé er in verstaan en gehoord kan worden. Ook in eene ineestoof moet hij den drooger iets geleerd hebben, om de meekrap beter te bereiden. Hoe is het toch mo gelijk, zou men zeggen, dat er in zulk een klein jongske zooveel verstand zitl In Nuord-Amerika worden proeven genomen, om de walvisschen door middel eener electro-galvanische batterij tedooden. Godefroi heeft bedankt voor de portefeuille van Justitie; hij wil geen blik werpen in den chaos der ongeregtigheden. Te Stavenisse heeft een Visscher in een plantsoen gehengeld. Ook Huig te Oud-Beijerland, stookt den oven van de dochter zijns meesters heeter dan die van zijn baas. Kaatje Femelaar, te Oud-Beijerland, kan nog maar niet zeggen, van wien de kleine is; zij moet zeker niet goed hoek gehouden hebben. De eerste Wethouder te Klaaswaal, die in geen 5 jaren in de kerk is geweest, is sedert zijne laatste ziekte zoo kerks geworden, dat hij er uu half schijnt in te wonen. Aldaar heeft iemand eene advertentie in de N. B. Courant laten plaatsen waarin hij zijfte vrienden bedankt voor de belangstelling in zijne laatste ziekte, waar zeker de chirurgijns mede bedoeld worden, daar de kasteleins meerder belang in zijne gezondheid stellen en, voor het overige stelt niemand belang in hem. Op de kermis te Kreuningen is er weder gereden geworden van het westen naar het oosten, met een Wethouder van H. aan het hoofd. Die man wordt hij alle spelen aan het hoofd geplaatst, zoodat hij wel verstand van 't spelen moet hebben. Met moeite is hij dan ook gekozen als lid van den Gemeente-Raad. Ook op de Texclsche kermis is er schrikkelijk ge vochten geworden, doch de grootste belhamels wer den in verzekerde bewaring genomen. Aldaar is een paard bereden van den Notaris zonder sporen. Te B. is de remplacant-voorlezer niet alleen half blind, inaar hij begint te stotteren ook al. Waar om toch doet de baas-voorlezer het zelf niet? Maar wat geeft men er omnooit heeft men iets gezegd, toen hij met den dikkoppigen schoolvos plaats voor plaats verruilde; en wat zal men nu zeggen, nu hij er een van de 99 gelijk 100 laat voorlezen? Aldaar gelykt een Visscher mm sprekend op een schoolvos, zoo in houding schijnheiligheid enz., en toch zijn de 9bare mannen met den Vos ingenomen, tnaar die hem van,nabij kennen, kennen zijne streken. Een vrouwtje van een loods al daar, houdt zich te veel op met hare buurvrouw, die lid van een eerwaardig gezelschap is; doch dat was nog niets, maarOok vrouw M. babbelt te veel met buurvrouw Anlje, Koosje en wie weet met wien nog meer. Het wordt dan ook noodzakelijk, middelen te heramen om uithui zige vrouwtjes kotvast te maken. Een afschaffer- metselaar aldaar houdt een goed oog in 'l zei! nu hij voor Neef werkt, doch Lecndcrt past op; want halve afschaffers en halve vromen zijn niet te vertrouwen; immers heeft hij mei een broeder onlangs ook zoo schandalig gehandeld? Nu Keetje Pennig een kermisvrijer heeft, is zij zoo in haar schik, dat zij er niet van slapen kan.Te Brielle heeft een lange Visser voor de lide maal eerie hlaauwe scheen goioopen hij Dirkje, die zegt: nais het kennis is dan is zijne beurs hègen zijn geld Oj 1" De kastelein uit Zeelands-Weivaren te Thulen, heeft II. Zondag zijn haar op de krul lalen zetten door een fat van Oosterland. Oud mal boven al. Een verwaande schoolvos te H. maakt, wanneer hij met zijne Nathalies uit 't wandelen gaat, sprongen als een jong geitebokje, terwijl hij haar 300 per jaar beloofd voor haar toilet. Te Numansdorp zoekt een nachtwaker de jonge jufvrouw Betje te bekoren; maar nachtwakers moes ten zichzelven eerst eens wegen aleer zij het door anderen laten doen.Aldaar is het den zangmeester verboden geworden, een baard te dragen. Een munlgezel te Utrecht, die 30 jaren eerlijk was ge weest, heeft dit niet langer kunnen volhouden, en is met een klus rijksdaalders op de kraauw gegaan, doch werd in zijn vaart gestuit en gevangen ge nomen. Bij een' opzigter in het 4de district van Zeeland wordt er open tafel gehouden, hoofdzake lijk voor de heeren aannemers, tot groote schade voor de gepatenteerde herbergiers, en tot schande van de gchccle Directie van de H Meneer de Redaksie l Je mot het mij niet kwalijk nemen dat ik ook reis op mijn gemak de pen opneem om mijne klagten aan de heele wereld te laten hoeren. 'tSchraiveii is anders me ambacht niet, en je zult stellig een boel fouten in mijn rippelement vinden maar dat komt omdat ik niet met die stale pennen kan teregtkomen en onze schoolmies- ter is te kippig om ien ouvverwetsehe pen goed te vermaken. Meneer, ik bin ien eenvoudig boerenminsch en ik woon een klein beetje boven Ouwerkerk ik heb een bpst waif in acht kinderen ook zijn er vier kinderen van mij dood maar ik mag toch den Heero niet klagen want ik heb aan acht ruim zat. Al zeg ik elzelf, zoo bin ik ien goed soort van ien meuscii, in alleen als het hier kermis of te Abkou paardenmarkt is krijg ik wel reis ien kleine verheuging. Nou zei ik je reis vertellen, Meneer Redaksie! vvaaromme ik van daag zoo viamend kwaad ben. Ik heb ehoord dat je veul houdt van regtvaardig- heid in dat je ferm op je poot speult als't ver keerd gaat en daarom heli ik stinkend veul ris- pekt veur je Meneer de Redaksie Je nrot dan weten dat ik veur omtrent drie maanden in Amsterdam was in de Jodenbuurt reis op en neer kuijerde om op mijn dooje gemak na ien goedkoope hark uit Ie kalken. Oin diegoed- kocpe hark was ik eigenlijk na Amsterdam gegaan, maar ik wou dat ik nooit aan die selderernentsche hark edocht hudde ja dat wou ik. lk liep dan zoo in me zondagspakkie heen in weer net hij voorbeeld as een os die klaver zoekt toen een Jood me praaide iri mij ien spikspeldersplinter nije lioei liet kaiken in hij vroeg daarvoor zes schel lingen. Nou had ik ien ouwen hoei op me kop die een schepel zout met mei had egeien zoodal ik wel zin aan ien nijen had. lk raakte nou met die Jood aan't loven iu bieden, in hij nain mijn ouwe hoei veur twee schellingen iu betaling in du nije kostte tnij toen maar vier schellingen. Ik docht dat ik nou heel sieviel ter maikt was evveestmaar Meneer zal er vin hoeren. Nu ging ik uitkaiken na ien goeije hark, maar er was dien dag gicn ien haik op de heelc bree- straat. Om nou ook de Amslcrdamschen reis in haarlui beste plunje te zien liep ik naar de kalverstraat in daar heb ik me, ik mot et zelf bekennen, goed gedifferteerd. Die printen die bij Buffel hangen, zijn stinkend mooi in daar heli ik veur 't eerst van ine leven me eigen Keuning zien hangen in ik mot zeggen dat ie ien knappe sinjeur is. Want meneer Re Redaksie ik beo altijd bang eweest dat ie er zwakjes en schraal zou uitzien, maar ik heb emerkt dat ie ien kordate vent is, in dat heeft me een hart onder me riem cstoken. Je mot maar aan den Keuning zeggen meneer de Redaksie dat ie om dat wnord vent niet nijdig mot worden want ik mien het goed met em, iu ik hou veul van em. Toen ik ten leste enocg gekeken had liep ik de kalverstraat uit en kwam zoo op den Dam. Daar had ik ma piesier weer in die groote kande laars of Roe die dingen hielen, die voor het I'a" leis staan. Dat was geloof ik wel voor de tie1'^'- reis, dat ik me over die groote stukken verwon derdein ik docht zoo bie me zeivers: wat moe ten die dingen daar een licht geven die menschen die daar op in bij den dam vveunen hebben sie- kuiir nooit geen nagtpiljes van noode. Ja, as me Griel (dat me waif menheer Redaksie) niet zoo arg op ine gesteld was, dan bleef ik stellig reis ien nacht over in Amsterdam alleen om die groote kandelaars te zien branden. Op dezelfde manier als nou stond ik daar midden op den dam toen ien jood me vroeg, of ik ook trek had om twintigduizend guldens in me zak te steken. Ik vond dat heel vrindschappelijk van dien man in toe hij die woorden zoo tol me sprak, was 't presies of ik met ien bakerspeld in ine hart wierd geprikt want ik ben ien gevoelig mensch, meneer Redaksie. Ik wou cvel niks aan die Jood laten meiken in ik vrneg hem of hij er veur wou instaan, dat als ik veertien stuvers betaalde dat ik dan die twintig duizend guldentjes zou profeteren. Daar op zwoer die vent alle eeden zoo arg, dat ik er akelig van werd in hij beloofde medat ik zoo secuur op dat geld kon rekenen. lk had thuis evel nog al wat te stellen; toe me waif heurde, dat ik zoo in grasdunen was eweest in een nije hoed in een lollerij briefje had ekoclit, ze zai me met permissie, meneer 1 dat ik ien groote schelviskop was in dal ik ien aartje na me vaar tje had in dat ik nog ereis met permissie wel tien maat stommer was. In me waif had groot elijk toen ze zoo sprak. Ze is lusschenbeide wel wat vinnig en hijtebaau- wig teugen me maar daarvoor is ze me waif, en as ze zoo reis regt op haar poet heit espeuld dan weet ze me altijd zoo aartig Ie troosten in ze zaidt stomme Jaapik as ik maar vroeger acht op je had eslagen dan had je nou geen zestien noodig. Ja, me waif heit veul verstangt in over me lotterij briefje heit ze esproken as ien profeet. Want van daag reis in ien wijnhuis invernierende, hoe et er mcê stond zei de kastelijn teugen inp, dat er al veur ien jaar ien nul op was ekomen. Je kunt begrijpen hoe ik op me neus kaikte, want ik docht siekuur die twintig duizend guldentjes in me zak te steken omdat die jood zoo krimi— ueelig evloekt hadde. Ik had me veur die siv ite Lij de kastelijn nog al op zen zundag aangekleed in ik had me nije hoed aangetrokken. Nou liep ik triestig na huis toe in het begost toffens zwaar te regenen maar aan zoo'n beelje nat bin ik wel eweun dat kan me niks verschelen. Maar die regenbui brogt me dit keer in ien groot ongeluk, zoo als nog geen minsch overkorismen is en je zoudt harsensas ien olievant motten hebben, men eer de Redaksie om dat goed te begraipen. Ver beeld je dat deur die regenbui de rand van me hoei van zeivers losliet in mij pardoes om me hals viel zoodat enkel en alleen de bol op me kop bleef zitten. Nou vraag ik aan debiele wereld, of onze Keu ning niet even viamend nijdig mot worden als ik, as hij beurthoe zen Joodsche onderdanen dur ven liegen en bedriegen. Me waif heit al ezeid, dat ik met me hoei en me lotterij briefje naar de Haag most gaanmaor zij kost dal beter zeivers doen, want ik durf niet daartoe schrijf ik maar aan de krant. lk noem je, meneer de Redaksie, mijn Dienaar en Vrind. ADVERTENTIES. JESgr* KERKVOOGDEN der Hervormde Ge meente van Oosterland zijn voornemens op Maandag den 19 Julij 1832, des namiddjgs ten 4 ure, onder nadere aprohatie, in de Gemeente kamer alhier publiek te besteden: Het bou wen van eene nieuwe PASTOR IJ, voor gemelde Gemeente, waarvan Bestek en Teekening veertien dagen te voren in het Ge meentehuis alhier zullen Ier inzage liggen; zul lende des Zaterdags vóór en op den dag der be steding des namiddags aanwijzing in loco geschieden. Nadere informaliën zijn inmiddels te bekomen bij den Heer P. LABR1JN Dz., te Zierikzee en bij den oudergeteekende. Oosterlandden 3 Julij 1832. De Secretaris van Kerkvoogden voorn.11, TH. BROUWER. van eenen completen IN NOORD-BEVELAND. De Burgemeester J. TAZE- LAAR van Cats, zal op do idoor hom in die gemeente be woonde Hofstede, ten overstaan van den Notaris J. W. VADER op Woensdag 14 Julij 1852 's morgens om 9 urepresenteren te verkoopen 8 Kloeke Werkpaarden, van 4 tot 15 jaren, 2 jonge Paarden, 2 4 3 jaren, 8 boatgevenda Helkkocijen, 1 vette vare Koe, 8 Vaarzen 1 Half, 2 vette Varkens en 18 magere dito's Karnhonden en Pluimgedierte. Voorts Eene groote partij Rouw- en Relkgc- reedscliap, mitsgaders Huisraad en Inboedel. De Notaris Mr. C. van der LEK de CLERCQ zal, op Vrijdag den 16 Julij 1852, des namiddags ten 2 ure, ten verzoeke van de Erven M. SUURLANI), publiek presenteren te verkoopen: Eene aanzienlijke partij VRUCMTESI en MEEDE te Velde, wassende in de lande rijen der Hofstede, thans aankomende aan den Heer S. deJONG gelegen onder de gemeente Bruinisse. De Notalis M.' J. J. ERMER1NS zai, op Viijdag den 16 Julij 1852, 's morgens ten 10 uie aan de Blokken, ptrsenleren te verkoopen, de navolgende VKIICMTEW te Velde gele gen onder Kerkwerve, op Landen, in gebruik bij L. Gekloo als 1 bunder 65 roeden 40 ellen Tarwe. 1 10 00 Gerst. 0 38 60 Haver. 0 51 90 Erwten en 0 12 60 Aardappelen. De Notaris D. Q. de JONGE van der HALEN zulten verzoeke van den Heer Th. BROUWER, Jr.., ten Huize van Mejufvrouvv de Wed. J. Swarts in het Nieuwe Logement van Zeeland, op Vrijdag den 23 Julij, des na middags ten 2 urepubliek presenteren te ver koopen 6 bund. 35 rocd. 45 ell. Tarwe, gelegen te Velde, in de Polders de Zuidhoek, Zuider-Nieuw land en Bed- dewaarde. 3 06 b 59 Rogge Ie Velde, liggende in den Zuidhoek. 10 42 00 Xoniergarst, liggende in den Zuidhoek en bij de Pannestoof. 1 43 33 Erwten, liggende in den Polder het Zuider-Nieuvv- land. 2 26 92 b Paardenboonen, gele gen in den Zuidhoek. 2 03 i> 11 b llaver, liggende in den Zuidhoek. Aardappelen aldaar. 68 Alles breeder hij billet ten omschreven. OPENBARE VERKOOPINGop Zaturdag den 17 Julij 1852, des na— middags ten 3 ure op Zomerlust. onder Noordgouwe, van eenige Vrncliten te Velde, als: 40 R. 99 E. Wintergarst. 43 K. 76 E. llaver. 46 R. 54 E. Aardappelen. 23 R. 34 E. Rogge; en 21 R. 95 E. Klavers. Een Stecncn WHVD-HOREK- MOLEV met HUIS en Gevolgen, die een goed Burgeibestaan oplevert. Adres met franco brievenonder letter Q, bij den Boekhandelaar P. M, BAZENDIJK, te Rot terdam. I Vo Fr Vo TEER bij Heele en Halve Tonnen te bekomen bij den Heer JAG. S. BOE1JE. Een kniegezwel genezen door de zalf en pil len van Ilolloway. Achttien maanden geleden, vatte Me- jufvrouw Jones, woonachtig in de Portugal-street, te Lou den. eene zware koude, welke zich vastzette in een barer kuieën en aan de buiging derzelve een gezwel vormde, waardoor de knie zou slijt werd, dat zij dezelve gedurende een jaar tijdsniet kon buigen. Zij bezigde alle bedenkelijke middelen, doch alles vruchteloos, zoodat zii ten laasle zeer daarover ontstelde eu bekommerd werd. Eindelijk wreef zij het lijdende deel eiken morgen en avond in met tlolioway's zalf, en gebruikte tegelijker tijd de pillen waardoor bet gezwel zich verdeelde, de knie weder buigbaar werd en zij gcene pijn meer gevoelde. Ooor hel vermeerderd Debiet zijn de PRIJZEN van heden af de volgende DoosjesPillen van ƒ0,90 ƒ2,10 ƒ3,307,75 13W23,SI0 Poljcs Zalf van - 0,00 - 2,10 -3,30 - 8,13 - 15.90- 23,90 Zijn op franco aauvrage a Coniptant te bekomen bij den heer J. P. VERLINDEN te Eergen-op-Zooro J. STRAATMAN, Hoofd-depólhouder te's Herlogee- bosch, alsmede te Londen. Strand 244, Hollowar Elablissament Aan de Geconccsslonneerde Werken in Zuid-Beveland Zeelandworden spoedig ruim DRIE DUIZEND bekwame AARDEWER KERS gevraagd. Goes, 2 Julij 1852. Namens de Heeren HUSCH1NGS <4' C.° D. DRONKEUS. S®. Terstond een BOODSCHAPMEISJE bcnoodigd bij Mevrouw CANNENBURG. TE ZIEHIKZ.EE, TER DRUKKERIJ VAN P. de LOOZE De zomer lichls wijkt i is, ulsof de w opgehouden, i meer is voor of den landm melen van Ik ren en veest; daar is, otn t voor den volg pend gedierte handen zijn niet slechts v ook voor dal leden te repp hand toerienie zien naar dei de hillcdcs c! wolkjes, die gen, de arbei en dat schier omdat de god (Ien geest sla het oog wand raad van rijp weilanden en zeker de tijd zelfs midden dienst zal sc schuine slrale dampen zuliet win Ier zal zij winler in zijn; Maar neen, dampen als sl spreidt die w naaklc veld, mgslig niet op roiling dekt I werpende slag n den zomer rergaderd vo( Ie koude en i «m zijn Ievensl e werkt, vlijtig lag was? Zóó meent, En, ja och is het vi oor hem aller ij doel uwe n dies, wat er En vanwaar dj, die aldus ens wat de a a knellendst jnen iu deze. nals wij u at er arbeidei n daar buiten 'o uit Ininuci iiverpoosd in MS' irige bete bn es avonds Ien dematen rek 'eerder gezegi e schuren te h«

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1852 | | pagina 2