!o. a Verscheidenheden Correspondentie. Niei Uit de hand te koop. pen niet meer hielp, en liet water al hooger en hooger in het vaartuig kloin. Een der passagiers begaf zich naar de kajuit der vrouwen; daar stond het water tot aan den gordel. Mevr. Gore lag bezwijmd neder, door eene zee van water overspoeldterwijl zij magteloos haar eenig kind in de hoogte hield geheven, ten einde het van den akeligen dood te redden. Hij bragt haar door middel van eenige droppelen brandewijn tot hare kennis terug en geleide haar op het dek. Maar nu kwam het uiterste oogenblik. Men zag hoe het schip al meer en meer in de diepte weg zonk. «Vaarwel, Maria!" riep mevr. Gore uit, «alle hoop is verdwenen; wij zullen tegelijk inden hemel opgenomen worden!" Van den anderen kant moedigde zij de overige vrouwen aan, om zich aan God te onderwerpen. Daar naderde eene reus achtige golfde liPer Stuts riep uit«Redde wie zich redden kan en wierp zich in zee. De vrou wen volgden dit voorbeeld terwijl de woedende golven de Sovereign voor altijd op den bodem der verbolgene zee begroeven. Alstoen begon, onder hen, die op de zilte baren ronddreveneen wanhopende strijd tusschen het zoete leven en den hitteicn dood; maarna eenige oogenblikken hadden de meeste den dood gevonden. De heer Stuts, die het gevaar ontsnapte, redde nog het kind van mevr. Gore. Ook de kapi tein Cape behoorde onder het getal gelukkigen dat zich door zwemmen en dobberen, op al wat zij vinden konden, redde. Het was ten twee ure na de middag, toen een loodsboot ter redding opdaagde; doch het was voor de meeslen reeds te laat. Van de 54 personen bevonden zich bereids negen op het strand, die van de toegesnelde bewoners dor kusten de liefderijkste hulp ontvingenal de overige waren bezwekenzonder dat men hen zelfs had kunnen begraven. Geen der lijken werd op het strand geworpen. De stad Brisbane zelve verkeerde in eene ontzetting, zonder voorbeeld toen zij de bij zonderheden van deze afgrijsselijke schipbreuk ver nam. GEMENGDE BEItlGTEN. Na den Raad van ministers gehoord te hebben, hebben de ministers, met gemeen overleg van het collegie ministers, voor elk minister f3000,00 uit eene buitengewone piezel gegoocheld, vour...? raad eens!... Voor nieuwe meubels II Te St. An- naland heeft een lijkdienaar, die ineen tuin ver dwaald was geloopenmet de hoornen slaags ge weest en er met één zoo schrikkelijk gevochten, dat men vreest voor zijn leven. Naar het schijnt kunnen de paarden van de Lanciers óf slecht tegen den Zierikzeeschen haveróf de kribben hangeu te hoog, want ze zijn nog magerder dan de paarden van Deurloo. Te Vlissingen heeft eene vrouw haar leven geëindigd in een regenbak. Wordt gevraagd eenen goeden avond-bril voor den bode van Prinsland, wijl die man des avonds dikwijls abuis loopt, al heeft hij twee dag-brillen op. Overleden te New-York een heer, wegende (vuil) 460 halve Nederlandsche ponden. Te Tilburg worden bij het paleis des konigs afzonderlijke wan delplaatsen voor de koningin aangelegd, die, zoo men zegt, bomvrij zullen gemaakt worden. Lode- wijk Napoleon wil volstrekt de processtukken heb ben, welke betrekking hebben op zijne gevangen houding op het kasteel van Ham doch één man kan hem die niet geven, want dezelve zijn geborgen in een ijzeren kist, met twee sloten, waarvan de eene sleutel berust bij den minister van Binnen landscbe Zakenen den anderen bij een ander voornaam persoon. Een bewijs dus dat dezen Na poleon minder te zeggen heeft dan den grooten Napoleon te zeggen heeft gehadwant die kon wel kisten open maken, al waren er 25 sloten op. Te Groningen wemelt liet van policie-agenten, want men vertrouwd het volk daar in het geheel nog niet. Niettegenstaande het goud overvloe diger is dan ooit, is hel geld zeer schaars; alléén Rothschild te Frankfort heeft 4 karren met staven goud, ter waarde van 15 mil lioenuil Londen outvangen. Het tekort in de Nederlandsche Schat kist zal nog grooter zijn dan men voorloopig ge dacht heeft, met het opligten is de geheele bodem er uitgevallen. Aangekomen te Londen de eerste hoer van den ei-koning van Beijeren benevens vele vette kalkoenen uit Frankrijk en vele vetle ossen uit Nederland. De twee policie-agenten, of veld wachters te Meppelhebben met hun tweeën drie 1 oogen en éénen hoed. Te Parijs is eene belasting voorgesteld op het dragen van rokken en jasseneen schoon vooruitzigt voor de naald ridders.Verbrand een partij muntbiljetten bij den rijksontvanger te Eext, terwijl de voorhanden zijnde contanten zijn gesmolten. Gestolen te Amsterdam een klein hondje. In den Haag zal liet gebruik van sterkendrank en wijn nog geheel uit de mode raken, zelfs met nieuwejaar zijner geweest die de heilwenschers op brood en kaas hebben getracleerd. Lijkrede op de Tweede Kamer. De Oude Tweede Kamer heeft, na een smarte lijk lijden van eenige maanden, hare aardsche loop baan vólbragten is ontslapen zoo als slechts die oude Tweede Kaïner ontslapen kon. Vol des geloofs en des vertrouwens, hield zij nog in hare jongste ure den smeekenden kinderlijken blik op het mi nisterie gerigtop het ministerie, dat haar zoo wreedaardig omgeiiragt heeften aan hare vroegere 1 antecedenten en histoiische herinneringen getrouw, heeft zij nog eenmaal het verlangde Ja, geknikt, toen de Regering verlof vroeg om in de provinciën verschillende belastingen en opcenten te hellen. (O, wonder boven wonder, ditmaal is Zeeland gelukkig vrij gescharreld!) Zoo leefde en zoo stierf die voortreffelijke Tweede Kamer. Met een ccnig/ins verligt hart wordt eerstdaags hare plegtige ter aardebestelliug te gemoel gezien. I1TG3201TDE1T3 STTTZSS1T. Wonderbare en hoogst merkwaardige Voorspelling der Somnambule Maria Stiefeluit Ebcrnbcrg, over de toe komst der jaren 1848 tot 1856. En ik zag eenen nieuwen hemel en eene nieuwe aardewant de eeiste hemel en de eerste aarde waren voorbijgegaan en de zee was niet meer. Openb. XXI: 1. Bovengenoemde jonge Damewelke reeds vroe ger onderscheidene bewonderenswaardige blijken van magnetische helderziendheid gaf, deed in de leute des vorigen jaars, in tegenwoordigheid van ver scheidene personen, de navolgende voorspelling, die letterlijk uit haren mond opgeteekend en later aan den druk overgegeven werd. Ongeloofeiijk is het groote getal herdrukken, die in korten tijd daarvan in het licht verschenen zijn. De jaren vliegen snel daarhenen en de menschen vergaan. Al het geschapene is aan eenen besten digen ommekeer onderworpeninaar in eeuwigheid onveranderlijk is slechts Hij, die alles heeft gescha pen, die wat, it en zijn zal in eeuwigheid. En hij zal eenen tijd der beproeving doen komen over het bedorvene menschengeslacht, opdat de mensch zich zijner onmagt bewust zij. Er zullen dingen geschieden, zoo als er nog nooit geschied zijn. Er zullen jaren komenwaarin de jammer en ellende op aarde groot zullen zijnwant ver schrikkelijke ziekten en pestclentiën zullen van Azië uitgaan en zich over de geheele aarde ver spreiden en eene groote sterfte onder de levenden veroorzaken. De zwaiite dood zal van het eene einde van Europa tol aan het andere woeden en ontelbare offers vellen. Teekeneri en wonderen zullen aan het uitspansel verschijnen, die het mishagen van God verkondigen, en de menschen zullen daarvoor sidderen tot op den bodem des harten. De aarde zal beven en splijten en do ber gen zullen vlammen spuwen, zoodat velen zullen gelooven, dat de tijd is gekomen, waarin de aarde vergaan zal. Dat zal echter niet zoo zijn; doch vele stervelingen zullen dezen dag der verschrikking niet overleven, maar zullen weggerukt worden door oorlogen en pestziekten. Groote veranderingen zul len in deze jaren geschieden; de huogsten tot ae laagsten gemaakt worden en de laagsten tot de hoogsten. In Frankrijk zal eene groote revolutie uitbre ken. Men zal den Koning verdrijven, alsmede zijne familie, en eenen krijg zal men beginnen tegen de adelijken en rijken, hunne sloten eD kasteelen zal men verbranden en hunne rijkdommen zullen hen niet meer kunnen beschermen. Vele kapitalisten zullen Frankrijk verlaten, dewijl men de magt des gelds daardoor te verbreken poogt, dal alle renten voor afgeschaft zullen verklaard worden. Ook de Joden zullen in dezen tijd veel te verduren hebben en de rijkste onder hen zal een offer worden van het opgeruide volk. Er zal eene heerschappij der arbeiders ontstaan, maar zij zal na korten duur en onder het strijden tegen vreemde niagtenweder vernietigd worden. Dan zal er eene partij der gemagtigden aan het hoofd des bcwinds gerakenonder welke partij Frankrijk, na eene bloedige verwarring, weder tut rust komt. Er zulleu in Frankrijk gcene koningen meer zijn. Een bekend prins zal beproeveu aldaar den troon te herstellen, en voor zich te verwervendoch hij zal voor die dwaze pogingen bitter boeten, dewijl hij zijn leven daarbij verliezen zal. Belgie zal zich met Frankrijk vereenigenen voor het overige hetzelfde noodlot vau dat rijk met hetzelve deden. Spanje en Portugal zullen door bloedige bur geroorlogen verscheurd worden. De eene partij zal de andere in heerschappij opvolgen en elke van haar zal nog gruwzamer handelen dan de vorige deed. Van orde en wet zal geen spoor meer aan wezig zijn; maar integendeel diepe verslagenheid in geheel het land. Een met x Idzame schatten des geestes begaafd man zal echter eensklaps ver schijnen en den sidderenden bewindslieden den vrede hergeven, de partijen zullen in lust geraken, de namen Spanje en Portugal zullen verdwijnen, en tot éénen staat, onderden naam: Pgrineesche Republiekvereenigdzal deze groot en magtig worden te land en ter zee. Vervolg en Slot hierna.) Botterdam5 Januarij 1849. Mijnheer de Redacteur 1 BÜ annonce, te vinden in onze Stads-Courant (de oude Holterdamsche) van gisterenhebben Burgemeester en Wethouders der Stad Rotterdam, aan de goede ingezetenen den last opgelegd om, bij het ontstaan van brand, eenige ketels kokend water in buis te hebben, ten einde dat water dadelijk lot hlussching te kunnen gebruiken. In derdaad een zeer ineuscltlicvende maatregel van Itolte's zorgdragende Burgervaderenmaar ei- gcntlijk toch hoogst mieijelijk te vervullen voor de goede burgerij; terwijl die annonce, mijnes inziens, twee kapitale gebreken heeft. Vooreerst hadtien Burgemeester en Wethouders de burgers dienen te laten weten, wanneer en waar. naar hunne berekening, wel het eerste brand zou uitbarsten, teneinde zij tegen dien tijd hunne ketels kouden te vuur brengen en alzoo het ge vraagde kokend heete water op zijn tijd iu ge reedheid hebben. Of wel indien Hun Edel Acht bare nog niet zoover in de gave der profetie ingewijd zijn om de branden en brandjes, die onze stad iu 't vervolg van tijd nog teisteren zullen te kunnen voerspellen, dan hadden zij, ten einde alle inoeijelijkhedeu voor te komen oufes inziens, het best gedaan met eene plaats aan te wijzen waar men ten allen tijde gratis het Kout verkrijgen kon, om, ingevolge het Edel Achtbaar bevelvan primo Januarij tot ultimo December zijn vuur brandende en het water kukeude te houden, een maatregel dat gebiedend geëischt wordt wanneer men voor alle branden in gereedheid zijn zal, die men niet weet wanneer zij ontstaan zullen en toch een maatregel waartegen velen, zoo niet de meesten onzer medeburgers, die uit gebrek aan de zoo dure brandstof, zelve dikwerf koude lijden moeten, grootelijks opzien zullen en waar van het zonder gratis hout, hoogst twijfelachtig is, of hij immer ten uitvoer zai worden gelegd. Uw onderdanige Dienaar en bestendige Lezer K^J. Een proefje van Vlecschhouwers knapheid. Te M. zijn Vleeschhouwers, die voor geen prakti- zijn in de regtskunde zouden willen wijken, en echter in hun vak zoo ver zijn achteruitgegaandat zij de boeren, hunne leveranciers, om 5 jaren uitstel, of termijnbetaling hebben verzocht; ofschoon deze en meer andere Heeren van differente betrekkingen, in hunnen benarden toestand sociteiten bezoeken vertrouwen wij dat het van geene weelde getuigt, en zouden wij onder die soort van mensehen liever de eendragt en eenvoudigheid onzer voorvaderen zien plaats hebben. Middelburg11 Dec. 1848. Z. A. Prinsland24 December 1848. Aan de Redactie van den Zierikzeeschen Nieuwsbode. WelEd. Heer: Zeer gaarne wenschte ikin UEd. veel gelezen blad dit onderstaande geplaatst te zien, daar UEd. van de volkomene waarheid kunt overtuigd zijn. UEd. bestendige lezer, B. In de gemeente Fbevindt zich een M. Ddie de menschen de oogen ligten de boeren de zakkenzondat hen er soms de oogen van overloopenook zegt zijn Ed. de eenige te zijndie in Noord-Braband de Cataract-operatie verrigt dit is echter niet anders dan eene verre gaande hlufferijdaar meer Noord-Brabandsche geneesheeren hiervoor in staat zijnen dit reeds met succes gedaan hebben. Maar dat hij de eenige ir. de provincie isdie eene goede manier heeft om diep met de pen te soppendit gelooft men gaarne en hier twijfelt niemand aan daar er vele reeds genoegzaam van overtuigd zijn. Onlangs heeft een boer te Prinsland zoodanige pijn in de lenden gehad, dat het hem zes Honderd Gulden en nog een menigte kwartjes gekost heeft, om het er uit te halen. Hij hoopt echter nog altijd op beterschap. Bij een nadere gelegenheid zal een groote land- hond den Geneesheer adsisteren. Dagelijks ontvangen wij van een aantal onzer geabonneerden klagten over de ongeregelde ont vangst van den Nieuwtbode. Wij achten het daar om noodig te verklaren, dat de schuld daarvan noch aan ons, noch aan het postkantoor alhier kan geweten worden, dewijl de uitgifte gere geld twee malen 's weeks plaats heeft, waarbij het juiste getal exemplaren de drukkerij verlaat (en hierbij kan geene vergissing plaats hebben) om, door middel van de post, aan de geabonneerden bezorgd te worden; zoudat, ingeval de verzending gebrekkig is, deze er de oorzaak van is. Wij moeten hierbij echter vele geabonneerd] opmerkzaam maken 1." Op de groote afstand, waarop hunne «og plaats van Zierikzee gelegen is, en op de \f| tusschenkantorendie aan eene snelle verzend»! meer hinderlijk dan voordcelig zijn en alzooof overkomelijke bezwaren tegen eene spoedi J ontvangst in den weg leggen. 2.° Op het saizoen des jaars. daar eenige diJ vorst genoeg zijn om in Zeeland de geregelde g der posterijen te belemmeren. Mogten er nu echter onder de abonné's gevondel worden, die, ook buiten de opgemelde redeni den Nieuwsbode ongeregeld en niet op den stemden tijd ontvangendan noodigeo wij hen gj| ons daarvan, mits franco, kennis te geven; ,1 zullen dan bij het betrokken post- of distribuli| kantoor alles aanwenden wat in ons vermogen om zulks te verbeteren en zoodoende die grievel uil den weg te ruimen. Zl Voor Fraui Voor ADVERTENT1EN. de KATER, Nz.^hJ De Notaris J. ten verzoeke van den heer L. vil LANGERAAD, op Dingsdag den lOdef Januarij 1849, des morgens ten 9 ure, veile] en verkoopen Eene partij ESSCHEN- en IJPEN B««l MEN bijzonder geschikt tot werkhoutstaart op deszelfs Hofstede onder Ellemeet. Sg^ De Notaris J. de KATERNz., zal ten verzoeke van den heer C. M. BOLLE Dingsdag den 23sten Januarij 1849des morgeit ten 9 ure, veilen en verkoopen; 100 stuks ESSCHEN- en IJPEN Bi MEN, bijzonder geschikt tot werkhout, staandt| onder Haamstede, achter de Vlasschuur, aai de Vaart. jonden6 lelatene goedei [ouden, werd li gebeeldhouv idelijk naar zi haar openmaa zich een du! 240 th. v rd door den jen van den insnalatenscbai In het graa ibould in hec van, waai ipend, met bet [telde lijken ti lkundigen te, „en de opmerk itaandeE a ljlsen strcnS uit drie Beneden-kamerstwee Boven-Ha-R, lijken 0nmo mersKeuken, Kelders en gioote lapBrdenhad NV Erf, staande op de Oude Appelmarkt, icK^eren Zierikzee te bevragen bij den ondergcteekenden.UXn voor Een zeer Logeabel WOONHUISties Brieven franco. dezen of gen THEOÜ.' GERADTS] [woonlijk wisti fester te make sterken dra een of andt |l)e zaak is bybonld zijne In den chiiuri [hap, die de porwaarde, dat ermoorden jon prtrek des rni slijk aan de pc wees de wc Uit de hand te koop Een WOONHUIS en ERVE staande ei gelegen in de Kerkstraatte Nieuwerkerktl bevragen bij M. HENDRIKSE, aldaar. 207de Staats-Loterij. Bij M. SLAGER, op den Dam, zijn te Jr*Skj bekomenHeele en Gedeelten vai LOTEN in Koop en HuurPrijs-Courant. De Trekking der Eerste Klasse begint op Maan dag den 22sten Januarij 1849. Genezing van een slecht been en enkel, door de Hollo way's Pillen en Zalf. Uittreksel vah eeo brief, dato 11 Augustus 1846, nit Nas-1 sau, New Provédence. Aan Professor Hollowaij. «Mijn Heer, het deed mij genoegen mijn getuigschrift te kuuuon voegen bij de menigte van die welke genezingen door im Pillen eu Zalf betreffen. Ik had langen tijd aan eeuge-' zwollen enkel, geleden hetgeen zoo toenam dat mijn ge-1 heele voet verstijfde, vele middelen had ik vruchteloos aangewend zonder dat dezelve mij in het minst hielpen; ten laatste gebruikte ik uwe Zalf en Pillen, met het gun stige gevolg dat ik spoedig geuas. Ik bevindt mij thans vol komen hersteld. (w. get.) J. F. Attenburrow. Chirurgijn. Door het vermeerderd Debiet zijn de PRIJZEN van heden af de volgende DoosjesPillen van ƒ0,90 ƒ2,10 ƒ3,30 ƒ7,73 ƒ15.30 ƒ23,30. Potjes Zalf van - 0,90 - 2,10 - 3,30-8,15 - 15,90 - 23,90. Zijn op franco aanvragen a Comptant te bekomen bij den Heer J. P. VERLINDE, te Bergen-op-Zoom de Wed. N. van RIJSSEL en ZOON te Tholen, alsmede te LondenStrand 244 Holloway*s Eiablii- semerit Terstond bpnoodigd een ongehuwde KORENMOLENAARS-KNECHT, die tevens het Pelwerk goed verstaat, en van de Hervormde Godsdienst. Adres in persoon of met franco brie ven aan PIETER ZOETER, JAC.bzoon., Koren molenaar te Oudorpeiland Goedereede.) SCS" Met den eersten Maart benoodigd, een Kleermakers-knecht, die zijn werk goed verstaatadres bij J. J. ISHEIM, te Noordwelle. US' Met Mei aanstaande eene KEUKEN MEID benoodigdbij Mev. MOENS. GEM In liet noord ichtingen met laken duizend ich eerstdaags tok te Zierikz ich reeds reis iet vliegende [eplunderd stei den loop b het Raadhi fl Proces m ■I veDe tw cldschieter. I nbe/rend. Prij licuwe minist |ers zijnwo "amer in geri iden van de Ier nieuwe gi Tachtigen tot lingen, is 't .Hes nieuw to bevolking !en deurwaari n Naam des 'ervolgen. at de prins hen troon i ordt er in telen der he ian de mage (gedacht. legertje kava in 't zeil te Ten og niet bij at té W'.. TE ZIERIKZEE, TER DRUKKERIJ VAN P. os LOOZE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1849 | | pagina 2