Nieuw stijdingen BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Helder en Nieuwediep 27 Deo, Heden morgen is bij den heer J. C. W.in dc beste kamer ge vonden het lijkje van een pasgeboren kind, waarvan de daadster is ont dekt en zich in handen der justitie bevindt. Men verneemt, dat te Deventer ingevolge de weteen Bureau aan consultatie] is tot stand gekomen ten doel hebbende om minvermo gende gratis in regtsgesehillen met xaad te dienen. De benoemde leden, de Heeren Mrs. G. Dumbar, G. P. J. van den Bergh en B. C. van Eeten, zullen hunne zittingen houden op den eersten en derden donderdag van elke maand, in een der lokalen van het Geregtshof. Mr. C. J. Scholten van Oud- Haarlem die sedert jaren het pre sidentschap van het Burgerlijkeen Militaire Hooggeregtshof van Neêr- lands-Indiëin de omstreken van -t4.rnhem heeft waargenomen, is den 1-3 dezer, uit hoofde van zwakheid, op pensioen gestelden 4 dagen later benoemd tot Staatsraad in buitengewone dienst. C&EJEHJKffiJIB B5RS6-1S&* A Met de kersdagen is er veel kruid verschoten door een bakkersjon gen, ter eere van een nachtwaker die grootvader is geworden. Te Berlijn is er geldgebrek. Uit Antwerpen zijn 173 landverhuizers naar Nieuw-York afgescheept. De groote vacantie voor de hazien zal in Zeeland met 1 januarij aanstaande beginnen. Dien dag zullen ook twee broeders van het St. lans-gilde tevens nachtwakers, L zijndehet publiek met poëtische gelukwenschen bestormendoch niet pro Deo; zij zullen hierdoor boven hunne ambtgenooten uitmun ten. PAPIEREN GELD. STADS-NIEUWS. ADVERTENTIE N. (170) Bij den uitgever dezes is van de pers gekomenZEEUW - SCHE KANTOOR-ALMANAK voor 1846. Inhoud Kalender, Tarief der zegels, Eclipsen, Verjaardagen van het Vorstelijk Huis eu pgav1 der Jaarmarkten in Zeeland. Prijs 15 cents. Te Zierikzeeter drukkerij van P. de Looze. De mare eener ophanden zijnde uitgifte van papieren geld heeft al dadelijk onder de boeren in de Meijerij van 's Hertógenbosch schrik ver wekt. Dezer dagen moest een boer uit deze streken in zijn dorp geld ontvangendoch hem was uitdrukkelijk door zijne vrouw gelast, geen papieren geld te ontvangen, want ik en wil 's nie én ge hoef er niet mee 't haus te kommen, heur de zeide de vrouw nau ik zal 's ni» ontvangen of k zal wel motten, was het ant woord; maar in het dorp zijn geld ontvangende, wil het toeval, dat hem bij ander geld ook een couponnetje wordt betaald; waar hij natuurlijk veel op tegen had, doch streek, nadat hem aan het verstand was gebragt, hetzelve even als geld gangbaar washalf tevreden met den buidel en zijn couponnetje naar zijn» woning terug. Te huis aankomende riep hij reeds in de verte zijne Dulcinea toe; hier hedde nau pampieren geld, kek mar; en de vrouw alhoewel gram storig toch nieuwsgierig, liet de potlapel, waar mede zij de pap roerende was, een oogenblik stil, om met de handen in d» zijde de coupon, terwijl de boer dezelve in de hand, hiei. aan te gapen. Maar o noodlot' de boer, hetzij uit angst van het papiertje te hard te knijpen, hetz^ uit bevreesdheid van hetzelve met smerige handen onleesbaar te maken, hetzij dat hij de vingers zoo digt niet sluiten kondelaat het interest- bewijs vallen, dit zweeft daar het in het ver trek, dat, als zijnde eene Meijerijsche boeren woning, nog al tochtig was, onder de schoorsteen en komt behoudenmaar in den kokenden pappot te regt. Jes Marie daar heddet nau al, gilde de vrouw en oogenblikkelijk de coupon met een handvol gloeijende pap uit de pot gebaald en op den grond geworpen; terwijl de hond, welke onder die bedrijven in den hoek van den haard lag, de pap op den grond ziende, schielijk achter de vrouw om stoof en de pap met de daarin gewikkelde coupon gezamentlijk te lijf sloeg. Ziede dat hedde nau vonou pampieren geld, haw 'k ou nie geseed van et nie mee te brengen, zoo zal de hond het alle maal opvreten en dan kunde gij zien dat ge et er weer uit kraigt. Kamper Courant. G. burgerlijke stand te zier1kzee. GEBOREN: den 27 December. Een zoon va* Cornelia Janse. Een zoon van H., van Wijk en E. Wakee. den 28 dito Eene dochter van T. Legemate en A Kooman. den 29 dito. - Eene dochter van M. J. Baak en J. Smits. Eene dochter van J. Verton en A. Rochs. OVERLEDEN: den 27 December. C. Pijpelingoud 84 jaren, weduwe van S van Hekke. den 29 dito E. Corver oud 23 jaren ongehuwde dochter

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 3