*845. Vrijdag 26 December. Nieuwstijdingen Het abonnement is twee eu een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vri.jd. des voormidd. advbutentien worden geplaatst a lü cents de lange regel. Voor elke plaatsing ismen 3d cents zegelrogt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. wordt een taalkundig bediende in Manufacturen gevraagd; waarschijn lijk door een mof, die op de klandisie van van hall speculeertwien blijkens zijne rede tegen de Minia- tuur-krantjesde taalverbastering een gruwel is. Ten gevolge der duisternis, door de afgaande maan veroorzaakt, is te Amsterdam op tien 16 dezer een man in liet water geioopen en verdronken,Met GEMEEN overleg der Staten-Ge- neraal, is er goedgevonden en ver staan om na den 8 Jauuanj e. k. geene ongezegelde courantjes van slechts 2 palmen in den lande meer te gedoogen om daardoor de mindere volksklasse onwetend te houden hoedanig er met hun zweet- geld wordt omgesprongen. Alwe- derom een parel aan de kroon van van H. Evenwel zal de Zie- rikzeesche Nieuwsbode, op 1 Ja nuary, met het brandmerk van 1 cent in groot formaat ter wereld verschijnen. Volgens de grond wet moeten cle leden van tie Fierste Ka mer der Staten Generaal den ouder dom van 40 jaren hebben bereikt; gelukkig dat dit geene 40 Neder- landsche, zegge 80, moeten zijn, want men zegt dat met de grijs heid de kindsheid wederkeert. De ontvanger der diiecte belasting' kan de belastingschuldige heter vinden dan de belastingschuldige het kantoor van den ontvanger;, want er diende wel een loods ia de omstreken van zijn kantoor rond te krulssenom de offeraars zon der dolen in de offerzaal binnen te loodsen. Door de slechte ver lichting in de achterafstraten is eene vrouw, een verkeerd huis iu- geloopeu door dal zij het hare in den dpnker niet vinden kon. BINNENLANDSCHE BERIOTEN. Utrecht, 24 Dec; De gemeente Bunschoten (Utrecht) heeft dezer dagen een .voorbeeld eener edelmoe dige daad opgeleverd. Bij den storm van den löden December, aldus schrijft men van daar had ecu onzer visscherlieden, J. Zeeman de Harder des avonds tusschen 6 eu 7 ure, door de duisternisjuist bij het woeden van- eene hevige regen en windvlaaghet ongeluk met deszelfs vaartuig op het paalwerk van het havenhoofd van de Spa kenburger zeehaven te stooten en op hetzelve te worden vastgezet. Doot den geweldigen stoot, kreeg het vaartuig een aanmerkelijk lek, zoodat hetzelve dadelijk begon te zinken. Door de noodkreten der schepelingen en het opsteken van vuur werd men met den hagche- lijken toestand der schipbreukelin gen bekend. In weerwil van den storm en de hevige brandingbe gaven zich 4 kloeke mannen Lam mert Duijstoud 49 jaren Steven Roos, oud 26, Jan Ruizendaal, oud 23, en Thomas Zijl, oud 22 jaren, alle visschers te Spakenburg, met een rank bootje in zee roeiden naar het wrak hetwelk reeds ge deeltelijk was gezonken en hadden het geluk 2 menschen (gemelde schipper de Harder en deszelfs knecht H. C. de Graaf) van eenen gewissen dood te reddenen behouden aan wal te brengen. Eenige ©ogenblik ken daarna was het wrak reeds van de palen geslagen en aan den grond, zoodat men niels anders dan een gedeelte van de mast meer kon zien. ssiièes'S'ISSEV Iq 't Handelsblad van 15 dezer TlEBT'

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1