Woensdag 24 December. l\ leuwstij dingen ebassobb E'-esi'. (tweede jaargang.) I84S* Het abonnement is twee eu een halve cent in de week. Enkele nu mme rs 2 cent. De uit" give geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voonnuld. advbktentien worden geplaats* a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing ismen 35 cents zegelregt verschuldigd- Men abonneert zich bij alle Roekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. loosheid der ouders is in het gehucht Havelherg een droevig ongeluk ge beurd. Een 9-jarig kind was te huis gelalen oui een ander van 26 maanden op te passen, en was bij het vuur gaan zitten, terwijl het laatste buiten de deur speelde. Een varken kwam 's kinds vrolijkheid welhaast storen en bragt het eene diepe wonde aan den arm toe. Het verschrikte kindje vlugtte bij zijnen jeugdigen oppasser, en door de pijn bedwelmd naderde het te digt bij het vuur, waardoor zijne kledderen in brand geraakten. De oudste jon gen poogde de vlam uit te dooven, doch te vergeefs, tot dat hij geluk- Parijs, 18 Dec. De dagbladen deelen dezer dagen meer dan ge- woone gruwelijke misdaden mede Naauwelijks drie dagen geleden stonden voor liet gereglshof van Mcntbrisson tvee vadermoorders le- regt heden verscheen voor het hot van Isères een knaap van 15 jaren, die beschuldigd werd zijne moeder te hebben vermoord, eu wel met eene listigheid en koelbloedigheid, die het giooisle afgrijzen moet in boezemen. Hij heeft alleen 1(10 mijlen afgelegd, om zijne moedei te om moeten hïj is achtei eene heg gaan zitten en heeft daar zijne moeder getioflen met een pistool dat hij van Marseille mede naar Eeruaij nam; wat meer is toen zijne stervende moeder hem de hand tot teeken van vergiffenis aaubood, .stiet hij die hand van zich af. Doch dit is niet alles; er is iets nog vrcesselijkers in dat treurspel: Claude Bonuard, de moedermoor- der, van 15 jaren, heeft lot me- depligtige zijn vader Francois Bon nard. Het is deze, die de hand van zijn zoon wapende; hij is het die het pistool laadde, eu den kogel kaauwde opdat het schot des le zekerder zoude dooden. En ein delijk is hij het, "die aan zijnen zoon de middelen heelt gegeven om de reis te doen. Na lange debatten, waarbij vader en zoon de ergerlijkste bewijzen van ongevoeligheid en cijuismus hebben gegeven, heeft de jmij Claude Bon uard schuldig veiklaard aan moed- willigeu doodslag op zijue moeder gepleegd met oordeel des onder scheids. ©esi'e Ik Brussel. 18 Pee. Door de zorge- derlinae geruchten kig door een en voor'bijkomenden vleeschhouwer geholpen werd. Maar het was te laat het jongste kind was door de vlammen gestikt en het oudste is zwaar gebranddoch hoopt men dit laatste te kunnen i edden. B INN ENL AN DSCHE BFK1GT EN Zutphen 19 Dcc." Men verneemt, dat de persoon van Gradns Schol- ten, die zich sedei t eeuen geruimen tijd alhier ia hechtenis heeft be vonden, als verdacht van schuldig te zijn aan den in Oct. des voor- gaanden jaars ouder Hengelo ge- pleegden gruwelijken moord op een boerenmeisje uit die detentie we der is ontslagen ten gevolge van een bevel van het hof van Gelder land naar hetwelk die zaak dooi de regtbauk alhier was vei wezen; als hebbende het onderzoek wel eeuig vermoeden docli geene genoeg zame gronden van bezwaar tegen den verdachleopgeleverd. Intusschen moet deze ontslagene nog voor de regtbauk alhier teregt staan wegens oritvlugting met braak uit de ge vangenis. 's Gravenhage19 Dec. Zon- waarvan wil

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1