Woensdag 17 December. Nieuwstijdingen. ra Na" 209. (tweede jaargang.) 184$. Hetabonneubnt is twee eu een auve cent ui de week. ïiultele nummers i cent. De uit- ive geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. advehtentibn worden geplaatst tO cents de lange regel.. Voor elke plaatstng is rnen 3a cents zegelregt verschuldigd, len abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. Wij lezen in den Vaderlander van Gent Alom breidt de armoede hare schrikverwekkende verwoestingen italom rijzen noodgeschreijen en angstkreeteu van uitgehongerde ben en op in de Vlaanderen zal al- ngs de ellende haar toppunt be reikt hebben, en, tot hier toe, weet men nog niet welke maatrege- en door het gouvernement zullen genomen worden otn dezen gevaar vollen toestand te veranderen eu zijne onvermijdelijke gevolgen te ontgaan, e Brussel schijnen de staatsman nen zich weinig met de arme werklie den en uitgehongerde landbewoners te bekreunen want zij deuken aan niets dan aan maaltijden banket endanspartijen eu slemperijen, let ware te wenschen dat onze mi nisters het voorbeeld der officieren van het garnizoen van Gent voigden. )eze geven aan de armen hetgeen zij jaarlijks op den geboortedag des tonings veraten en verdronken, leden de ministers en hooge amb- tenareu des rijks dit ook deelden ij in aalmoezen uit, de gelden ie zij in kermissen en braspartijen erkwisten geen twijfel of honder- e arme huisgezinnen zouden kun nen geholpen en gespijsd worden. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Leiden, 13 Dec. Bij den storm ie in den nacht van den 11 op 12 ezer heeft gewoed, is bij Zandvoort en fregat in 't gezigt van het strand en anker gekomen j nadat het twee masten had gekaptdie onder Kat wijk zijn aangespoeld. Er waren au de kust drie schepen in het ezigt geweest;, van wier verder lot onlcnnrlior wac Fftbril- arij 1823 had de zee zoo hoog niet gestaan de duinen hebben veel door afslag geledenen ook het nieuwgebouwde Badhuis te Katwijk is eenigzins beschadigd geworden. Pmtterdam 11 Dec, Een meisje, zijnde de dochter van O..., die zich gisteren avond op het West- Nieuwland bevond, is door den wind opgenomen en in het water geworpen zonder dat haar de noo- dige hulp koude worden toegebragt, en heeft alzoo haar jeugdig leven verloren. 't Vooruitzigt op 't aanstaande papierengeld iu 't zalige Nederland heeft reeds menigeen eene huive ring op 't lijf gejaagd. Een Rot- terd, heer, jong van jaren ging zijn leven hesluiten met een pistool inden Haag.Een zeker Maatje EL heeft met plaizier den Nieuwsbode gelezendoch vergeet hiervoor de gelden te geven. De ott. nacht wacht zal worden geschoeid op f nnsehe leest. Te Parijs is een engelsche minister van de trappen gevallen bij het verlaten van zijn ministerie, waardoor hij zijne schou ders heeft gebroken. Ongelukkig zoude het voor Nederland zijn als ile uitmuntende van Hall zijne schouders bezeerde, want waar zou de er een schatmeester gevonden worden, met schouders die stevig genoeg waren om den last die op hem rust te kunnen torsohen. Ach! dat hij toch naauwkeurig op zijne schreden lette, bij het stijgen naar de hoogte en bij het dalen naar de laagte, opdat hij niet ter eeniger tijd over eenen steen of klein cou rantje struikele. Te Middel burg is het brood twee weken aan elkander in prijs verminderd. Te komen de

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1