STADS-NIEUWS. ADVERTENTIE N, lands bedch'.izcn ten Hemel. Heer dan 50 'win ters zijn over het Yorstelijk hoofd gegaan. In kindsheid balling in de jeugd krijgsman on der vreemde banieren, als jongeling legerhoofd en in den strijd voor zijn vaderland met bloed gekroond als man getuige van den vooruil- gang, worsteling en scheure in Nederland, heeft hij onder de schaduw van donkere dagen den troon bestegen. En ontveinzen wij het niet, de troon van Nederland staat in deze dagen niet op een lichtenden bergen de taak des Konings is niet benijdbaar. God geve den doorluchtigen nakomeling van Willem den Zwijger en Jan van Nassau wijsheid en kracht in zijn hoog doch moeijelijk koninklijk bewind. Hij worde bevestigd in de overtuiging van de noodzakelijkheid om vrijzinnig en onbekrompen te regeren. Hij zij omgeven van mannen die öiêt arbeiden om titels en grootkruizenmaar die het heil van Volk en Vorst zoeken en be hartigen. Orde, eendragt en rust blijven gastvrij in Nederland wonhn. Het Nederlandscho volk on- derscheide zich door Nederlandsche vroom heid en burgerzin. Door den band van een dragt, door godsdienstzin gevlochten, waren onze vaderen sterk en vrij, verdreven zij ti rannen en werden groot 1 Toen die band werd opgelost, kregen wij ketenen der slavernij in de plaats. De herstelde eendragt heeft Nederland zijn rang in Europa aangewezen. Dien rang willen wij handhaven. Wij zullen vrij zijn, onze instellingen moeten die vrijheid waarbor gen, of veranderd worden, zoo ze het niet doen, en de Koning gevoele het, dat hij aan het hoofd staat van een vrij volkdat op zijne vrijheid jaloersch is, en mannen wantrouwt die haar schaden. Oranje kan alleen groot zijn, als het volk vrij is en gelukkig. Oranje is te grootom door slaven- gediend te wor den. Leve de Koning INGEZONDENE STUKKEN. 't GELUK STAAT VOOR DE POORT. 't Welvarend land, Is dik bezaaid met heeren Die hand aan hand, Het volk goedkoop regeren En 't volk wat nukkig, Nog zoo gelukkig Met baas van Hall, Nog maken zal Dat Belg en Brit, Aan disch en spit Nog vragen zullen, Hoe komen die knullen, Bij 't lang gekruk, Aan al 't geluk. X. Correspondentie De uitgever van den Nieuwsbode, daartoe dringend uitgenoodigd zijnde, berigt bij deze aan het publiek, dat de persoon die zich vroe ger, voor de daarin geplaatste stukken verant woordelijk had gesteld, zich daaraan 6edert 15 Nov. heeft onttrokken.. Wij geven den heer. ..,'teSt. M in beden- king, of het niet beter ware, zich met zijn bezwaren aan de Red. van den Globe te wen den daar wij geene roeping gevoelen de rol van recensenten te vervullen en de kool ons het sop niet waard schijnt. Red. aurond.-regtbank te zierikzee. Correct, teregtzitt. van vrijdag 5 Dec. 1845. M. S. en C, d. W., te Zierikzee, veroordeeld ter zake van vergrijp tegen de zeden, door de ongebon denheid en zedeloosheid te begun stigen van peisonen beneden de 21 jaren oud, de eerste in eene ge vangenis van 2 jaren, eene geid- boete^'an ƒ250,00; de tweede in eene gevangenis-van 6 maanden, eeue geldboete van ƒ25; en beiden so lidair in tie kosten. M, v. F., en L. K., te Zierikzee, veroordeeld ter zake van ontvreem ding van aardappelen onder Oos- terland, ieder in eene gevangenis van acht dagen, en solidair in de kosten; en 1). v. d. N.te Oosterland vetoordeeld wegens ontvreemding van groen en dood hout, in eein gevangenzetting van acht dagen en in de kosten. Zierikzee10 Dec. De Arrondissements- Regtbank te Middelburg heeft op 21 Novembei 11. uitspraak gedaan, ter zake van een geschrijfj in de Vlissingsche Courant van 23 April dezes jaars tegen den Burgemeester van Zierikzee en dien schrijverten gevolge van verzachtend! omstandigheden, het minste der straf opgelegd welke door den wetgever daarop is vastgesteld als: eene maand gevangenis, f 25,00 boete en 5 jaren ontzegging der regtenvermeldi bij art. 42 van het wetboek van strafregt. Men zegt, dat door hem gratie aan der Koning is gevraagd. burgerlijke stand te zierikzee. GEBOREN: den 8 December. Een zoon van M. Hagesteijn en N. Dietvos. OVERLEDEN; den 8 December. A Snaphaan oud 13 jaren (dochter). afrijden der diligences. Donderdag 11 December. Naar Rotterd., 'smorg. tea 9 ure. Vrijdag 12 December NaarMiddelb.,'s morg. ten 10 ure* (163) De Notaris M.r C. van der Lek de CLERCQ zalop Donderdag den 18 December 1845 des voormiddags ten elf ure, aan de Balie te Zie rikzee in het openbaar veilen en verkoopen Eene aanzienlijke partij twee- en driejarige VAARZEN. Te Zierikzee, ter drukltery van P. de Looze^

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2