1845. (tweede jaargang.) vloeit 1 Si/ 204. krui- Het utonne.iieftr is LWoe eu eeu uulvc ceul ut de week. Enkele nummers '2 cent. De uit- gtve gesctiiedt op maand., woensd. en vrijd. des vojruiidd. advertenties worden geplaatst ,j tu cents de lange regel. Voor elke plaatsing ismen 35 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in bet Rijk. Brieven franco. lV ie u tvs tijdingen. Eene verschrikkelijke ramp heeft de stad Albi getroffen; de lieer Etienne Lacombe, bankier voorzitter van de regtbank van koophandel, is in staat van faillissement verklaard. Zijn passief beloopt omstreeks de zes millioen; zijn actief zal de twee millioen niet kunnen halen. Alles komt neder op de enkele stad Albi die er door geruïneerd is Al wie eenig beschikbaar geld had was gewoon het naar dit huis te brengen. Men telt ettelijke honderde huisge zinnen die welgesteld waren en thans broo deloos zijn al de dienstboden iu de stad wa ren gewoon hun geld, in plaats van het naar de spaarbank te brengen in handen van dien bankier te geven. Zoodra de zaak ruchtbaar werd, schoolde de menigte, in massa voor het huis van den heer Locombe te zamen en zoo de politie niet tusschen beide ware gekomen, zot. het in brand gestoken zijn geweest. Er is niet een bewoner, die niet in het onheil deelt. De stad zal het in geene dertig jaren weder kunnen ophalen. Men hoort niet dan kermen en weenen- Welk eenen winter ziet men te g'itnoet I Dingsdag zijn nog een zestigtal armen te Brugge aangekomen ho pende in het bedelaars-werkhuis Iddaar plaats te vinden. Door het aandringen dier ongelukkigen is men genoodzaakt geweest hen iu de gevangenis te herbergen. Woens dag heeft de Brugsche policie 36 andere Jandloopers aangehouden en Donderdag morgen nog 17. Dus iu minder dan drie dagen honderd en dertien! Uit deze enkele daad zaak kan men opmaken wat ellende er in Vlaanderen heerscht. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Zwolle, 30 November. Eergis teren heeit de heer K, van Hulst, uitgever van de Kamp er-Courant en van den Utopisch-Politischen Snelwagenvoor den regter-commis- saris een eerste verhoor ondergaan, over het in den Bijivagen tot den Ui(opisch-Politischen Snelivagen ge plaatste artikel Kritiek der Troon redeOp deszelfs verzoek is alstoen aan den uitgever eenen ter mij u van acht dagen toegestaan om zich te beraden of hij ziehzelven voor dat artikel verantwoordelijk kan stellen dan den schrijver van het zelve noemen wil. ©SKBE!®«S;S Om het smokkelen van kalveren te Deventer te bemoeijelijken zullen de kalveren binnen 24 uren ingeschreven moeten worden, in een soort van Register aan den Bur gerlijken stand (veestand genoemd\ en de geboorte door twee getuigen, die bij de verlossing tegenwoordig zijn geweest, geconstateerd moeten worden. Zonde minister van Hall die hoeren op zijn departement niet kunnen cmploijeren In het bloeijende Huil, prijkt het stand beeld van pi ins Willem de III; en in het dorre 'sGravenhnge het standbeeld van prins Willem de I beide boven op eeu paard. Waar zullen de standbeelden van de ove rige overledene Willemen van ver- dietislen eenmaal .prijken? Iu Zeeuwsch-Vlaaiideren is de Justitie tusscheubeide gekomen om- de boeren voor gedwongen giften te bewaren, en om de vragers liet onbeschofte vragen af te leeren. Jammer dat zulks niet vroeger heeft plaats gehad. Gelukkig is bet laatste klusje der monsterleening ingekasseerd. Het brood is weêr opgeslagen en de meiischenhanden slaan af. De bakkers hebben het vergulden van St. Nikolaas door de handen van daartoe ver zochte jonge dametjes, even als het present doen van paaschbrood, ook al afgeschaft. Als die men sehen nu niet rijk worden, zal het niet mankeren aan uitzuinigen en groote drukteiis. Bij het arrive-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1