Woensdag 3 December. Nieuws tijdingen (tweede jaargang.) N, 205. 1845. Het abonnement is twee en een halve cent in tie week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is meti 33 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. Men schrijft uit MoDt-Pelier20 Nov.: Eene electrieke hoos, door een hevige zuid- w. wind voortgedreven, is den 8 Nov. boven de gemeente Buzignargues uitgebarsten, na dat zij geheel het dal der gemeente Beauiieu, Sait-Genies, Restinoliéres en Saint-Hilaire doorwoed heeft. Men heeft bemerkt dat deze hoos gedurig glinsters uitwierp gevolgd door een gerommelen met wind en regen verzeld, De verslagenheid had zich van de ongelukkige inwoners meestergemaakt, die bedreigd waren van door de uitwerking va n dit luchtverschijn sel, hetwelk de huizen had doen daveren, ingezwolgen te worden. De bijna algemeene vernieling van de daken der huizen is het gevolg geweest van deze ramp. Men heeft ook het verlies te betreuren van verscheidene olijf-, moerbeziën- en andere boomendie door de kracht des winds omgeworpen zijn geworden; de geheele oogst der olijven in dëzë omstreken is verloren. De schade aan de woningen al leen is geschat op omtrent fr. 6000. Wij lezen in den Nouvelliste van Brugge het volgende Gisteren avond heelt, een onge lukkige, die niets te eten had, en die niet meer in het bedelaars-ge sticht kon opgenomen worden, bij een horlogiemaker de glazen ver brijzeld in de hoop dat deze over treding hem voedsel in het gevan genhuis zoude verschaffen. De po- licie heeft zich onmiddelijk van den man meester gemaakt. Het schijnt dat hij eene vrij groote schade hècft veroorzaaktén dat verscheidene horlogien van waarde, die voor de glazen hingen geval len en verbrijzeld zijn. ©S3!gË3?<®©Sl SSSÈSaSSSf» De Haagsche Nieuwsbode heeft mis gerekend, om D. D, te leeren kennenwant de Arnhemsehe Cou rant heeft het wasschen van het varkentje betreffende de troonrede op zich genomen. Te Hull is de scheepvaart zoo druk, dat mende blaauwe vlag opgestoken heeft als een teekeudat alle havens vol waren en men geen schepen meer konde bergen. In Zierikzee diende de zwarte vlag wel opgestoken te worden als een teelten van rouw, dat alle havensdie eertijds ook vol waren thans instorten en ledig zijn. In die bijna ledige havens is giste ren nacht een schip gezonken waar men vroeger wel eens mede ging strandjutten; gelukkig dat men met dit lekke schip op zoo een buil niet uit was anders hadden er nog meu- schen-levens betreurd kunnen wor den. In de A. C. van 1 December, is een staatsgebouw te zien dat staat om in te storten. Nu wat kan ook eeuwig duren Ook is er eene medaiik? te zien, voor zekere lui bestaande uit een' pot kool soep. Alles kool alles kool. 'Ingekomen: een ontwerp van wet, in de 2<ie kamer, tol ondersteuning van be- hoeftigeu. Heerlijk kep teek en van het toenemen van den [/c/t] bloei in den lande. Een, jongen die dol van deu honger.was, heeft aan eeue bakkerin gevraagd, of zij niet zoo goed wilde zijn hem een brood te geven; «van 20 cents" vraagde de vrouw; «ais je blieft' zegt de jongen. Doch toen de vrouw om geld vroeg, antwoordde de jongen, dat hij niet gevraagd had, het brood te koo pen, maar wei om het gegeven te wor den, waavojg-hij de vrouw bedankte en de vlugt nam, met het brood onder den arm. isiemiiss. DE WELDADIGHEID. Wanneer uw zaad weer honderdvoudig keert, Der kudden vet uw overvloed vermeert Des Heeren hand Zijn' zegen op u giet; Yergeet, vergeet uw armen broeder niet. O Als ge u dekt met koest'rend dons en wol Uw schouw voorzien de voorraadschuren vol, Als gij volop des Hemels gunst geniet; Yergeet, vergeet uw armen broeder niet.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1