ZIERIZEESCHE 1845. Maandag 24 November. Nieuwstijdingen (tweede jaargang.) jV." 199. Het aiioffs ii ue.v r is twee e.i een iidive oemiu de week. Enkele nummers 2 cent. Ue uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. advertentibn worden geplaatst 4 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. schippersknecht verdronk, terwijl de schipper door zich aan bet schip vast te klemmenia het water hangende gered werd. Arnhem, 18 Nov. Men heeft het weder op onze courant geladen. De uitgever derzelve is ten gevolge van een bevel van regts-ingang, gisteren door de arrondissements-reglbank al hier, in raadkamer vergaderd, verleend, bjj deurwaarders-exploit van heden gedagvaard om in persoon, op 28 dezer, voor den heer regler-commissaris in het huis van burger lijke en Militaire verzekering, te dezer stede, te verschijnen, om te worden verhoord, ter zake, dat hij in de Arnhemsche Courantvan den 4 11., no. 221heeft gedrukt een artikel, onder het opschrift! aVrcemde dingen" en ge- teekend D. D., en dat hij voornamelijk door het plaatsen der zinsneden: adat de jongste troonrede des konings onkiesehheidverwa- tenheid en onbeschoftheid ademt, dat men laster noemt, een troonrede als de tegen— »u>oordige te willen doen doorgaan voor een «staatstukhetwelk achting verdienten verder: eviit men die troonrede lezen zonder stuiptrekkingen of flazauwten men houde de «azijn-flesah in de eene de troonrede in d» «andere handzich zou hebben schuldig ge maakt aaa het wanbedrijf van. smaad en hoon in het openbaar en boosaardiglijkden persoon des konings aangedaan, door. tezseggcu, niet alleendat de door hem gesprokene woorden van zoodanigen aard »ijn, dat zij verachting moeten doen ontstaan, maar daarenboven den koning gebreken en ondeugden te verwijten, die hem in het oog der burgereu hatelijk zouden maken, welk feit strafbaar is ingevol ge art. 1 der wet van 1 Junij 1830, -Staats blad (no. 15.)" pan Londen, 15 Nov. Londen is gisteren door eene dier dikke misten overdekt geweest, waarvan zijdie de boorden van den Teems nimmer bezochten, zich geen denkbeeld kun nen maken De gang der omnibussen en pu blieke rijtuigen is gedurende een aantal uren onderbroken geweest, en des avonds kou men zich niet op straat begeven, zonder eeu fak keldrager bij zich te hebben. Men schrijft uit Rethel van den 11 Novem ber. Eene afgrijsselijke ramp heeft eene ge- lieele bevolking in verslagenheid gebragt. In minder dan .drie uren zijn voor meer dan twee millioenen aan gebouwen werktuigen, goede ren en meubelen door de vlammen eu het wa ter verslonden. Duizend werklieden ziju zon der werk bij den aanvang van eenen winter Welke reed3 zulke donkere uilzigteu voor de behoeftige en arbeidende klassen oplevert. BH&föSSGSa De Gazettepan liet land JVaes behelst het volgende Men meldt ons, dat eeu schrik kelijk voorval te Sevenceckeu heeft plaats gehad. Hoewel wij voor des- zelfs echtheid niet instaan maken wij er nogtans gewag van om het zonderlinge van het gebeurde. Een landbouwer deed zijn dienst knecht des nachts roud de hof stede de wacht houden omtrent middernacht wordt deze eene zoe- kende mansgestalte gewaar, die hem een dief scheen j hij brandt op denzelven het geweer losen nog voor dat de dag aanbrak zag de dienstknechtdat hij zijn eigen Vader had doodgeschoten. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Rossem, 17 November. Heden had alhier op de rivier de Waal een ongeluk plaats, waar- door een mensch het leven verloor. Een aan- Ital schepen zeilden tegen den 6troom der ri vier op, terwijl schipper Willem Salomons zich met zijnen knecht in eene roeiboot bevond, om van zijn schip naar een ander of wel naar den wal te varen door den sterken stroom der rivierdreef de roeiboot benedenwaarts kwam voor den boeg van een opvarend schip, Waarvan het gevolg was dat de boot onder het schip doorgaande in twee stukken brak; de De Delftsche regering is onvrien delijk genoeg geweest om de grutters etc., wier eigendommen zij niet wist te beschermen tegen 't graauw schadevergoeding te ontzeggen: zelfs spreekt men van verkrachting van art. 4 der grondwet. In Schot land wordt nu 't land gemest met ijzerdraad,'t welk vervolgens wordt geëlectriseerd. Men ziet reikhal zend uit naar 't proces der ooijeva- ren, die arme dieren smachten onder 't beleid der II. Justitie. Bij een bankier te Montelimart is 30,000 franken uit eene geldkist gestolen. i De Saksers zijn begonnen te petitionneren, en nu regent het er bij stortyloeden rekwesten van al-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1