NIEUWSBODE. N»° 193. Maandag 1843. 10 November. N ie u ws tijdingen St. Petersburg23 October. In de eerste dagen van Sept. werd bij het dorp Koprat10 wersten van de stad Eupatoriaeene onbe kende boot aau den oever gedreven. In dezelve bevonden zich drie rnen- schendie zich als tuiksche on derdanen en christelijke inwoners van Tultschin deden kennen. Zij waren niet toestemming van hunne regering in den georgischeu Douau- rnoiid bezig geweest met visschen en daarbij door een hevigen storm in zee gedreven. Na verlies van hunne ankers dreven zij vijftien dagen lang in volle zee rond een prooi van wind en golven en blootgestel aan de vreesselijkste on gemakken en ontberingen. Ner gens zag men een schip geduren de al dien tijd wisten zij nietwaar zij zich bevonden, en hadden reeds alle hoop opgegeven van ooit we der aan land te zullen komen toen zij hetzelve eindelijk op den löden dag in het gezigt kregen. aSBEBBG&B BHS-SSSES?» De stomme ijzeren Willem ia deu Haagweegt 23000 Ned. pon den. De stad Zierikzee heeft groote schade veroorzaakt. Op 11. Donderdag is er op de beestenmarkt een Stier met eene pruik te zieu geweest, doch niet verkocht. De vaderlander wordt in 't vaderland regt vaderlijk behandeld, Afri ka kan met regt het groote kerk hof genoemd worden van de Fran- sche jongelingschap. Oost- en West- Indiën heeft voor de Nederland- sche jeugd daartoe reeds jaren dienstbaar geweest. De kunstmid deltjes der strafdivisiën heeft er ve len het vrijwillige teekenen geleerd In vele steden van ons vader land zuilen de minvermogenden, te gen verminderde prijzen brood (tweede jaargang.) Uet ABOffNBMB*r is twee i.i een naive cent m de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. ^dvertentien worden geplaatst 4 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing ismen 35 cents zegelregt verschuldigd Hen abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. Zekere Adriaan Warnier in het departe ment der Osie, zelf aan den drank verslaafd, had er zijne vrouw ook toe verleid. Deze kwam zoo verre, dat zij bijna nooit meer nuchteren Was. Dit gaf aauleiding tot twisten en mis handeling; den 10 Oct. vond Warnier zijne vrouw weer geheel beschonken. Hij sleepte haar bij de haren naar den zoldersmeet ze het dakvenster uit, en toen ze van dien val alleen met eenen gebroken arm afkwam dwong hij zijne vijftienjarige dochter zich te verwijderen liet zijne vrouw knielen en schoot haar in eens dood waarop hij zichzelf wilde doodschieten maar het geweer sprong, het schot nam een gedeelte van 't gehemelte weg en ging door zijn regter oog. Onder akelig gekerm is hij naar een put geloopea, op 40 ellen afstands, en er ingesprongen. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Assen, 3 November. Het hof heeft vrijdag jl. Geert Harms Woltman, gewezeu veldwach ter der gemeente Gieten, schuldig verklaard aan de misdaad van zich te laten omkoopen als ambtenaar en hem deswege veroordeeld tot tepronkstelling, vijf jaren tuchthuisstraf en vier geldboeten, ten gezamentlijke bedra ge van 302. Hij had, in hoedanigheid van gemeentelijk veldwachter en van buitenge woon opziener der jagt en visscherijen, nu nagenoeg drie tot acht jaren geleden, van on derscheiden personen geld of geldswaarde be dongen en ontvangen onder belofte van geen proces-verbaal te zullen opmaken wegens door hem ontdekte, deels slechts voorgewende deels werkelijke overtredingen. Eindhoven 4 Nov. In den afgeloopen nacht is de bouwmanswoning van den armmeester A. Vogels, te Nederwetten gemeente Nuenen c. a.met stal, schuur en al het zich daarin bevindende eene prooi der vlammen geworden; zoo de geruchten loopea zoude de brand moed willig zijn gesticht. Het verdient opmerking, dat in het afgeloo pen jaar eene poging tot brandstichting van de alsnu afgebrande huizinge heeft plaats ge- bad, door een klomp, waarin een kool vuur, onder het dak te plaatsen. Men bad alstoen gelukkig den brand, welke reeds een aanvaug bad genomen gestuit. Als daderes van deze poging tot brandstichting is in der tijd gedu rende drie maanden in hechtenis geweest zekere E. S.huisvrouw van M. V. d. L., te Neder wetten, welke echter bij gebrek aan bewijs, krachtens ordonnantie van de raadkamer der arrondissements-regtbank alhier is ontslagen geworden. De justitie doet onderzoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1