Wioensdag 5 November. N ieuwstij dingen. TWEEDE JAARGANGA 1845* Het auonnbmbnt is twee en een halve cent i n de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. advertenties worden geplaatst i 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is meu 33 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco n~—i CHINA. Onderscheidene leden van liet keizerlijk geslacht van China zijn veroordeeld geworden tot den dood, omdat zij opium gerookt hebben. Hun vonnis is tot driemalen toe herzien geweest. Een der prinsen is tot. dezelfde straf veroordeeld omdat hij zijne vrouw om het leven had gebragteen ander insgelijks voor moord. Toen het verslag den keizer aangeboden werd, heeft hij op den kant aangeteekend«Men liandele in overeenstemming met de oude reglementen.» Geen der schul digen zal dus ongestraft blijven. De provincie Hon an is door eene aardbeving bezocht geworden waar bij tien duizend huizen vernield zijn en vier duizend menschen het leven verloren hebben. I Een brief uit Gorté (Corsika) van den 12 October jl. meldt dat eene jeugdige en fat soenlijke persoon uit de provincie Yico door dikwerf herhaalde trouwbeloften verleid de zwakheid gehad hebbende eene naauwe be trekking aan te knoopen met den schoolmees ter der gemeente, en de herstelling van eer niet hebbende kunnen erlangen die hij be loofd bad haar te zullen verschaffen aan hare bloedverwanten, die zich daardoor beleedigd achtten verklaard had dat alleen aan haar de zorg behoorde om hem te straffen. Aan haren jongsten broeder, die er nog op bleef aandringen om zich op den schoolmeester te Wreken, zeide zij: «Neen, nogmaals neen; het is reeds genoeg dat mijne familie over mijne zwakheden bloozen moet. Ik heb boven dien meer dan driemaal moeds genoeg, om zijne onbeschaamdheid te straffen zoo bet hart gewankeld heeft, de arm zal zeker zijn in het treffen Nieuwe oorzaken kwamen de wraakoefening verhaasten Het meisje vernamdat de schoolmeester ook met andere leden harcr sekse in goede verstandhouding stond, en dat daarin de reden te zoeken was zijner weigering en 'an zijnen weerzin ten haren opzigte. Ter— WlJl bij op het plein van het dorp bezig was met kaartspelen, naderde Hortensia met vas ten tred haren ontrouwen minnaar. «Is het Waar, vraagt zy hem op kalmen maar vasten toon, dat gij mij veracht, na mij bedrogen te hebben? Men verzekert mij dat gij mij voor eene onteerde wilt doen doorgaan Door deze onverwachte toespraak van zijn stuk gebragt, wilde de schoolmeester zich uit de voeten ma ken, maar de teleurgestelde en verwoede min nares deed hem met nadruk van besluit ver anderen, «Antwoordt mij of sterf!» zeide zij hem De schoolmeester vergenoegde zich, haar met ee n valsch glimlagchen aan te zien hij ging zijne partij kaart afspelen, maar het was voor de laatste maal zijns levens. «Denkt gij op deze wijze de inbreuk op mijnen goeden naam en de eer mijner familie te herstellen laaghartige!» roept zij uit en rigt te gelijker tijd een onder haar kleed ver borgen pistool op zijne borst «zoo sterf dan Eenige dagen later blies hij den laalsteu adem uit. Begeleid door de garde en de gendarmerie, is deze vrouw op 8 Oct. de stad Gorté door getrokken. Zij heeft zichzelve aangegeven en zal voor deregthank van Corsika verschijnen. Zonder schoon te zijnheeft echter haar uiter.- lijk een edel voorkomen. Iu den Haag schreeuwen de ge- dooi de traliën van den Bajonetten hebben dien al wederom verzadigd. Zoude er in den aanstaanden win ter niet vele menschen achter of door de traliën worden gemest? Op last des koniugs zal het werkvolk op 's rijks werf- te Am sterdam vier wintermaanden het zotnerdagloon worden uitbetaald waarschijnlijk omdat het winter- loon te weiuig is, om in den te- genwoordigen duren tijd aan het eten te blijven. Maar nu die tal- looze menigte, die noch winter- noch zomerloon verdienen hoe zul len die hunne mageu gevuld krij gen Jammer dat die alle niet ge- emploijeerd kunnen wordenop de werf te Amsterdam. Keulen wordt zoo sterk aangebouwd dat er 10 nieuwe stralen moeten wor den gedoopt. In Zierikzee wordt zoo sterk afgebroken dat er wel 10 ontstane pleinen dienden te wor den gedoopt. Schitterende blijken honger, honger ÉU

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1