heerscht er tweespalt onder de mi nisters. In den Haag kunnen die comes elkander onderling nog al verstaan en verdragen. In vele plaatsen wordt de stedelijke belas ting op het gemaal afgeschaft of verminderd; Zierikzee zal zich maar regelen naar papa van Hall na melijk: die brood wil eten tot zweetens toe te laten betalen, heb ben of niet. Nuzulke vette tij den voor het vak der broodbelas ting, vallen ook alle jaren niet voor en waarom het ijzer niet ge smeed, terwijl het warm is? want binnen is binnen. De redacteur van den Ooijevaar is door het P. Hof van Z.-Hollandvoor twee jaren in den donker gezet. Nu kan de Haagsche Nieuwsbode, met zijne gciauive redactie, eens lustig door slaan. Doch al zijn kool wordt begrepen en bespot. De stich ter van Catsburg te Brouwersha ven zal, in een burgt van Cats, onder Noordgouwe zijnen intrek ne men. De kwikstaart bouwt het nest voor den koekkoek ISKllWSIl, Te-korten zijn de eksteroogen eener Rege ring; beiden (niet de Regering) zijn even on uitroeibaar ondanks de behendigheid der ge- octroijeerde eksteroog-snijders en overledene amortisatie-syndicaten. Beiden kunnen weggesneden en gedekt wor den hoe dikwijls, echter, ook weggesneden en gedekt, komen ze zoo zeker terug, als de 127 millioenen wegblijven. Dat ze onuitroeibaar zijn de te-korten en ongeneeslijk, blijkt reeds daaruit, dat men altijd spreekt van het dekken derzeive; men kan ze bedekken met den mantel van goud maar wordt die mantel doorluchtig, dan wordt het te-kort weer aanzienlijk. Te-korten zijn gevaarlijker dan eksteroogen dewijl ze behooren tot de cryptogamenze worden eerst dan aanschouwelijk wanneer ze aanzienlijk, d. i. zigtbaar d. i. volwassen of reeds fraai groot zijn, de eksteroogen, daar entegen waarschuwen terstond bij hunne op komst en nog vóór den bloei. Te-korten zijn ook daarom gevaarlijker de wijl ze knagen aan bet hart (de beurs) van een volk, terwijl de eksteroogen zich met ne- derigen eerbied slechts aan de voeten der natie werpen. Ofschoon geene staats-oogen gelijk de lik doorns eksteroogen zijn, zien te-korten dik wijls, om nog een tijdlang bedekt te worden veel geld terwijl de eksteroogen nimmer geld, maar meestal messen en scharen zien. Een eksteroog-snijder, wien door een' pa tient aan likdoorns de opmerking gemaakt werd, dat die lastige meubels telkens terug kwamen, antwoordde zeer geruststellend«Ik kom immers ook terug.'' QuaeriturZou de heer van Hall ook te rugkomen STADS-HIEUW S arronb.-regt15ank te zïerikzee. Correct, teregtzitt. van vrijdag 24 Ociob. 134S. A. C., wed. H.te Brouwershaven inzake- van appelvrijgesproken van de boete waar toe zij bij het eerste vonnis was veroordeeld. burgerlijke stakd te zfertkzee. GEBOREN: den 22 October. Eene dochter van Amerens Trijselaar. den 23 dito. Een zoon van Martina Morijn. den 24 dito. Eene dochter van Naatje Kalf. Een zoon van H. J. Gudde en J. Axer. Eene dochter van E. C. Reijnhoudt en M. Ho- gensteijn. Een zoon van P. Schuling en L. Dijkgraaf. vertrek der beurtschepen. Woensdag 2 9 October Naar Middelburg, 's morgens ten 8 ure. Donderdag 30 October. Naar Rotterdam, 's morgens ten 6 ure afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb. Dingsdag 28 October NaarMiddelb, 's morg. teu 6'/2 ure. Woensdag 29 October. Naar Gorinch, 'smorg. ten 9 ure ADVEFiTENTSE H. (132) De Notaris M.T C, van der LEK de CLERCQ zal, op Woens dag den 29 October 1843, des voormiddags ten 10 ure, in het "Vischlop te Zierikzeeten verzoeke van M. LAMAND, publiek presenteren te verkoopenEenige HUISMEDBELENbestaande in Ka binet, Tafels, Stoelen Bedden met toebehooren Porselein Koper Tin, Glas, Aardewerk en hetgeen verder zal worden geveild. (133) Met belofte yan eene zindelijke bediening, recommandeert de ondergeteekende zich aan tot het pluimen van Gevogelte en om Hazen uit het vel te steken. CORNELIA ZEEGERS, AppelmarktWijk, B N°. 3. (134) Bij C. STEVENS, in het Bierhuis, is een DIENSTMEID benoodigd, in staat met de waseh omtegaan, en de bediening der af faire op zich te nemenliefst oud tusschen de 40 en 30 jaren. Te Zierikzee, ter drukkerij yan P. de Looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2