1845. (tweede jaargang.) JS ie uw 8 tij din gen Londen17 Oct. Te Oporto was een mandie uiterst bekrom pen en schijnbaar arm leefde, en wiens kostwinning in het bereiden van leder voor de handschoenma kers bestond, in zijne woning dood gevonden, alwaar bij onderzoek eene som gouds, ter waarde van ongeveer twaalf honderd ponden sterling, in een hoek verborgen, ontdekt is. binnenlandsche berigten. Rotterdam 17 Oct. Wij verne men dat de regeringom de bak kers te gemoet te komen bij het rijzen der granen, en toch te voor komen dat de prijs van het brood niet worde verhoogd, heeft bepaald, dat de stedelijke belasting op de tarwe met 1 en die op de rogge met ƒ1,20 zal worden verminderd. ©SHEEUïeais aai |<te afgeloojien week werd alhier Hel abonnement is iwee eu een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd.des voormidd. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. Men leest in de Zwolsche Krant: Bij de redactio is ingekomen, een gedrukt biljet, vermeldende de aankomst van C. G. Roodermeelwijdberoemd Pruissisch huzaren- docter te Steenwijk. Deze man hoopt de gunst van een ieder Ie genieten en dat er onderscheid zal gemaakt worden tusscheu een huzaren-docter en kwak zalver. Hij zegt, dat niemand zijner patiënten zal vertrekkenvóór dat hij genezen is. Hij dringt er op aan, dat men zich onder zijne handen kome te begeven, wijl een wjjs man de medicijnen niet veracht. Verder aunonceert deze docter, dat hij nie mand uitzendt, want hij heeft zijn eigen paarden, terwijl zijne briefjes of brochures te kennen zijn aan een huzaar die er boven staat. Eindelijk maakt hij bekend, dat hij alla avonden twee scboone klachten door zijne bij hebbende personen laat spelen die een iege lijk voor niets kan komen te zien. Een lijstje van de lijders door doctor Roo dermeel genezen volgt. De geleerde man had het kunnen vergrootenmaar niet elk wilde zijne gebreken en zijn naam op 't biljet heb ben gedrukt. Zie hier eenige genezingen «Eene jodin op de keizersgrachtin 5 mi nuten van beide oogen van blindheid gehol pen. De secretaris van Martensdijk van blind heid genezen. De burgemeester van Veere ad idem. De knecht van den secretaris van de Beem- ster in drie dagen van een hazemond ge sneden. Twee kinderen van wolfsmonden verlost. Een Hoornsch tuinknecht van een naauwe keel gesneden. Judith Wallik te 'sHage, een mond tot aan de hooren open, in behoorlijk fatsoen gebragt in 5 minuten. Eene gruttersdochter, die de eene voet een half voet langer was dan de andere, bekort en effen gemaakt, in acht dagen genezen. Kwade kiezen, tanden, brokken of wortels, neemt hij uiterst behendig weg, met zijnen huzaren pallas of andere instrumenten Op den 15 is te Versailes de doodstraf vol trokken aan Maginot, die zijne vrouw met mes steken heeft vermoord, betzelfde beproefd heeft met zijne twee schoonzusters, die reeds wegens diefstal was veroordeeld en daarenboven van meer dan ééne brandstichting werd beticht alles op eenen leeftijd van nog geen twin tig jaarl Zijne pogingen om kwijtschelding van oc doodstraf te bekomen, schonen alleen voort te spruiten uit het denkbeeldom zich later op zijne regters te wreken. Hij ver smaadde den troost van de godsdienst; alleen scheen hij minder boosaardig te worden wan neer hij zich een gebed herinnerde, dat zijne moeder hem in zijne jeugd geleerd had. Want toen de priester hem aankondigde dat de ko ning zijn verzoek om gratie had van de hand gewezen, en hij. bij het vernemen van zijn dood vonnis, in de vreesselijkste verwenschingen en bedreigingen uitbarstte zeide de geestelijke tot hem «Maginot, kniel neder en bid het gebed, dat uwe moeder u leerde, toen gij nog een kind waart,» en de anders zoo verharde boos wicht knielde neder en bad met aandoening. Van dat oogeublik af sprak hij geen woord meerhij was bedaard en gelaten en alleen toen hij het schavot in hetoog kreeg: «zeidehij daar ben ik er dus:» Weinige minuten later was de straf aan hem voltrokken. 108 he' geval was, - Nadat vooraf, door 4 kandidatenten over staan van den Edelen Achtbaren Raad, voor het Stadhuis alhier, een plegtig examen was afgelegd is door het bestuur een nieu we stads-omroeper benoemd. Z. M de Koning zal een prachtig tafel-servies present krijgen van h. M. de Koningin van Engeland, met zinnebeeldige figuren op den wijnstok. Nu moest h. M. een dito present krijgen, met zinnebeeldige figuren op het grok drinken. In den Haag zijn 6000 muddon Duitsche aard- I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1