1845. Maandag 20 October. Nieuwstijdingen. ure, ure. ,ure j hem LEN, ming niet geveu tot den verkoop van een stuk land en deze wei gering bragt hein in woede. Antwerpen 8 October, Donder dag 11. is te Niuoven een afschu welijken moord gepleegd. Een zoon beeft zijne moeder gedooddoor baar met een stoel bet hoofd te verbrijzelen. Deze ellendeling is smid en geniet een zekere welvaart. <£ijne moeder wilde hare toestem- A van 14 Sept. jl., meldt, dat Mehemed-Ali den Minister van financiën Sheriff-yacha voor drie maanden van zijne bediening ver vallen had verklaard, gedurende welk kwartaal hij in de Citadel zou gegijzeld wordendewijl hij zich met onderscheidene bedriege- lijke zaken ingelaten en zoodoende den onderkoning zeer vertoornd had, Indien men eens zóó met alle gelijksoortige heeren aan fi nanciën te werk ging Ge- |tte argeioojien weeic wera suiter «tads 40,00, 1SO.OO 100,00 40,50.1 28,00. - ^-rVTEEHTS-TüCJfKGfïtf C."ï ^TWEEDE JAARGANG.'J filfijIB 358,50 jetje ii streep! enschei geei EE1. werker. Fondse, Endt. «re inisse, liet aiïonxishent is twee eueea halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing ismen 35 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. ©&SS!30Ü@3>E1 SB&SSIEKr* Te Oirschot is de vette post van veldwachter vakantaan dien post is een jaarlijks traktement van 180,00 verbonden(zegge honderd tachtig gulden,) die menschen krij gen ook te veel om te sterven en te weinig om te leven, en kunnen nimmer hunne betrekking met ijver vervullen door de geringe bezol diging worden zij veelal ongeper- miteerde afzetters, die schulden ma ken en ze nimmer kunnen beta len, adres aan sommige winkeliers die hiervan helaas al te veel on dervinding hebben. Bij eene vol gende gelegenheid zal hiervan een bewijs worden gegeven van een Agent van politie uit het eiland Tholen. Een Herder van zacht zinnige schapen is door hollende paarden overreden. Te Gennip heeft eene ontaarde moeder haar pas geboren kind in het water ge worpen verkeerde schaamte heeft haar tot die ontmenschte daad ge- bragt. Te Arnhem heeft eene milddadige handy- 600 in de arm- bus gestoken; mogt dit navolging vinden. Een berigt uit sdlexan- driê Zeker jong mensch van Fontevraultmetse laar van ambacht, was zeer jong gehuwd. Na het overlijden van zijne vrouw, rigtte hij met eigen handen eene prachtige graftombe voor haar op, en na deze hulde aan de na gedachtenis der overledene volbragt te hebben, nam hij dienst onder de kavalerie. Zijn vorig goed gedrag had hem eene plaats in de kava- lerieschool te Sanmur verschaft, maar de her- innering aan zijne overledene echtgenoot bleef steeds bij hem levendig, en onlangs verliet hij des nachts, met een pistool gewapend de kazerne begaf zich naar het kerkhof, waar het dierbaar overschot zijner betreurde weder- helft rustte, en schoot zich op haar graf voor het hoofd. Men schrijft uit Rennes, 8 October: Een soort van oploop heeft Zaturdag op de graanmarkt plaats gehadter gelegenheid van uitgestrooide geruchten betrekkelijk de opkoo- ping van granen. Eene zekere gisting heeft eenigen tijd geheerscht; maar deze beweging heeft inderdaad geene gewigtigheid gehad en heeft deu loop der markt niet onderbroken. Zie hier wat er plaats heeft gehad: Een wijf kwam in groote drift omtrent ten 12 ure op de markt. Zij begon te roepen dat inen al het graan wilde opkoopen en het land verhongeren. Zoo bragt zij een tiental ande re wijveb bijeen, die insgelijks begonnen te schreeuwen zoo hard als zij konden. Ondertusschen was een vreemdelingdie zeer slecht fransch sprak, op de markt geko men, om een kleine hoeveelheid graan te koo pen Dadelijk omringt hem het geheele wij- vengespan en overlaadt hem met scheldwoorden. 'tls een Eugelschmanroept de eene. «Neen, 'tis een Spanjaard. 'tls een Rus. 'tls een Belg, (c'est un Belgicienenz. Allen beschuldigden hemde granen te willen opkoopen. Maar zij vergenoegde zich niet met woorden; meer en meer toornig wordende, begonnen zij den vreemdeling te mishandelen die niet anders was dan de knecht van een kapitein Hij kwam een weinig boek weit koopen om aan de kiekens te geven. fcet geval was. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1