182. 1845. ZIERIKffiW Woensdag *9! Nieuwstijdingen. binnenlandsche berigten. (TWEEDE JAARGANG.) O Uet abonnb ubxt is twee ea een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand.,woensd.en vrijd. des voormidd. advbrtentien worden geplaatst 10 cents de lange rege). Voor elke plaatsing ismen 35 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco. et Karlsruhe, 4 Oct. Ik kan u met zekerheid mededeelendat heden aan alle grensstations eene minis teriële aanschrijving is toegezonden geworden betrekkelijk het verbod van verderen uitvoer der aardap pelen. Deze beschikking zal de ver bruikers gerust stellen, wier bezorgd heid met den dag toenam en de prijzen van dit noodzakelijk levens- raiddel eenigermate doen dalen. De eersle prijs als schilder bij het Athenaeum in Brugge, won dit jaar een jong mensch genaamd E. Felu, wonende te Waernaerde. Toen hij werd opgeroepen om den prijs in ontvangst te nemen, geleid de hem zijn broeder voor de com missie, die dezen prijs moest uit- deelen. Moet gij den prijs heb ben vroeg de burgemeester den geleider. Neen antwoordde deze, het is raiju broedermaar hij heeft geene armen om denzelven te kun nen ontvangen. En deze persoon zonder armen had den eersten prijs als landschapschilder behaald. De Arrondissements-Regtbank te Zutphen heeft jl. Woensdag den vromen bakker Zvolge ling van Ds. de Liefde, en verhuur der van een' tempel der liefde aan Venus Vulgaris gewijd, ter zake van verschil in geloof tot vier ja ren gevangenisstrafƒ250 boete en het betalen der kosten veroordeeld. De gecondemneerdenog steeds ver mist wordende, had op Zaturdag den 20 Sept. jl. van den Houtwal te Zutphen eenig hout meegepakt, dat hij ia zijne eenvoudigheid meen dezich te mogen toeeigenen, ter wijl de politie en de Regtbank dit anders begrepenen geloofden dat het veel van stelen had. Van daar het verschil in geloof, dat hem zoo duur te staan komt. De gouv.- generaal Rochussen leeft 14 dagen te'Rio-Janeiro ver toefd en is aldaar ridder geworden van 't zuider -f. Z. M. heeft 6 misdadigers de doodstraf kwijtge scholden. Van 3 Rotterdammers', die zich met schuitjevaren vermaak ten, is er een verdronken. Leiden ontzet, is op de gebruikelijke wijs gevierd. Bevallen te Oldeboorn eene koe van 3 kalveren. Te Maastricht hebben de boerinnen loodzout in de boter gemengd; ze ker om dezelve zwaarder te maken, en daardoor hunne geldzakken te vullendaar zij ondertusschen de aarde van verdienstelijke wezens zoude ontlasten. Te Arnhem zijn zeven zaken voor de regtbank be handeld vijf daarvan hadden hun nen oorsprong, door het onmatig gebruik van sterkeadrank in Zie- rikzee heeft ook helaas aan het gebruik van dien drank een Stads- bedieude zijn ougeluk te danken. De Brusselsche sterrekijkers voor zeggen eenen vroegen en strengen winter, omdat groote benden uit- landsche vogelen en wijlde eenden van tijd tot tijd boven die stad vlie gen die mensehen-verschrikkers zijn naauwelijks weg of zij trekken weer terug. Te 's Hage zullen 2 geldsnoeijers worden onthaaldop geesselingbrandmerk en twaalf ja ren tuchthuisstraf. In een kolfij- huis ouder de Uilenboomen aldaar heeft een kastelein voor een glas limonade gevraagd: honderd gulden doch dezelve natuurlijk niet gekre* |UO «IQVlWV^'Cn „CAW

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1