2 STADS-NIEUWS. ADVERTEWTIEN. nonr het gemis hunner gezondheid of gebrek hunner ledematen niet meer kunnen werken; on men ■verneemt met leedwezen dat er vruch teloos pogingen zijn aangewend, om eenever- eeniging'tot stand te brengen, die vooral de verzorging van zieke werklieden ten doel had, doch die men opgeeft dat door afgunst en te genwerking niet is kunnen tot stand komen. In de meeste plaatsenvooral in andere rijken, "zija de ziekenbeurzen met de begrafe nisfondsen vereenigd, en dit kan zeer gemak kelijk geschieden, omdat het kapitaal der laatst- gemelde steeds grooter wordt dan noodig is, zoodat men daardoor in de gelegenheid is een veel nuttiger gebruik van de ruimte voor fondsen te maken dan dezelve meer dan noo dig is te doen aangroeijenof de bijdragen tijdelijk te schorzen. Wat do ziekenbeurzen betreftte dien aan zien schijnt alhier geene voorziening noodig, °n de verceniging met de begrafenisfondsen 'ooreerst niet wenschelijk maar wel verdient het overweging, in hoeverre er aan de twee hier in goeden bloei zijnde begrafenisfondsen, inrigtingen zouden zijn toe te voegen, die ten doel hebben voor het onderhoud der huisgezin nen tijdens ziekte te zorgen. Intusschen is de arbeidsman onder ons in de gelegenheid zich die ondersteuning te be zorgen door de enkele deelneming in de al hier bestaande Onderlinge Waarborg-Vereeni- ging van arbeiders Wanneer-#ij vijf jaren daaraan heeft deelgenomen, en jaarlijks f 5,00 en meer heeft ingebragt (die hij evenwel des winters terug bekomt,) krijgt hij daardoor aan spraak om gedurende den tijd, dat hij door ■ziekte verhinderd is te werken eene onder steuning uit het Fonds te trekken welke be paling men veronderstellen moet, dat nog wei nig bekendheid heeft bekomen, daar ander zins zeker vrij wat meer deelneming aan deze nuttige inrigting zoude te beurt vallen Wat nu betreft de voorziening van personen, die door het verlies hunner gezondheid of an deren rampspoed zijn ongelukkig geworden, daartoe is de gelegenheid geopend door de aan wezigheid der Spaarkas die in het begin van dit jaar bij de vorengemelde Onderlinge Waar- borg-Yereeniging is opgerigt. en in den Nieuws bode van den 20 Mei jl. is bekend gemaakt. Deze spaarkas heeft zoowel ten doel eene jaarlijksche ondersteuning te bezorgen voor den ouden dag, en den weduwen-staatals voor het gevaldat de deelnemer door het verlies zijnergezondheid of ander ongeluk hulpbehoevend wordt- Om het groote nut daaraan verbonden, is het hoogstens te betreuren, dat zulke inrig tingen in het algemeen zoo weinig deelneming ondervinden; die deelneming aan de gezeg de Spaarkas is zoo weinig bezwarend en zoo geheel naar ieders omstandigheden geschikt; dat de geriugste werkman er in aan deelne men zij kan door eene geringe inhouding op de dagloonen of door eene jaarlijksche bijdra ge van slechts ƒ1,00 of f2,00 geschieden die in jeugdigen leeftijd begonnen, tot eene, naar de omstandigheden dier personen niet onbeduidende Lijfrente kan aangroeijen. boe wenschelijk ware het dus, dat allen, vani wien de arbeiders en werklieden afhankelijk zijn-, hunnen invloed bezigden, om hen do deelneming aan die Spaarkas in hun wezen lijk" belang aan te raden, en lien daarin be hulpzaam te zijn; waut hoe zal het mogelijk zijn den stroom der steeds toenemende ar moede tegen te gaan indien men er zich niet meer op toelegt, dan tot dus verre is ge daan, om den arbeidsman, terwijl hij eenige verdiensten heeft, te doen sparen voor de be hoeften des winters en den dag des kwaads t M. vertrek. der. beurtschepen. Zaturdag 11 October. Naar Middelburg 's morgens ten 6 ure Zondag 12 October. Naar Rotterdam, 's morgens ten 4 ure afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb. Zaturdag 11 October. Naar Gorinch, 'smorg. teti GJ/2 ure. Zondag 12 October. Naar Rotterd.,'smorg. ten 8 ure. Maandag 13 October. "Van G. naar M. 'smorg, ten 7 ure. (120) Te koop: enkelde Moppesteenenafkomende van den toren Van Westenschouwen te bevragen bij Leendert Jopse BEIJE, te Burgh. (121) J. van HACHGENBERG, Mond-, Kies- en Tandmeester te Ber- gen-op-Zoom, maakt het geëerde publiek bekend, dat hij alhier ge arriveerd is, om de lijders of lijderessen van de pijn in den mond of aan de voeten te bevrijden; heeft een" voortreffelijk Amerikaausch Elixer tot zuivering en genezing van den mond snijdt aan de voeten de excroogen zonder pijnen neemt den doorn wegals ook de nagels die in hetvleesch zijn gegroeid, en bladeren onder de voetzolen, zoodat den lijder geheel van dien ondragelijken last wordt ontheven; hij is te spreken of te ontbieden des morgens van 9 tot 11 en des namiddags van 1 tot 3 ure, bij N. van der SCHELDE, op de Nieuwe Haven te Zierikzee. (122) Voor slechts f 40, uit de hand te koop: Een perfect werkende complete toestel ter vervaardiging van Daguerréotype—portretten en Landschappen. Te bevragen bij den Heer P. H. van der WEIJDE, die de tot de behandeling noodzakelijke inlichtingen aan den fcooper gratis zal mededeelen Dezelve vervaardigt thans in minder dan eene minuutzelfs bij duister weêr en binnen 's huis, rortretten van de treffendste gelijkenisPhotographische copijftn van Schilderijen, afbeeldingen van gebouwen enz. Prijs f 5, en hooger naar de grootte; bij den Boekhande laar VA N SET TEN, aan de kraan, zijn thans een paar proeven ter bezigtiging aanwezig. Tc Zierikzee ter Drukkerij van P. de Looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2