It STADS- EN LANDNIEUWS. Gorinch., s andere soort dan die, welke hun best doen, om de belastingen slechts zoo hoog mogelijk op te voeren dat zijn diegenen, welke de arme sukkels die voor hen werken, of hun iets le veren op het laatst met geweld tot knoeijers maken, al waren zij er ook niet voor in de wieg gelegd. Dat beknibbelen moge eenigzins verschoonlijk zijn, bij menschen die het niet te breed heb ben, het staat toch altijd leelijkmaar dubbel, ja 1000 maal dubbel leelijk is het, als rijkemen- schen het doen die het geld maar voor het ne men hebben; menschen die niets te doen heb ben dan maar te denken hoe zij hun leven het genoegelijkste kunnen slijtendie des daags alles kunnen krijgen waarvan zij des nachts droomen en die dan nog geld overhouden; boe ongelukkig als die monschen hun eenig genoegen in dat overhouden van geld gaan vindenin opsparenin vermeerderen van schatten wat hebben zij op het einde van hun leven Vele genoegens ontbeertdie zij hadden kunnen genieten; vele, zeer vele men schen geld beknibbeld en met dat geld het geluk verminderd van hen, die zij het ont houden hebben(want geen geluk op aarde zonder geld) en zij hebben bovendien hun le ven lang, de knoeijerijen en daarmede den achteruitgang krachtig bevorderd. Och! dat de rijke lieden mogten begrijpen, hoe verkeerd zij hiermede handetendat zij mogten gevoelen, dat het beter iseen arbei der, die zijnen tijd en krachten aan hunnen dienst wijdt, goed te beloonen, en een luije bedelaar wegzenden, dan dat zij aan de eene zijde eene onverstandige milddadigheid vertoo- Benen aan de andere zijdehen die er met Tegt aanspaak op maken, onthouden wat hun billjjker wijze toekomt. C. Heden avond zal er eene tweede voorstelling van Hamlet, door het Tooneelgezelschap van den heer Rosenveldt gegeven worden; iemand dia de eerste opvoering heeft bijgewoond, noodigt ie der liefhebber der kunst uitdit beroemde treurspel te gaan zien, daar het zeer goed, en vooral de hoofdrolallerverdienstelijks wordt uitgevoerd. Een voorstander van ware verdienste. Zierikzee, 17 Sept. De gisteren avond ge geven Tooneel-voorstelling onder directie van den heer Rosenveldt, liet niets te wenschen over: het fraaije Treurspel Hamletkroonprins van Denemarkenwerd voortreffelijk uitgevoerd. De heer Rosenveldt, Jr., welke de rol van Ham let vervulde, trof aller harten doorzijn uit muntende uitvoering deze verdienstelijke kun- stenaarwerd na het einde der voorstelling door het publiek teruggeroepenten einde ander maal zijne bekwaamheden te zien huldigen. In den nacht tusschen den l6 en 17 Sept. is in de zoogenaamde Dordschman het spriet- schip toebehooreude aan schipper Volkers komende uit Belgie, geladen met steenkolen en gedestineerdnaar Dordrecht, door den feilen windvol water geslagen en gezonkengeluk kig zijn bij dit ongeval geene menscheulevens te betreuren. Op dit oogenblik worden er middelen in het werk gesteld, om het schip te ligten. Noordgouwe, 18 September. Heden mid dag,ten 2 ure had aan de Kloosterweg, on der deze gemeente, een bedroevend ongeluk plaats. Een meisje van 9 jaren werd door het nederstorten van eene muur, onder het puin bijna bedolven en het hoofd verbrijzeld, aan welke wonde zij onmiddelijk overleden is. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. GEHUWD den 17 September. C. Gardenier met W. van Duuren. OVERLEDENden 16 September. H. Bezaans, oud 77 jaren, echtgenoot van E. de Wilde. VERTREK DER BEURTSCHEPEN. Zalurdag 20 September, Naar Rotterdam's morgens ten 8 ure. Naar Middelburg, 's morgens ten Sure Bergen-op-Zoom, 8 AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomb. Zaturdag 20 September. Naar Rotterd. 'smorg. ten 6 ure. d Middelb., 28» Van G, naar M. - «Vi Zondag 21 September. Naar Rotterd., 'smorg. ten 6 ure. Middelb., 9>/2 B Maandag 22 September. Naar Rotterd., 'smorg. ten 6 ure. Middelb. 9 3 V. Te Zierikzee ter Drukkerij van P. de Looze. ADVEETEITIEfJ. (110) Terstond eene DIENSTMEID benoodigd, goed met de Pot en Wasch kunnende omgaan zullende op de bijzondere geschiktheid daartoe, meerder dan op belooning worden gezienadres bij den Uitgever dezes. IJ (111) Het Bestuur van het BEGRAFENIS-FONDS, onder de zin spreuk tot Nut van t NLlgemeengevestigd te Zierikzeebrengt door deze ter kennis van de leden dat, uit hoofde van den voordeeligen staat, waarin steeds gen. Fonds zich bevindt, de contributie vanaf 22 September e. k. (met uitzondering van die leden, begrepen in Art. 19 van het Reglement); voor één onbepaalden tijd zal gesloten zijn. Namens het Bestuur voorn., de Boekhouder HOOGSTRAATE.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2