ham het hoofd van den gouverneur leveren kan. Dus daar zijn de hoofden van voorna me mannen nog al geld vvaard. De heer Meeters, redacteur van een Haagsch-Weekblad is, in zake van appèl, door het Prov. G. H. van Z.-Holland, vrijgesproken, van een von nis van 6 maanden gevangenis, ƒ1000 boeten en 10 jaren ontzegging van burgerlijke reg- ten enzwaartoe bij was veroordeelddoor die arrond. regtbank aldaar voor het plaatsen van een artikel in zijn blad, genaamd; de Ooijevaar. Inden Haag wordt er tegenwoor dig, even als te Amsterdam op de Joodebree- straat, zoo schrikkelijk boven de waarde ge vraagd, dat er voluit de waarde op kan afge dongen worden. Dus die, zoo als de mees te Zierikzeenaars niet kan of durft af te dingen wordt niet zelden bedrogen. Wonder dat de schrandere kostbare bollen, niet altijd, als uit één oog, wit, voor wit, en zwart, voor zwart aanzien; doch het paard wordt veeltijds goed genoemdnaar gelang het een meester heeften een' ezel, als hij dukaten hakt. Xe Thiel is een monster knol te zien geweest, wegende 8i/* Ned. ponden. Op de slikken voor Bruinisse is er een bijzondere groote kreeft gevangen. Uit het rijke 's Gra venhagen zullen weder twee kindereneen van 13 en een van 13 jaren, naar de Om- merschans worden vervoerd. De schagche- raars in begrafenis-fondsen beginnen, door roods of zwarte kleuren otmoozcle deelheb bers op te winden, om groote en kleine ad- vertentiën in Couranten te doen plaatsenom den eeneu den anderen in een kwaad daglicht te plaatsen; doch om te raden wiens werk het is en wie de kosten der advertentiën be taaltvalt voor weinige moeijelijk. O, diep te der wijsheid!1 Het gouvernement heeft krachtdadige maatregelen genomen om de prij zen der levensmiddelen geen buitengewone hoogte te doen bereiken. Evenwel blijft den invoer van aardappelen, zoowel als van alle graansoorten enz., met kleinheden belast; nu, het legio ambtenaren kunnen toch niet geheel werkeloos de duiten opstrijkenen de ze hebben daardoor eenige tijdpassering Eerstdaags verwacht men een aanvraag om octrooi tot een voorstuwingstoestel voor per sonen, die opzettelijk de zaken vertragen. Uit de doos van Pandora is eene aanzienlijke kwantiteit kuiperij en afgunst in Nederland teregt gekomen. —Den IS Oct. e. k. ten plat te lande en in alle groote en kleine steden voor veel geld, weder niets als bedrukte gezigten. INGEZONDENE STUKKEN. Daar het misgewas der aardappe len algemeen is in ons Koning rijk, zoo is het te vreezen, dat het een gebrekniet voor één jaar maar voor meer jaren zijn zal; daarom moest men besluiten, dat elk naar zijn vermogen inschrijving deedniet alleen voor de stad maar voor het geheele eiland, en dat men op alle dorpen lijsten zond, om op te dragen, aan de corresponde rende Heeren met Engeland JPau- lussenHarrisonen Balom sche pen, bevracht met aardappelen, uit Engeland te sturenten einde de ze voor gematigde prijzen te yer- koopenopdat men niet alleen in dezen winter gevoed wordt maar ook zaad kunne hebben voor de teelt van volgende jaren E. HET KNOEIJEN. Algemeen is de klagt dat er door sommige werklieden in onze stad zoo geknoeid wordt, dit is hoogst onaangenaam als men iets moet laten makenwant bet is niet in ééns zaak, maar onder alle mogelijke ambachten vindt men groote knoeijers. W ij zullen ze maar niet opnoemen, ofschoon wij het gemakkelijk, zou den durven doen, daar wij er zoo wel in onze groote en kleine eigendommen als in die van anderen de blijken van zouden kunnen aantoo- nen, die nog dagelijks voor een ieder te zien zijn. Bovendien zijn de knoeijers genoeg be kend want hoe menigmaal zegt de eene bur ger tegen de andereof de eene rijke man te gen de andere, als hij van reparatien spreekt: O neem baas X.toch niet dit is een groote knoeijer, of: O die weergaasche kerel die heeft mij dit en dat en dit bedorvenmaar ik zal er mij in het vervolg voor wachten. Dit is dubbel onaangenaam voor burgers, die, als ik en vele anderen niet gewoon zijn de daggelden of verschotten te beknibbelen zoo als de gewoonte wel eens is van andere meri- schen, zelfs Heeren die rijk zijn, ik denk al tijd aan het spreekwoord: alle waar naar zijn geld, alle werk naar zijn loon. Mogten de bazen en werklieden vooral in betoog houdenf dat het de hoofdzaak is, goed werk en goede waar te leverenen niet om voor den minst mogelijken prijs te werken of te verkoopen ja vele werken en verkoopen tot eenen prijs die geringer is dan den minst mo gelijken, zij moeten dan wel knoeijen en dan verliezen zij hunne kalanten, of zoo zij niet knoeijen. bederven zij hunne eigeno zaak en moeten ten slotte bankroet. Hoe velen zijn er niet, die als zij maar hun best wilden doen, hun bedrijf vrij wel verstaan zouden, en die toch niet vooruitkomen, maar altijd voortsukkelen dat ongelukkige kDoei jen is allepn de schuld daarvan, want knoei jers komen nooit vooruit in de wereldin welk vak het ook wezen mag. En ook ons dierbaar Zierikzee is helaas met zulk eene ruime portie knoeijers gezegend dat ik ge loof dat een zeker deel van den achteruitgang in al dat geknoei gelegen is. C. (V ervolg hiemai)* STABg-OTEUWS. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. OVERLEDENden G Maart. H. Tuijn, oud 24 jaren (ongehuwde koon,) te XagaljTn de Oost-Indiën. AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomb. Donderdag 18 September. Naar Rotterd. 'smorg. ten 6 ure.. Van G, naar M. a 7^1% Vrijdag 19 September. Naar Rotterd., 'smorg. ten 6 ure. Middelb., a 8J/2 Gorinch. a a 8 a TER DRUKKERIJ VAN V. DE LOOZE,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2