845. HET EKSTEROOG VAN STAAT. 8 September l\ leuw s tijdingen (tweede jaargang.) Bel iionn8uknt is twee eiieen halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maan d., woensd. en vrijd. des voormidd. advertentien worden geplaatst 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekbandelaren en Postdirecteuren in het Rijk. Brieven franco niet verslagen waardoor de aardap pelen zijn vernield, maar van maat regelen om de behoeftige van voed sel te voorzienwordt niets ge meld. Er is spraak om eene clairvoijante met de schatkist in aanraking te brengenten einde met zekerheid te vernemenwelke kunsten er met slokop in 30 jaren zijh voorgevallen en wat er nog mede zal worden vertoond. De kist der te vroeg verslete Zierikzeesche visscherij diende ook wel eens met dit magnetisch kunstmiddel in ken nis te komen. Een Minister heeft'verzocht om met het petiti oneren nu toch op te houden der halve is het juist zaak om zulks met nadruk te vernieuwen want den boorn valt niet met de eerste slag. Victoria bijgenaamd de Koningin van Engelanddoorreist een groot deel van Duitschland onderschei dene Duitsehers zijn zoo laf, zoo goddeloos haar, een mensch gelijk zij geschapen, als een godheid le vereeren. Het kruid dat zoo het heet, ter harer eere, verscholen is, heeft rneer gekost dan noodig was om ettelijke armen jaren lang te onderhouden. De Luxemburgers hebben hunnen geeerbiedigden her tog en hertogin met bloemen be strooid. In 1815' werd Marat en eenige streken van Italië door vlaggen en illuminatie gehuldigd en weinige dagen daarna werd hij in dat zelfde Italië te Pezzo dood geschoten. - In Schotland is op roer geweesten in Polen hebben de boeren 40 Russen verbrand. BEEG8S©SS BGSfe Wrj vernemen dat eenige bur gemeesters van het arrondissement Thieltvoornemens zijn eene bij eenkomst te houden, om onder zieh te beraadslagen wat hun te doen staat in den akeligen toestand waar het gemis van den aardappel-oogst de gemeente in zal dompelen. Men beweert dat eene vaderlijke en krachtdadige tusschenkomst van de hooge regering zou kunnen verij delen den schandelijken geest van speculatie die nog meer dan het gemis der aardappels een duurte kan veroorzaken. Daartoe zou men behoeven, en dit zonder uitstel: 1°. den uitvoer te verbieden van het graan; 2°. rijst en des noods granen doen komen uit andere landen, door de zorg van het gou vernement. Zich de armen krui sen en zeggen: JVat kan het gou vernement doen is wel het ge makkelijkste, wij weten het, maar die aan het hoofd van het land is, wordt betaald en geëerbiedigd om het welzijn van het volk te bewerken, niet om op zijn ge smak te blijven zitten, dineetjes en feestjes bij te wonen en al wat wel lustig is. Eene groote verantwoor delij klieid rust in dit oogenblik op }s lands bestuur. ©ESSE®©®® BEEï©®E®r Een Turksch Minislertje is ge bannen geworden en zijn vermo gen, dat door knevelarij en schraap zucht, tot 20 millioenen piasters was aangegroeid is verbeurd verklaard. Papa van Hall heeft zijn buiten verblijf aan Viauen, dat hij vroeger leeft verkocht, weder terug gekocht. Vele Couranten zijn opgevuld In het tweede nummer van den Snelwayen lazen wü, onder de rubriek «Bestelgoed" eene zeer geestige vergelijking van te-korten bij eksteroogen. De'flcits heeten daar de ekster

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1