NIEUWSBODE. 84S. 5 September 1\ teuton tijdingen. ebtgersere »©SÏ. (TWEEDS JAARGANG.) dit ets vij ers :en m- od ier <nd di- >e- ies- vo- >en re- .en l eni re.I 9 rej 9 9 ad' ed( ge- 25 rgd te- be- Het abonnement is twee eneen halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uit gave geschiedt op maand., woensd. en vrijd. des voormidd. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing ismen 33 cents zegelregt verschuldigd. Men abonneert zich bij alle Boekhandelaren en Postdirecteuren id het Bijk. Brieven franco. geuoodigd worden? De kolonie Suriname is bijua al aan Zeeland gelijk in vooruitgang. Men houdl zich onledig met modes- artikelen a la van Rechteren te vervaardigenals de volksgeest werkt kan de aristocratie wat zij ook aanwende haar uiet beteuge len. Ia het weleer zoo vreedza me «Nederland hebben onhandige Staatslieden, een wrevel en onrust doen ontstaan die, niet dan nadee- lige vruchten teelen kan. INGEZONDEiNE STUKKEN. HET ZEEUWSCHE VOLK. Het miniatuur-oproertje dat er in Feb. 11. hier heeft plaats gehad en waarvan door en kelen de oorzaak voor een zeker gedeelte op ons miniatuur-courantje wordt geworpen, heeft zoowel omtrent het volk alhier als omtrent ons courantje bij sommigen eene ongunstige ge dachte doen ontstaan. Wij achten het aan de eer van den Zierikzeesehen Nieuwsbode ver schuldigd te zijn, het ongegronde van eene dusdanige verdenking ten zijnen opzigte kor- telijk aan te toonenen de Nieuwsbode zelfs stelt er als volks-blaadje eene eer in het volk te verdedigen tegen ongegronde verdenkingen. Wat het eerste" betreftzoo is het bij allen, die de aanleiding der zaak hebben nagegaan, duidelijk, dat de oorzaak der plaats gehad hebbende ongeregeldheden volstrekt niet in eenig drukpers-product te vinden is, integen deel deze is er geheel vreemd aan maar de aanleiding is te vinden bij eenen minister en deurwaarderbij deu minister dat deze op de stipte invordering der belasting strenge bevelen zette en bij den deurwaarder dat deze dezelve op eene onvoorzigtige wijze volvoerde. Wat het tweede betreft men zal nu het Zierikzeesche volk en misschien wel geheel het Zeeuwsche volk, (wij bedoelen namelijk demin- dere volks-klasse,) elders welligt gaan beschou wen als eene bende oproermakers plunderaars, gaauwdieven en de hemel weet wat meer tot welk nadeelig denkbeeld de groote ophef, die er van het voorgevallene in sortimige cou ranten gemaakt is, misschien veel heeft bij gedragen, en tegen zulk «ene opvatting prote steren wij ten sterksten. Zeeland mag, niet tegenstaande deszelfs achteruitgang gn-daaruit voortspruitende armoede, boven vél#^ andere provinciën van ons vaderland roem dragen op eene vrij eerlijke mindere volksklasse dieve rijen, immers van zoodanigen aard als waarvan men in d« meeste Hollaudsche steden hoort, In den Banburij Guardian leest inen het volgende JI. Donderdag, in den namiddag, heeft een inwo ner van Neithrop, Hemmings ge- niamd, zijne vrouw op het markt plein te verkoop gesteld. Een mau, met wien zij sedert eenigen tijd leefde, bood zich aan, haar te koopeu rnaar de politie heeft niet toegelatendat de koop doorging. I.)e verkooper is daarop een regts geleerde gaan spreken, om den ver koop op eene wettige wijze te kunnen bewerkstelligen. Het ad vies van den regtsgeleerde was, dat Hemmings eene minder in het oog loopentle plaats, dan het open bare marktplein zoude kiezen om zijne waar aan den man te brengen. FMBSG8B FPSX0 Te Troijes is deu 20 Aug., in de hoofdkerk, het huwelijk voltrok ken tussehen den heer Bourgon rentenier oud 81 jaren, eu mejufv. Sabine Petit, oud 70 jaren en beide oude lieden schijnen eene goede gezondheid te genieten. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Den landbouwers wordt aangera den iu Sept. of Oct., op eene «liep- te vau 10 a 12 duitn, aardappelen te poten, Bij de vorst wordt over de aardappelen slroo of mest ge strooid. Den geheelen winter door heeft inen alsdan goede aardappe len. Deze winteroogst is 4 malen overvloediger dan de zomeroogst. De aardappelen moeten 's morgens worden gepoot. GEtffiEtffSEE BBREGÏ'ESt» Alias is in den Haag ter verant woording gearriveerd. Wanneer zul le toch alle Aliassen daartoe uit- II

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1