1 2 avond Van dcu 8 dezer, aan den horizon een lichtgevend luchtver schijnsel is gezien, de gedaante heb bende van twee op elkander rusten de zonnen, door de kleuren van den regenboog omgeven; het ver spreidde een licht even als de maan bij het eerste kwartier. De snugge- re landlieden bragtcn het verschijn sel met vele dingen in verband onder anderen met de ziekten der aardappelen. binnenlandscüe berigten. Den 12 Mei jl. is eene vrouw overleden, wélke in 1730 te Pou- zansres geboren is, en dus den ou- O O derdom van honderd en vijftien jaren bereikt had; zij is niet ge huwd geweest, en heeft gedurende haar langdurig bestaan, door haar werk als naaister, zich een klein vermogen vergaderd, waarvan zij de laatste jaren geleeft heefthaar leefregel was builen woon stipt, zij was altijd zeer opgeruimd; nimmer heeft zij eenen bril gebruikt op het einde was zij zoo mager, dat de beenen van haar ineengekrom pen ligehaam slechts door vel be dekt werden, en zij een geraamte geleek. Z. M. den Koning heeft, alvo rens Engeland te verlatensom mige verdienstelijke Engelschen met geld of geschenken vereerd, waar onder gouden snuii'doozen, met dia manten omzet. De reizende vor sten schijnen de een meer de ander minderaltijd ruim van snuifdoozen voorzien te zijn. Zoude dit zijn, omdat de steunpilaren der troonen door het gebruik van snuif, heldere hersenen bekomen? Geen wonder dan dat die lieden door gaans zulke ijsselijke sndifdompers voor groote brillen hebben. Als de smalle gemeente iu den Haag die presenten had gekregen zou den zij welligt genoeg hebben om win ter-aardappelen op te doen en wie weet of die bewoners der schitterende residentie zich nu niet zullen moeten behelpen als de meeste bewoners van Zierikzee, namelijk? veel te moeten vasten, Op het wachtschip te Rotterdam hebben de matrozen, toen de Koning uit Engeland is gearriveerd en daar voorbij voer, op de louwen geëx- cerseerd. Den meesten tijd excerse* ren de touwen op de matrozen. De Amsterdammers beginuea ookregt door zeejeremiaden aau te hellen. STADS-NIEUWS, Zierikzee16 Augustus. Gister morgen om 9 ure hebben, na een verblijf van ruim 4 maandende maréchausseé's deze Stad B ik I verlaten, en zijn, die te voet naar Zeeuwsch- VlaandereDen die te paard, naar Noord- Braband vertrokken. Dooreenige honderden jongens en meiden zijn zij plegtstatig uitge leid en ondereen herhaaldgeroep van hura, en het zingen van liedjes van klokken zonder werk, tot buiten de Stad gevolgd geworden waarna de in het zweetgezongene jongens rus tig stadwaarts zijn gekeerd. arrond.-regteank te zierikzee, Correctionele teregtzithng nan vrij dag den 15 -Augustus 1845. B. wonende te Sint-Maartens dijk, oud 53 jaren, veroordeeld tot W tie eene gevangenis van vijf jaren, ter zake van diefstal van aardap pelen. burgerlijke stand te zierikzee. GEBOREN: den 13 Augustus. Een zoon van J. do Weerd en M. J. Boogerd. Een zoon van C. Schults en J. Schulink. den 14 dito. Een zoon van J. H. Ochtman en A. A. Bor- rendamme. don 13 dito. Eene dochter van J. van der Werf en N. Or- nee. OVERLEDENden 13 Augustus. J. Kompiet, oud 73 jaren, weduwenaar van G. Rogmans. C. de Glopper, oud 60 jaren, weduwe van J. Strijd vertrek der beurtschepen. Woensdag 20 Augustus. Naar Middelburg, 's morgens ten 4 ure Donderdag, 21 Augustus. Naar Rotterdam 's morgeus ten 7 ure. afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomi Dingsdag 19 Augustus NaarRotterd.,'smorg. ten d Middelb.8 Van G. naar M. i 7 Woensdag20 Augustus Naar Middelb. 'smorg. 81/a Gorincbem'srnidd. 42 ure. ure. 41 I 1U£ Yai reu eg P gisi wij Wa is 1 zek Pen ADVERTEITIEM. (88) Uit de hand tc koop, een goed onderhouden snelzeilende HOOGAARTS, met staande en loopend wand; te bevragen bij J. W- van GTLSTte Colijnsplaat. Te Zierikzee ter Drukkerij van P. de Loozc. (t der l

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2