Nieuwstijdingen. (eerste jaargang.) 1845. dat IÉ BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Ia het --4tntwerpsch Handelsblad, van den 10 dezer, leest men de navolgende berigten omtrent het 4e en 3e district dezer provincie. Wij nemen deze regelen over, zonder voor de juistheid der daar in vermeide zaken in te staan. Men schrijft uit Middelburg in Vlaanderen «Sedert eenige dagen loopen er in Zeenwscli-Vlaanderen benden van SO a 60 zeeuwsclie werklieden ge- wapeud met stokkenpikhaken enz. Zij gaan bij de boeren en dwingen dezelve hunne Belgische werklieden weg te zenden en ei- schen daarenboven spek en brood, alles onder de zwaarste bedreigin gen.Men zegt, dat zij daartoe door de autoriteiten zijn aangezet, eenige zeggen zelfs dat zij door of van wege dezelve daarvoor worden betaalt. Vier maréchaussée's ver gezellen hen en raden de bóeren aan hunne eischen te voldoen, om, zeggen zij alle slechte gevolgen te voorkomen. «De autoriteiten door de buiten sporigheden gesterktwaaraan zij zeiven niet vreemd zijn, gaan maatregelen legen de vlaamsche werkmensehen inspannen. Men zegt, dat zij allen van buitenland- sche paspoorten voorzien zijn of schoon velen ouder hun met ver der dan een kwartier uurs van hunne,woning werken." BB&EOTSV» Iü eene vlaag van krankzinnige razernij heeft zekere Frederitf Deckers te Bedingen, in de Belgische provincie Braband zijne moeder en zuster met eenen ijzeren blaaspijp doodgesla gen. De Schoenmakers bazen beginnen aan de Langstraat al op te merken dat het hun veel schade toe kan brengen de sterfte onder de aardappelen zij vreezen dat er met der tijd, 'u Holland niet veel gedanst zal worden. Een burgemeesters-broeder heeft van ziju ko renzolder een trap gemaakt en wel naar: de eeuwigheid. Op Scheveningen is eene be- droevenswaardige kindermoord gepleegd. Heden wordt een houten soldaat, van het 6de Regemeut, als cadeau present gegeven. Een ongeneeslijke kranke heeft veel van een geraamte dat nog wandelende is en heet: De Nederlandsche Maagd. In Pruissenmoet diegeen die den persoon des Konings door middel der dagbladen beleedigdde beeldtenis des Konings om vergeving vragen. Te Bou- logne is een matroos zonder tong afgestraft. Te Londen is er Wilhelmus van Nassauwen gespeeld. In Dordt ookwaarin een trommel slager heeft uitgemunt. INGEZONDENE STUKKEN. Uit alle oorden van ons Vader land hoort men stemmen opgaan die eenen staat van ellende verkon digen die Nederland in de hag- ehelijkste tijdsgewrichten nimmer heeft gekend. Wel is waar, heb ben onze voorvaderen hun bloed en schatten dikwijls op het altaar des vaderlands geofferd maar dan ware het om vrijheid <?n welvaart te be- vorderen j dal dan ook als de zege- teekenen hunner overwinnigeu aan het nageslacht werd overgebragt. Maar helaas! wat zijn de resulta ten die in 13 jaren vfior 327 milli- oenen guldens, en door den dood van duizende dapperenwier asch bij velen nog wordt beweend door de Natie zijn gekocht geworden Handel-, nering-en werkeïooze tij den zijn de verpestende vruchten waardoor de Natie, bij ondraaglij ke Staats- en Stedelijke lasten en zegenrijke korenoogsten, eenen lang- zameu hongerdood beschoren wordt. Ên waar zijn eenige kenteekenen te ziendie redding of uitkomst aanbieden Alle uilzigten wor den dagelijks bopeloozer en met nevelen omhuld en het eenigste reddingsmiddel eene verbetering onzer staatsregeling door eene her ziening der grondwet te bevorde ren is de Natie niet gegund ge worden!,,.. En hoe en wie zal nu optreden om duizenden, die niet op stroo geboren zijn, van den bedelstaf te bevrijden Nie mand!.. want als uw laatste me»-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1