1845. Nieuwslij dingen Het Brusselsche blad de Vader- lander zegt: uMen heeft tijdens de laatste paarden-wedloopen een ke rel aangehouden omdat hij in den sak pan eenen anderen persoon "tastte. De ministers zijn ten ui terste verwonderd geweest te ver nemen dat men voor zulk eene ^e<^en aanhoudt. Zouden zij zich onder het geval van die industriëlen rekenen De minis ter Merciervernemende dat men een beurzensnijder had gearresteerd, heeft gezegd dat hij altijd gemeend nad het tasten en knappen in eens jandermans geoorloofd was. «Ja, De luchtreiziger Green is op 28 Julij met nog 12 andere personen Van uit Londen met eene luchtbal Ion in de hoogte gestegen j dat is een ander luchtreiziger dan Kirsch! - De vorst van Bentheim heeft geknord op den korporaalopper bevelhebber van zijn legerwegens het te veel verslijten van de klee- dingstukken der troepen, een ge- zamentlijke sterkte vormende van zes manwaarvan een ziekeen hardhoorend en een kreupel is. Die Yorst is welligt de wijste van Europa, daar hij niet meer men sehen kwelt om soldaatje te spelen als hoog noodig is en hij kan blij ven betalen. In Nederland wordt er in vredestijd dag voor dag f besteed aan dit geliefkoosde spelterwijl de onge lukkige halzen waarmede gespeeld wordt, op hunne haardsteden hun gewoon spel liever zouden spelen. EENE ZEDEPREEK. Wanneer wij den tegenwoordigen staat vau Nederland vergelijken met dien van vorige lijden, dan zien wij dat ons rijk zich in eenen deer lijken toestand bevindt; eertijds rijk nu arm eertijds geëerd nu veracht; eertijds magtig nu zwak; eertijds vol middelen om zich uit de zwaarste rampen op te beuren, - nu van meest al die middelen beroofd doet het geliefde vaderland in het hart van eiken welden kenden de vraag geboren worden: «wat zijn toch de oorzaken van het her val van onzen vroogeren luister en voormalige welvaart V Die oor zaken zijn echler niet zoo moeije- lijk te ontdekken. Nijverheideen voudigheid en eerlijkheid waren de deugden onzer voorvaderenwaar door het rijk groot werd als deze deugden niet meer gevonden wor den dan moet onze grootheid da len, en in dat geval bevinden wij f (eerste jaargang.) Het abonnement is 'wee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentie* worden geplaatst k 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 85 cents zegelregt verschuldigd. De Morning-Post merkt opdat de koning der Nederlanden, de oudste bondgenoot van Engeland (na Portugal), bij zijne aankomst te Londen het Hof heeft afwezig gevonden. «De Koning, zegt hij is verpligt geweest tn een logement kamers te huren en met zijn klein gevolg zich naar de Opera te begeven, In stede van aan Z. M. de gelegenheid te geven om over de soldaten met wie hij bij Cindad, bij Salamanca, bij Vittoriaaan de Pyreneën, bij Nivellis en bij Waterloo gestreden heeft, en in wier gelederen hij gedurende 20 jaren den rang van staf-officier bekleed heeft, eene wapenschouw te houden, heeft men zich ver genoegd hem eene eerewacht van honderd man te zenden. Deze veronachtzaming is al leen te verklaren door de kuiperijen van ze kere coterie, en door de nog verachterlijker trotschheid van lieden die beter hadden be- hooren te handelen. Wat hiervan zijn moge, het publiek heeft allerwege aan den koning der Nederlanden het hartelijkst welwillend onthaal geboden. Overal heeft Zr. Ms. tegen woordigheid gevoelens van vreugde opgewekt, en de arristocratie heeft gewedijverd om den alouden roem der nationale, gastvrijheid te bandhaven.» Excellentie," heeft een deurwaarder geantwoord, vals man Minister is.'' 1 ©B8ES®®bb BE&SffilEH?.»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1