derf te stortengoed en bloed had hij voor fie eer zijner landgenooten over, en hij zoude zich mogelijk nog in het graf omgekeerd heb ben ware hij zich van eene oneerlijke daad tegen hen bewust. Dit ging zoo voorttot de fvausche fortuinzoekers in Holland vielen toen nog bleef gvootendeels het hart altijd holljudsch, en men liet zich dapper voor 0- ranje geeselen. Maar toen echter de zaken zoo raar liepen wil men weten, dat de da mes in dien tijd meer smaak aan sommige i'ransche galanteriën vonden dan aan de ronde taal hunner landgenooten en echtvrienden. Sedert dien tijd wil men dan ook hespeuren dat bij sommigendie den naam van Nederlan dera dragen, het geheele bloed onnederlands'' is geworden, en dat de physionoraien der fran- sche heerenwaaraan zich de mamaatjes in dien tijd verkeken hebben, schuld is, dat zoo weinig Nedcrlandsch belang meer behar tigd wordt, en dat de meeste heeren in amb ten en vergaderingen zorgen om onverschillig hoespoedig Jonkeer Ridder titel- en hoorn drager met allerhande tirelantijutjes en som metjes, als het maar zoogenaamde eer en geld geeft, met wegschopping van het onverbasterde en oud-nederlandsche hart, te zijn. Oo'.jev De Zierikzeesche Nieuwsbode bedankt, ook namens al zijne kleine Collega's, den zich noemenden BoudewijnRedacteur van de Tijd, voor zijn oordeel over de Miniatuur-Couran ten. Jammer dat dit stukje wat onbekookt aiit zijne pen gevloeid is, zoo als hem juist wel eens meer gebeurd. De N.Bode wordt No ta Bene door hem beschuldigd, van invloed gehad te hebben op de onrustige bewegin gen alhierverder, dat dezelve niet gunstig Werkt op de ontwikkeling van het volk en .zeer gevaarlijk kan worden voor het bestuur des lands, indien er geeue verandering komt op de zegelwet. Wij gelooven dat hij dezen wenk aan Mijnheer van Hall wel voor zich jsan houden, die weet best wat hij doen moet, ook zonder Boudewijn, die met vuur in de eene, en met water in de andere hand loopt daar hij voor een paar maanden zeide, dat •van Hall zulke ijsselijke groote handen had, en dat er nog nooit iemand zoo diep in de zakken der Nederlanders getast haddan Mr- 'Floris Adriaan van Hall. Wij weten dus waarlijk niet, hoe wij het met hebben; wat zijt gij dan Boudewijn? ministerieel ofopposiet? vroom of vrijzin nig? want nadat gij eerst als een regt ge- loovige tegen Straus en voor da Costa te velde getrokken zijt, toont gij nu ten allerhoogste in genomen te zjjn, met een verbaasd vrijzin nig boek, dat nu onlangs te Amsterdam bij de geb. Diederichs, onder den titel van Ge dachten ten aanzien eener toekomstige meer algemeene Geloofsleerovereenkomstig de Christelijkegegrond op Natuur en Rede gedrukt is en dat niets minder wil, dan den geheelen Bijbel afschaffen;wat zijt gij dan toch Mijnheer Boudewijn, of wat zijn uwe gevoelens of weet gij het zelve wel Dit s zeer waarschijnlijk; Gij staat nog op uw culmi natiepunt; wij wenschen U tot uw best, dat giS, spoedig, of tot het eene, of tot het andere, onvei* schillig wat, moogt overslaan dan hebt gij tetïl minste eene bepaalde kleur dat geeft energii en dan zal de Tijdminder flaauw ziji Correspondentie Bij de redactie is een stuk ter plaatsioi 1 ingekomen, van den schrijver van het den I Junij geplaatste, aangaande de aanneming var I een aardewerk in den St. Annapolder, I welk stuk doos J. Breas, in den Nieuwsbodt f van den 1 Aug. voor laster en beleedigend was verklaard. Daar echter het publiek bij deze zaak niet het minste belang heeftzoo geioo- ven wij het best, ten einde ook dien geëerdet inzender eenig genoegen te geven, slechtsees uiltreksel van zijn stuk mede te deelen. De eerstgemelde schrijver verklaart dan; 1. datinzijnstük, geteekeudR. (N. Bodel3 Ju- nij,) niet de minste laster eerrooverij noch helee- diging is gepleegd, want dat alles waarheii is, zoowel de som der aanneming en koste; nagenoeg, als van het peil, want dat een peil niet mee vallen kan. 2, Dat het bedoelde aar dewerk misschien hooger zou gelegen hebben, indien de bout door daartoe bevoegde amble naren ware overgebragt en aangeslagen gewor den. 3. Dat, daar er wel 4 of meer personei op Colijnsplaat zijn die J. Breas kunnen tee kenen, deze onderteekening zooveel niet afdoet als het publiek zou kunnen denken, en ein delijk 4. wordt de Redactie door den Heer B gemagtigdom zoo zij het noodig vindte' zijn eerste stuk wezenlijk laster bevatte ook zijnen naam te openbaren. De Redactie gelooft den Heer R betere; dienst te doen, met zulks na te laten, immea zoo den Heer J. Breas, meent dat het schrij ven van R. wezenlijk lasterlijk is, dan zijl er regtbanken die zulks kunnen beslissen, wat meer zoude afdoen dan alle hatelijl openbaar geschrijfom deze reden verzoeke» wij van verdere stukken over deze zaak ver schoond te blijven daar wij ons liever met soortgelijke personele kwestiën zoo min mo gelijk inlaten. (Redactie). STADS-NIEUWS. BURGERU JJCE STAND TE ZIERIK.ZEE. GEHUWD: den 4 Augustus. J. C. Olivier met E. C. J. A. Berg. OVERLEDENden 4 Augustus. F. Reijnhoudt, oud 21 maanden (zoon). AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomb. Donderdag 7 Augustus. Naar Rotterd., 'smorg. teil 8 ure Van G. naar M. 8 Vrijdag, 8 Augustus. Naar Rotterd., 'smorg. ten 8 ure a Middelb., a 10 Gorinch. 3 Advertent i en. Men vraagt van stonden aan eene bekwame Boeren DIENST MEID; adres bij de Wed. BARTEL BOOT, te Westenseliouwen. V* Schipper A. CAU geeft door deze berigtdat hij, bij gelj genheid der Middelburgsehe kermisop vrijdag den 8 Augustus zj /aren van Zierikzee naar Middelburg des morgens om 5 ure4 des zondags terugde vracht heen en terug is 50 cents de persooi Te Zierikzee ter Drukkerij van P. de Looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2