en zeep alleen opgebragt hebben ƒ8,787,937,50. Zoodat er van die artikelen slechts f 200,060,681/a op het geheel zoude ontbreken. En als men nu die twee tonnetjes eens voor de belasting van het roggen- brood neemt, hetwelk dat vierde gedeelte van 3,000,000 inwoners hetzij gekregen of gekocht, gebruikt, dat toch waarachtig zuinig geno men is dan is het gat juist vol.... En waar is nu wijn, gedisteleeid suikerturf en steenkolen enz. Is het dus geen dwaasheid te be rekenen wat een ieder gemiddeld per hoofd opbrengt, en dit te ver gelijken met de Stads- of staats ont vangsten zoo als die worden opge geven want naar die ontvangsten zullen de menschen bitter weinig moeten eten en drinken, niette genstaande de Zierikzeesehe bakkers toch ongeveer vijf gulden voor een mud tarwe betalen voor maalloon en belastingen de slagters 28 pCt. van de waarde van hun vee, dat zoo al gelijk zal staan met 9 cents per pond. Doch wie zou nu beter kunnen rekenen, de administratie of Couranteuschrijvers Derhalve Mijn Heer A.zoude het maar niet best zijndat ik was de Omega STADS-NIEUWS. Naar Middelb.,'smorg. ten 7 ure. Berg. op Z., s a 10 a Naar Botterd., 'smorg. ten 3 ure. Naar Botterd, 'smorg. ten 4 ure. j ..a Middelb., a a lll/2 VanG.naarM. 11 Naar Botterd., 'smorg. teil 5 ure, a Middelb., 'smidd. 121ji Naar Botterd. 'smorg. ten 6l/a ure, Middelb.'smidd. 1 i /a a Gorinch.,'s morg. a 51/, ADVERTENTIES. Uit de liand te koopeene welbeklante BROODBAKK.ERIJ de koopsom kan er op gevestigd blijven. Te bevragen bij den Uit* gever dezes. Te Zierikzce ter Drukkerij van P. de Looze» Aan de Redactie der Nieuwsbode te Zierikzce. Die zonder zonde is werpt den eersten steen. Met genoegen las ik in uwen Nieuwsbode on der het artikel correspondentiedat u gewei gerd had de plaatsing van het aan uw toe gezondene uit Tholen betrekking hebbende tot onzen hoofdonderwijzer den heer van den Bosch. Vermoedelijk heeft zich de schrijver moeite gegeven om met noten en aanmerkingen Éet gebeurde van den 8 dezer in onze stads-school, te variëren, welligt zelfs niet zuiver van on waarheden te meer wordt zulks vermoed omdat de schrijver uw zijnen brief onvrij heeft ingezonden immers de fatsoenlijke brave man de waarheid steeds getrouwe; plaatst zijn naam onder zijn geschrift, alleen de lasteraar ont houdt zich van deze verpligting. Ik heb vermeend om alle argwaan en ver denking wegteruimen, welke mogt voortsprui ten uit het aangestipte in uwen Nieuwsbode het feit geschied op den 8 dezer, door den hoofd-onderwijzer, aan een zijner leerlingen, geheel en juist optegeveh, zoo als zulks zich heeft toegedragen: Een zijner niet meest op passende en gehoorzaamste leerlingenmaak te zich schuldig aan zeker misdrijf, hetwelk de onderwijzer niet ongestraft konde laten voorbij gaan; toevallig had ZE. een meer dan gewoon houtje ter kastijding in zijne hand en daar de leerling slechts met een kieltje over .den bostrok gekleed was, kwamen de slagen wat te hevig op het schouderblad neder, zoo dat er eene ligte zwelling der zachte deelen plaats haddoor doelmatige behandelingen spoedig hersteld, zoodat twee dagen daarna de jongen zijne gewone plaats in de school bezette; noch ontwrigtingen, noch breuken van eenig deelhebben plaats gehad. Ziedaar het gebeurde naar waarheid opge. geven, en waarom nu onzen onderwijzer ver. acht en met den vinger aaugewezen Wie laat zich niet soms door zijne driften bestu. ren? Staat de rede dan eeuwig op schild wacht Ik en vele met mij moeten bekennen ook wij zouden kunnen zondigenwanneer wij dagelijks in verkeer waren met 200 kinderen, waarvan velen allerondeugenst zijn, welke he laas! door sommige ouders tegen hunne on derwijzers worden opgezet. Laten wij het gebeurde met het dek des toegevendheid en menschenliefde bekleeden, het heerlijk voorbeeld is ons daar reeds van gegeven, door de ouders van het zoogenaamd beleedigde kinden besluiten wij quis om nibus horis sapit NaschriftTot geruststelling kan ik mel den, dat alle stokken, zoowel die van den hoofd-onderwijzer als van de hulp-onderwij zer, van folio tot klein duodecimo zijn inge pakt en ter griffie gedeponeerd. R. Tholen, 21 Julij 1845 Zi M. beeft benoemdtot substituut-griffier bij de Arrondissements Regtbank te Middel burg, Jhr. Mr. W. C. de Jonge. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZF.E. GEHUWD: den 23 Julij. H. van den Boom met J. Paret. OVERLEDEN den 93 Julij. A. Hogerheqde, oud 56jaTen, echtgenoot van P. Arnoldusse VERTREK DER BEURTSCHEPEN. Zaturdag, 26 Julij Zondag, 27 Julij. AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomh. Zaturdag, 26 Julij. Zondag, 27 Julij. Maandag, 28 Julij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2