STADS-NIEUWS. AD¥E1TE1TIEM. zulke omzigtigc ver vooruitziende mensehen bezit. DE GRAAF VAN RECHTEREN IS OVERLEDEN. De hoogst bedroevende tijding van het over lijden des graven van Rechleren tot Apeltern mag niet betwijfeld worden. De edele man, in leven een der onomkoopbarevaderlands lievende en onbaatzuchtige leden onzer ver tegenwoordiging, gaf in den vroegen morgen van den 8 dezer, op zijne verblijfplaats Ys- selstein, bij Zwolle, den geest. Wat de natie in dien brave verliestis niet te beschrijvenvooral niet in de omstandig heden waarin zij zich thans bevindt. Een der hechtste steunpilaren van de vrij heid, die wij nog bezitten, was hij tevens onwrikbaar in zijne grondstellingendie zui ver, goed, menschlievend waTen. Geene vlek kleeft op het leven van dien vriend des volks: zijne loophaan is voleindigd, maar zoo als hij die volbragt, zijn er onder Neêr- lands staatslieden weinige. De overledene volksvertegenwoordiger zal door zijns gelijken in deugd, kunde, vrijheid, en vaderlandsliefde bezwaarlijk kunnen worden vervangen; in elk geval is daarop thans geene hoopnu vele leden van de Prov. Staten zich ook reeds laten influenceren en de geest van r. Hall in alle schuilhoeken onzer staatslig- chamen heeft weten door te dringen. De graaf van Rechteren ons vrij particu lier bekendwas dikwerf in de gelegenheid kruissen en goud te bekomenzoo veel hij misschien wilde, maar zijn karakter, zijne in borst was voor geene verbastering vatbaar. Tot den rang van commissaris des konings gouverneur der provincie Overijsselbenoemd, bedankte hij om onafhankelijk volksvertegen woordiger te zijn. Ook de toelage van ƒ2,500, die de leden der Tweede Kamer jaarlijks genietenstond hij af voor de schatkisthij wilde geen geld trekken van eene verarmde natie, wier koning elk jaar veertien tonnen gouds uit 'slands schatkist, als tractement ontvangt. Nooit gewoon om eigen leed te treuren hebben wjj echter tranen geplengd over het overlijden van dien waarden man: allen, die wel denken en het vaderland meer rekenen dan eigenbelang, zullen in hunne ziel rouw over hem dragen. Maar, heeft ons dit droevig versterven van den graaf, nog in den bloei van zijnen leef tijd tranen ontlokt, woede doorgloeit onze ziel als wij bedenken, dat de oorzaak van zijn dood alleen moet worden toegeschreven aan zielsaandoening, ontstaan door het mislukken der noodzakelijke grondwets-herziening en het goedkeuren der begrooting voor 1845 en 1846, waardoor het verdrukte volk van Nederland op nieuw, komt er geen ommekeer, twee ja ren in hetzelfde belastingsjuk zal blijven zuch ten als thans. Zóó cok overleed de edele v, Sasse van Is* seltwiens longen verlamd werden door al le de beraadslagingen en de gesprekken over de monsterwet, waar ieder burger de gevol gen van ondervindtde monsterwet kostte hem den dood. Zóó wel niet geheelmaar op eene wijze die wij niet kunnen mededeelen, stierf de regt- schapene Tresling, een onzer voormalige be kenden dievóór hij lid der Tweede Kamer wasvast vertrouwen in de opregtheid en eerlijkheid van Neêrlands regering stelde, doch bij ondervinding tot de overtuiging kwam dat hij zich grovelijk bad vergist. Dit zijn alzoo drieregtschapenendie langs dien weg den dood hebben gevonden, na den tijd dat v. Hall minister is Zóó verliezen Neêrlands edelste mannen het leven. Ooijevaar arronb.—regtbank te zierikzee. Correct, teregizitt. van vrijdag 18 Julij 1845 P. v. D.te St. Annaland ver oordeeld ter zake van diefstal van dijkmaterialen in eene gevangenis van 14 dagen en in de kosten. P. V., wed. M. K-, tapster te Zierikzee, wegens toeleg op de ze den door het aansporen van jon ge lieden heneden de 21 jaren tot de ontucht, in eene gevange nis van 0 maanden, eene boete vau ƒ25 en in de kosten. T. K., huisvrouw van P. A. Zwaan, tc Zierikzee, vrijgesproken. burgerlijke stand te zierikzee. GEBOREN: den 17 Julij. Eene dochter van M. Koole en N. Peute. den 19 dito. Eene dochter van A. Kramer en A. ,de Graat, vertrek der beurtschepen. Woensdag, 23 Juli'. Naar Middelburg, 's morgens ten 5 ure. Donderdag 24 Julij. Naar Rotterdam 's morgens ten 3 ure. afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb. Dingsdag, 22 Julij NaarRotterd., 'smorg. ten 7 ure. Middelb., 9 Van G. naar M. 8 Woensdag23 Julij Naar Middelb. 'smorg. ten 9 ure. Gorinch. s l1/,, Heden ziet bij P. be LOOZEte Zierikzeehet licht Beschouwingen over het ONDOEL MATIGE van eenen SPOORWEG van Middelburg door Noord-Braband en Limburgdoor een Bewoner van Zuid-Bevelandvan welk stuk de aanvang in de Vlissingsche Courant van den 6 Junij gelezen is doch welker Redactie de verdere en voornaamste deelen weigeld0 te plaatsen. Deze in de tegenwoordige oogenblikken allerbelangrijkste brochure is, tegen contante h0- taling van 20 cents, verkrijgbaar gesteld voor deze Provincie: te Middelburg, bij A. 3< Wilde; te Vlissingenbij N. J. Metsdagh; te Goes, bij Kleeuwens en Zoon, en te TholeBi hij J. Eindhout. Te Zierikzee, ter Drukkerij van P. de Looze.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2