ahkhM IV.° 142. 1845. Maandag' 14 Julij. Nieuwstijdingen (eerste jaa.rgan6.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertbntibn worden geplaatst 4 10 cents de lange regel. Yoor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. BINNENLANDSCHE BERIGTEN. Rotterdam, 8 Julij. Nadat wij gisteren eeueu buitengewoon hee- ten dag hadden gehad barstte he den in den vroegen morgen om strceks 3 ure, boven deze stad en omstreken een hevig onweder uit dat zich na een weinig bedaard te zijn tèn 6l/2 ure met des te meer lievigheid hervatte. Naar men ver neemt, moet hetzelve zich vooral ontlast hebben boven Delft en zou de bliksem op drie plaatsen brand hebben verwektnamelijk in den kerktoren te Nootdorp, in eenen molen onder de gemeente Pijnac- keren in de glasblazerij even buiten Delft. ®B8EEa?®SiE De fabrijk op Fijenoord begint merkelijk achteruit te gaan. Ook de scheepstimmerwerven lijn- draaijerijen zaagmolens staan al meer en meer stil, Te Amst. is een postklerk naar de kast ver wezen om 't verduisteren van een brief met gelden strijdig met het reglement. Een onzer ministers zou men willen verdrinken gelijk 't Heldersche weekblad zegt. In Bergen-op-Zoom, wil Z. M. Y. een hoofdgeld hebben op alle on gehuwde manspersonen, van hun ^Oste tot hun 50ste jaar toe; dit stukje is zeker door een oude da- me verzonnen, die door dat mid deltje nog eens wenschte aan den friau te komen. De heelkundige maar niet ]ieei kundige Menso is •ook, als vertegenwoordiger weder ingekozen. Utrecht brengt tegen woordig netto één stem in de twee de Kamer uit. Druifje is erte gen aller verwachting behendig uit geknikkerd, en met Johannes En schedé heeft het bij de derde stem ming maar zeer weinig gescheeld, of Z. E. M. had als Vertegen woordiger der jazeggerij op zijne lauweren kunnen rusten. Wij zeggen de Kamper Courant na: «Thorbecke niet verkozenrijst nu gezameutlijk te berge, haren!!!" I3en 1 dezer hebben ongeveer 300 militairen allen Vrijwilligers zoo onder-officiers als korporaals en manschappenuit het garnizoen der residentie, respectivelijk behoo- rende tot de corpsen rijdende ar tillerie, lanciers, grenadiers en ja gers, hun ontslag uit de dienst ge nomen. De ambitie schijnt niet groot meer te zijn. De Neder- landscke staatsschuld bedraagt 1233 millioen guldens, nagenoeg tien monsterleeniiigen i la Anno 1814. Te Parijs heeft men eeue dame aangehoudenwelke, na haar kind te hebben gedood het lijk in ver scheidene kleine stukken heeft ge sneden. HET GEDULD DER NEDERLANDERS. De ingezetenen van Lacedcemonio sloegen hunne kinderen met roeden en stokkenopdat zij in gevorderden leeftijd verdrukkingen en tegenspoeden geduldig zouden dragen. De wijze Socrates had de gewoonte som tijds van den éénen morgen tot den anderen onbewegelijk stil te staan, zonder zijn gezigt of zijne voeten te bewegenteu einde zich zoodoende in geduld te oefenen. De Gymnosophistse der Indianen deden niet alleen .betzelfde als Socratk? doch boven dien gingen zij op ééne voet in het heele zand staanstarende met opene oogen in de felle zon. De Nederlanders zijn in het algemeen zon der er zich in geoefend te hebben, noch er door hunne vooroudersin opgeleid te zijn, zoo geduldig en verdraagzaam van aard dat zij hierin alle andere volken verre overtreffen. Sints eenige jaren torschen zij eenen last, die van jaar tot jaar ja van dag tot dag ver zwaard wordt, en die er hen als het ware doet onder gebukt gaan, Evenwel gaan zii

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1