Woensdag 9 Julij. JSieuws tij dingen. INGEZONDENE STUKKEN. BELASTINGEN. feerste jaargang.) nb. ure, U 8 11 i ure. 1 t. 2) N.° 140. 1845 Het abonnement is twee eneen halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 33 cents zegelregt verschuldigd. (zegt de Gouverneur van dit ge" west,) neerut de welvaart toe., als mede de belastingwant de grondbe lasting, ofschoon 100 pCt. afgedon gen zal nog met 1 opcentje voor die welvarende provincie ver meerderd worden. In Gelderland kwijnen vele kostwinningenter wijl (zoo het verslag luidt) de knol len groot vallen en de schelvisch klein. In Zeeland, waar de be delarij wordt geweerd en de lang durende winters voor de mindere volksklasse drukkend zijn, ont waart men den hesten geest tot be vordering van de belangen van het beheer. De heer Bijleveld is ter vervanging van den heer Hinlopen, Parijs, den 1 Julij. Een jong man van Auehij, in het departe ment van Pas-de-Calaisheelt ee- ne hoogslvereerende daad volbragt. Ziende zijne ouders voor schulden vervolgd en alle hunne meubelen reeds door een deurwaarder van Leus in beslag genomenheeft hij zich als plaatsvervanger bij den krijgsdienst verkocht. De som welke hij uit deze edele opoffering heeft getrokken is toereikend ge weest om de ouderlijke schulden te betalen. ®SSÏS®€BE ©EaieS'EBPc De door regenbuijen afgewissel de harddraverij gehouden te Oos- terwolde den 28 Junij, is met de gewone boerendansbrandewijn met suikervrijerij en vechtpar tij j nog al rustig afgeloopen. Afgestapt te Parijs een Spaansehe reus, lang 2,22 Nederl. ellen, oud 23 jaren, weegt 180 N. P. Eene Zeeuwsche maatschappij heeft tot prijs uitgeloofd voor de trouwste boeren dienstmeid een snuifdoos. Zeker om de kieschheid bij het bo- tcrmaken te bevorderen. Te Delfs- haven en verder alom lieerscht ge brek aan kas- en bankgeld onder de vrij will, geldleeners. Ten spoe digste gevraagd een jufv., mooi of leelijk met geld, om een jongman *e redden. Er ontstaat in Ne derland ged urig brand in de ruen- schelijU.e woningen, door onvoor- zlghgheid of kwaadwilligheider smeult bestendig een vuur van on- tevredenheid in de harten der in gezetenen dat de ministers on- 'forzig tig lijk aanblazen j God ver hoede, dat ook dit niet onverwacht ontbrande en uitbarste, In Utrecht gekozen om het welzijn van 150,149 Zeeuwen te behartigen en om hunne ivenschen en behoeften aan den koning te openbaren. Zuid-Holland ja de geheele natie heeft den regtschapen Torbecke als zoodanig verlorenterwijl Gronin gen de heer Busman heeft gehou den waar veel voor notificatie is aangenomen geworden.Onlusten in de Pyreneën, over de duurte van het brood. En te Berlijn hebben de burgers met de soldaten slaags geweest. Eerstdaags storting voor de geldleening van 127 millioen. Het stuk uit den Zond. Ooijev. in den Zie- rikzeeschen Nieuwsbode van den 4 Julij jl. gelezen hebbende zoo kwam bet mij voor dat daarin veel met de waarheid overeenkomende daadzaken zijn aangevoerd daadzaken die ia geenen deele kunnen tegengesproken worden, zoodat groote reden tot klagten tegen bet te genwoordig belastingstelsel bestaan waaruit dus voortspruit, dat hetzelve steeds het onder werp in alle publieke bladen uitmaaktmet uitzondering echter van zoodanige bladen, wel ke door bet tegenwoordig belastingstelsel bun bestaan vinden om nu een ieder van de hoe grootheid der belastingen te overtuigen zoo, laat ik hier eene berekening van lasten volgen, wel-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1