pnb f Maandag 7 Julij. A Nieuwstijdingen (eerste jaargang zijn fjiüiil Het ahonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. Ho uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst k 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is inen 35 cents zegclregt verschuldigd. guldens (oude munt) in omloop. Er is dus minder oud geld voor handen als van Hall jaarlijks weet te emploijeren. l)e Koning gaat naar Engeland. Eene Nederland- sche boerin naar een' gevangenhuis, om dat zij eene waterzuchtige kip voor eene vette kip verkocht heeft. De geliefdkoosde lmiworin heeff: te Hoorn een stukje van zijn staart verloren. Jhr, van Akerlaken is Commandeur van den N. Leeuw gemaakt. Men wordt beangst dat er nog een ridder in een stroopo't zal verdrinken. Een filosoof heeft zijne bibliotheek verrijkt met een boekwerk van ƒ0,01, buiten de onkosten, Robinson Cruso is mede. op die verkooping voor een prikr je verkookt, alsmede zijn vriend Piet Boddaert. Eenige vorsieit van Europa waaronder de Majes teit van Nederland zullen dit jaar te Parijs eene vergadering hou den.De druiven zullen dit jaar ©©gSSGSB F-ÖSX» Tubingen, den 26 Junij. Voor onze iegtbault heeft dezer dagen een merkwaardig crimineel regts- geding plaats gehad. Zekere Johan Hillerwagenmaker, had den 6 Maart zijne vijf kinderen vermoord. Dien avond kwam zijne vrouw van een hezoek bij hare betrekkingen terug en vond liet huis gesloten. Door eene achterdeur binnen ge komen vindt zij al hare kindereu in het bed; zij krijgt geen antwoord, en bemerktdat zij ademloos en dood koud zijn. Op haar gekerm snellen de buren toe, en vinden •alle vijf vermoord. Het vermoeden .valt op den vader, die in den nacht van 7 op 8 Maart werd gevat. Hiller is een man van 34 jaren de zoon van een'landman, sedert zijn 23ste jaar gehuwd, een arbeid zaam en vlijtig mensch melancho- iele en trots. Hij beminde zijne kinderen doch had er geen brood voor. Daar deze van de rnenschen niets goeds te verwachten hadden zeide hij wilde hij hen ia den hemel helpen. Op den 6 Maart had hij een dwangbevel van den ontvanger bekomen, om zijne be lasting te betalen met bedreiging dat anders zijn huis en goederen zouden verkocht worden. Hij had dien avond in een' winkel bran dewijn gehaald en met zijne kin deren gebruikt die daarop in slaap waren gevallen waarop hij !<en met een scheermes den hals lad afgesneden om hen aldus in ïen hemel te helpen. De regtbauk «ceft hem tol 18 jaren gevange- ussiraf veroordeeld. ©EBEEaESBg BaBKQVBVc 'n Nederland is nog 64 millioen veel zuren wijn opleveren. INGEZONDENE STUKKEN. In vroegere dagen werden toevallige ge beurtenissen op huwclijks-feest.enaangezien voor voorteekenen van een gelukkig of onge lukkig huwelijk. En ware het niet dat de beschaving deze uitleggers bad doeu uitster ven dan zoude uit de volgende gebeurtenis welligt iets zonderlings kunnen worden voov- speld. Verschenen woensdag dan, zag ik een rij tuig, met arabische paarden bespannen, pijl snel op mij aankomen, en vliegeus tegen een' boom opstroopen door welken ijsselijkcn schok er twee wezens als schimmen uitvlogen en in eene sloot vol water nederdaalden, waar zij als dobberende zwanen werden ontdekt, en opgevisckt zonder dat iemand die schepsels konde erkennen, voor dat de modder va» hun aangezigt was afgespoeld geworden; waar na het bleek, dat het een paar verliefd: bruiloftsgasten waren, die het huwelijk had den helpen voltooijen van een echtpaar, met wien zij met nog drie andere genoodigdea een middagtoertje hadden waargenomen. Als 't voorspel van wel plagen Die d' eerste vreugd vcrjsc.en.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1