STADS-NIEUWS. Zierikzee, 3 Julij. Het ploegen naar de premie is gisteren in eene gewenschte orde te Schuddebeurs afgeloopen terwijl naar man zegt) de beoordeelings-commissie met de strengste onpartijdigheid en met naauwkeurige kennis van zaken de gedane werken hebben beoor deeld waarna de bestemde prij-> zen aan de volgende personen zijn toegewezen als 1. M. van der Maas, knecht bij C. Kooimans ,te Eikerzeeeene zilveren tabaksdooster waar de vaa ƒ25. 2. P. Fonteijne, landbouwer te Zon- nemairceen jzilveren ketting met toebehooren, ter waarde van f\3. j 3. J. Kooimankneeht bij J. de Vlieger, onder Noordgouwe, een ketting ter waarde van ƒ7,00. 4 M. Kortvriendknecht bij L. de Oude te Brouwershaven is van een belangloos heer 3,00 aan geld geschonken. Onmiddelijk na de prijs-uitdee- ling vergaderde genoemde (lommis sie met een talrijk publiek, aan eeuen feestelijken maaltijd, waar er zeer gepaste toasten op verschillende aangelegenheden werden ingesteld, tot veraangenaming van het feest dat in gepaste vrolijkheid tot vroeg in den morgen heeft aangehouden. Naar Middelb., 'smorg. ten 8 ure. d Berg. op Z., b n 7 Naar Rott., 'smorgens ten 8 ure, Naar Rotterd., 's midd., ten 12 ure. Middelb.'smorg. 7 VanG.naarM. Naar Rotterd., 'smorg., ten 6 ure. Middelb., Naar Rotterd., 'smorg. ten 7 ure. Middelb., 8*/s Gorinch. 'smidd. 12 ADVERTENTIE!. Een ZAADZEIL te huur, bij J. ENZLIN te Brouwershaven, voor f 3 per dag. Te $ierik^ee ter Drukkerij van P. de Looze. beid, lafhartigheid en verraad, daar de plaats der ware, zuivere vaderlandsliefde en vrijheid hadden ingenomentoen werden ook in die bakermat van verlichting en bescherming meer dere opbrengsten gevorderd, die te gelijkertijd de voorboden waren van de verbastering van dat volk of liever van dat gemeenebest. Men heeft, bovendien, opgemerkt, dat bij zulke gelegenhedenbij voorkeur de lasten worden geheven van hendie het minst in staat zijn dezelve te voldoen. Zoo ook moet, in ons ongelukkig land, de arme, de burger, de middelstand, naar even redigheid meer betalen veel meer betalen dan de rijke, die het waarschijnlijk zoo gemakke lijk kan missen. De lichtstralendie de Algoede door de vensters laat gaan, zijn belast; de stoel, waarop men moet zitten, is belast; het vuur, dat in den winter ter verwarming moet strekken is belast; de kruimel zout, die wij voor onze spijzen behoeven, is belast; de drooge bete broods die den verhongerde lafenis moet ge ven is belasthet vleesch dat de werkman behoeft om zijne krachten te herstellen is belast; en zoo is alles belast, wat het niet bevoorregte gedeelte der ongelukkige Nederlan ders gebruiken moet. Herten, reeën, hazen, konijnen, ganzen, eenden enz. enz., maken lekkernijen uit, die de rijken, welke uit de door de natie te vul- lene schatkist moeten worden gesalarieerd gebruiken. En zijn deze wel belast? Neen landgenooten, gij allen weet het daarvoor ■Tekent men geene belasting. Alles wat gij, geduldige verdruktendieniet schijnt willen te begrijpen, dat uwe verdruk kers zich mesten van uw zweet en bloed alles wat gij gebruiktis belast en wel op zulk eene wijze, dat gij sommige artikelen meer dan de helft duurder moet betalen dan gij zulks, bestonden er zulke belastingen niet, genoodzaakt zoudet zijn te doen. Maar gij zelf dient waarlijk eindelijk te we ten, wat gij moet aanvangen. Gij zelf dient te begrijpen, dat uwe regering bestaat voor ti, en dat gij allen niet daar zijtom voor de regering te bestaangij dient in aanmer king te beginnen te nemen dat de regering door 11 wordt bezoldigd dat gij haar onder houden moetdat de personendie tot die regering behooren even goed menschen zijn als gij, en dat gij derhalve, voldoen zij niet aan kunnen pligtmaatregelen in het werk dient te stellen, welke hieromtrent eene gunstige verbetering ten gevolge kunnen hebben. [Zond. Oijev.) BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. GEBOREN: den 30 Junij. Eene dochter van B.Tabberne en E. Holderiks GEHUWDden 2 Julij. J. Loenjers met Jvan den Berge. M. Slager met M. Bruinzeel. C. Franke met S. Cats. L. van Campenhout met J. Rittenberg. VERTREK DER BEURTSCHEPEN. Zaturdag S Julij. Zondag 6 Julij. AFRIJDEN DER DILIGENCES. Corresponderende op de stoomb. Zaturdag, 5 Julij Zondag6 Julij. Maandag7 Julij.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2