1845. 4 Julij. Nieuwstijdingen u (eerste jaargang.) ure Uet abonnement is twee eueen halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst 4 10 cents de lange regel. Voor elke plaatsing is men 3S cents zegelregt verschuldigd. 1ÏINNENLANDSCHE BERIGTEN. Vlissingenden 1 Julij. Uit Middelburg verneemt men dat Za- turdag 11. aldaar een lSjarig meisje in verzekerde bewaring is gesteld, onder de beschuldiging van haar vader en broeders te hebben willen vergiftigen,door vitriool enloodwit onder het avondeten (pap) te mengen. c&sraesïCi Maandag riep de omroeper te Ha vre om dat een matroos eene por tefeuille gevonden had met 11 bank briefjes elk vau 300 fr.en dat dezelve bij hem was terug te be komen. Men ziet dusdat alle eerlijkheid nog niet verloren is. Men moet dezelve slechts niet aan de hoven zoeken.De tijd gaat zwan ger van gewigtige gebeurtenissen. Een gevreesde man met een stok, heeft zich beleedigd gevoeld, door begroet te worden met eene zweep. Een dito klaagt over den duren tijd, en zegtdatbuiten het een en ander zijn traktement van ze ven gulden per weekmet vrouw en slechts één kindje wekelijks schoon op gaat. Mensehen die half zooveel verdienen worden aange spoord om hetgeene zij te veel heb- en in de spaarpot te brengen, voor en noodpenningtje in den ouden De grooten leeren dus de kleine et raad en daad bezuinigen. De kleine beginnen de groote ook in die wetenschappen te onderwijzen. Sommige wijze dikbuiken sla- en gelijk de hazenmet opene ogen en handen en krassen als e uilen, in het wilde rond bij iet hooren der naarheid. De Re- acteurs der Madridsche Publico zoo als het in het spin lamor worden niet was te Manilla huis geplakt. De Spanjolen wor den met hunne bedreigingen dus ook al inschikkelijknuhet is beter hard te blazen dan eene ver brande neus te krijgen. De ves- taalsche priesteressen uit den tem pel de Hoop zijn beleefd verzocht om in gein 10 maanden eenen an deren tempel te stichtenmaar in de pas geboren hoop dien bepaal den tijd zich proper dienstvaardig te stellen, tot het verzamelen van offers voor den mamon der Hoop. In sommige streken van Zeven- vliegen vergi de beesten die men er van ómmen weet nog niet tot welk soort van Insekten zij behooren. Zijt voorzigtig Stad en Landgenooten en geeft geene ver schuldigde gelden zonder kwitan- tien want een Eed ontslaat den betaalden schuldeischer zoo als in zeker Stadje op Schouwen is ge bleken. bei gen gen tigencie mug- ze steken ko- Li Dikwijls heeft uien ons verweten dat wij uitgaande van de betooging om de natie voor eene verandering van den tegenwoordigen staat van zaken te stemmen, doorgaans daarbij het hoog opgevoerde belastingsjuk voor het hoofd onderwerp onzer redeneringen kozen. Ofschoon dit niet met de waarheid geheel overeenkomstig is, willen wij toch niet ontvein zen, dat de belastingen, zoo als deze thans zijn, voor een zeer groot gedeelte kunnen wor den aangemerkt als de oorzaak te wezen van den verflensden bloeivan de verwelkte wel vaart der natie. De geschiedenis leert ons te duidelijk dat te menigvuldige belastingen het verderf van een volk medesleependan dat hieraan een oogenblik zoude mogen worden getwijfeld. Het Romeinsche rijkhet grootste, hetmag- tigste dat, na Alexander de Groote, ooit be stond, neigde ten val, toen het, van eene re publiek een keizerrijk geworden vorsten aan het hoofd had, die door hunne buitensporig heden en uitspattingen, uitgaven maakten, waarvoor het toen nog edele Romeinsche volk te zeer moest bloeden. De Grieksche republiek was de schoonste, die er ooit bestond: maar, nadat omkoopbaar- wékt

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1