1845. BEZUINIGINGEN. 30 Junij. Nieuwstijdingen. Ia Pest Hongarije) gebeurde het voor eenige dagen, dat zekere JV- JV. h^t vertrek van eeuen baron verliet, in hetzelfde oogenblik dat deze zijne gouden snuifdoos ver miste. De heer JV. iV. werd oo- genblikkelijk teruggeroepen, en de baronde hoogst elegante klee ding van den vreemdeling in aan merking nemende, vroeg glimlag- cheud of hij niet in verstrooijing de snuifdoos in zijnen zak had ge stoken. Toen hij daarop den heer _ZV~. N. zag verbleekeu meende hij van zijne zaak volkomen zeker te zijn, en drong er op aaudat hij zich zoude ontkleeden en doen visite ren. Ter zelfder tijd traden op ?ijn bevel eenige bedienden binnen, die den ongelukkiger) uitkleedden en alstoen werd de reden van zijn verbleeken kenbaar, onder zijue fijne kleeding droeg hij een ellen dig versleten hemd In hetzelf de oogenblik werd de snuifdoos die tusschen de sofa en den muur gevallen was, terug gevonden. Een half uur later sloegen de gol ven van den Donau over het hoofd van den ongelukkigen ZV. N. heen, en begroeven hem in haren schoot. De valsche schaamte drukte hem meer dan de ellende van de zijnen. Hij had eene vrouw en vier kin derendie, ingevolge de nasporin gen van den baronin een' be- dompten kelder ontdekt werden. Naar men verneemt zal Prins Frederik, zoo als het eerste gerucht wilde, toch stellig van plan zijn een jaar op reis te blijven j die fijne staatsman ziet misschien al léén verder vooruit, dan al de re geringsleden te zamen, Sommi ge leden der Stalen-Generaal zijn waarachtige volks-vertegenwoordi- gers; de heer Luzac munt in braaf heid en moed uit, die edele man is een ijverig voorstander der verdruk te Nederlanders, De heer v. Tivist ziet nergens clchteruitgang Een consult met Magnus Mor us zoo niet eene operatie door Dr, Carron du Villardsscllijnt dus voor dien Afgevaardigde hoog noo- dig te zijn. Of bedoelt de Edel Mog. slechts, dat hij nergens ach teruitgang in zijne eigene zaken bespeurt De geoctroijeerde Mee stoot de Drie Engelen zal eerst daags de weg van alle vleesch pas seren. In de 19de wondereeuw- worden er uit droomen nog toeko mende dingen opgemaak t. Eene ze kere Dame had onlangs gedroomd: dat haar rijke zoon met zijn zwart kroost, uit de O. I. binnen wei nige dagen zoude arriveren, en on- middelijk werd het noodige bedde- goed in gereedheid gebragt. Als de lakens maar niet zwart worden van die zwarte kindertjes, als er eenmaal gebruik van gemaakt mogt worden. Men zegt dat dit zoon tje nog op Java is. Die zijn bet dat ons lijken ons oud-burgers van Zierikzee nu wij bij mindere welvaart meerdere be lastingen moeten opbrengen moe ten wij op onze dagelijksche ver teringen bezuinigenen dikwijls wel ontberen dat wij vroeger kon den genieten, doch nu moeten overlaten voor die rijken welke de posten bekleeden, om welker -wil le wij zooveel belasting betalen. J- (eerste JA1RG1NG.) Het AD0NNEM3NT is twee eueen halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. Do uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voormiddags. advertextikn worden geplaatst 4 10 cents de lange regel Voor elke plaatsing is men 85 cents zegelregt verschuldigd. INGEZONDENE STUKKEN.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1