2 Oplettende personen, in den om trek der beide haantjes, op de beurskerk staande, woonachtig meenen opgemerkt te hebben dat deze beestjesniettegenstaande de gedane reparatie en poging om ze eensgezind te makenechter in gewone omstandigheden (dat is als er een ordinaire wind waait) het toch nog niet eens zijn in buitenge wone omstandigheden zijn zij het somtijds eens, en somtijds niet, na melijk bij windstiltestaan zij dik wijls met de koppen tegen mal kaar in, als of zij vegten willen, of met de staartenals of zij niets met elkander te maken hebben en dat hebben zij toch wel want het is hunne bestemming, om aan de burgers den windstreek bekend te makenen dat doen zij niet dan bij stormin dit ge val alleen zijn zij het eens; maar dan hebben de burgers ook geene weêrhaantjes noodigom te zien uit welken hoek de wind waait zij voelen het wel. Daar deze haantjes, dus volstrekt niet aan hunne bestemming be antwoorden, zoo stel ik (schrijver dezes) voor, om ze af te zetten en ik solliciteer, om de gunst van er voortaan zelfs in de plaats der haantjes op te mogen zitten, want ik draai met alle winden al waai- jen ze ook nog zoo zachtjes. P. V.A. Correspondentie Brouwershaven, 20 Junij. Giste ren is hier binnengekomen het schip Brouwershaven, gevoerd door kapt. P, Vis, aan boord hebbende mevrouw de douariere Merkus en familiede kolonel Scharten ea verder gevolg. Heden zijn de aan zienlijke reizigers aan wal geslapt, en hebben, na eenigen tijd vertoefd te hebben, de reis over Zierikzee, naar Rotterdam voortgezet, B. T. S. oud 26 jareu, te Zierik zee, veroordeeld wegens verwonding door gebrek aan voorzorg, in eene gevangenis vau zes dagen, eene boete van 8 en in dg kosten. W. v. S., oud 43 jaren, schaap herder te Capelle in Duiveland, vrij gesproken van de klagten tegen hem ingebragt. C. S., oud 20 jareu, schoenmaker te Oud-Vosseineer, vrijgesproken. Woensdag 25 Junij. Naar Rotterd., 'smidd., ten 12 ure. Middelb,, 'smorg., 6 Corresponderende op de stoomb. Dingsdag24 Junij. Naar Rott,, 's morgens ten 3i/2 ure. Middelb., v 101/2 VanG.naarM. 9*/2 Woensdag 25 Junij. Naar Middelb., 'smorg. ten ll1/8 ure Gorinch., s 31/2» ADVESTENTIEN. V Terstond een BAKKERSKNECHT benoodigd te bevragen bij den Uitgever dezes. Te Zierikzee ter Drukkerij van P. de Looze. ea algemeen voor zeer knap erkende Edelen, bij de beraadslagingen of de grondwet al dan niet zoude veranderd worden, uitgesproken zijt gij ook niet van. gevoelen dat de tijd na dert waarop die wet herzien zal worden HE. zijt, als ik het wel heb, een vriend van het oude; vergun mij derhalve u te mo gen vragen, of gij alleen J een beminnaar zijt van het oude dat thans bestaat, ook van het voorledene en toekomende tevens? zoo ja, wel nu, dan verwijs ik u naar Adam; deze man had geene kleederen aan, derhalve zoudt gij ten dezen opzigie aan uwe oudheids-zucht kunnen voldoen, door u namelijk in het Pa radijs te wanen; dat is wel ideaal, maar, gij kondet u nakend ontkleeden, en slechts een vij genblad bezigen om uwe schamelheid te be dekken, dat was dan toch Róaliteit en oud ge noeg. Nu, wat de oudheid in het toekomende betreft, hiervoor recommandeer ik u de ma tigheid als heilzaam aan na welke recomman datie ook van mijnentwege ik de eer heb te zijn: Een zeer middelmatig Burger Door plaatsgebrek, zijn eenige ons toege- zondeue stukkentot de eerstvolgende Num mers moeien blijven liggen. Red. STAD- EN LANDNIEUWSé Zierikzee, 'SI Junij. Heden zijn alhier van Batavia geariveerd de WelEd. Gestr. heer Mr. J. G. Fonteijue, oud President van Justitie, met deszelfs echtgenoot en 8 kinderen, eene bonne en drie Javaansche bedienden, alsmede mevrouw Worms. Deze aanzienlijke personen hebben hunnen intrek genomen in het Hof van Holland, bij den heer F J. van Oppen. Heden is van hier naar Middelburg ge transporteerd, Arnoldus Botbijl, die vau daar op een der bedelaars colouiën zal worden ge- derigeerd; wegens aanhoudende bedelarij. ARPOKD.-iVEGTBANK TE ZIERIKZEE. Correct,, teregtxitt. van vrijdag 20 Junij 184S. BURGERLIJKE STAND TE ZIERIKZEE. OVERLEDEN den 20 Junij. A. Pelle, oud 42 jaren ongehuwde dochter. VERTREK DER BEURTSCHEPEN. AFRIJDEN DER DILIGENCES.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2