Maandag- 23 Junij. Nieuwstijdingen. (eerste jaargang.) N.° 155. 1845. Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voormiddags. advertentien worden geplaatst 4 10 cents de lange regel Voor elke plaatsing is men 33 cents zegelregt verschuldigd. Parijs, den 14 Junij. Zie hier een. geval, waaromtrent men ho pen moet, dat, zoo de waarheid daarvan zich bevestigt, de naam des braven mans, die er de hoofd persoon van was, niet onbekend en ongeëerd mag blijven. Verschei den metselaars waren bezig op eeuen stijger te arbeiden de lijdelijke vloer, waarop zij staan, waarschijn lijk te zwaar beladen, stort in on der hunne voeten. Allen vallen, behalve twee, die zich aan een half gebroken legger vasthouden; doch ook dezen voeleu zij bezwij ken. <c Jan," roept de een, «het kan ons beide niet houden, een misschien wel." Dat 's waar jPiet zegt de ander, <r maar wie zal zich laten vallen a Ik heb vier kinderen," stamelt Piet. t]NTu dan, vaarwel?" Met deze woor- den laat de edele man zijn steunsel los en valt op straat te pletter. ©EWHSHfftSK BBBSOTSa?. De Koning van Hanover geniet, in 75jarigen ouderdom als de vrucht van matigheideene ge- wenschte gezondheid. In de dat de vorstelijke meubelen veel hebben geleden. De Koningin van Engeland heeft een over- zigt gehouden over hare soldaten. De meisjes zijn begonnen om aanzoeken te doen tot polka-huwe lijken. Vet Spek wordt door 7 da mes gelijk aangebedeu. Ameri ka zal van naam veranderen. In de 2de Kamer der S. G. heeft deu grooten Thorbeckc laten door schemeren dat er geen ander mid del overblijft, om tot de voldoe ning van 's volk behoefte te ge raken, dan de tegenwoordige be windslieden het regeren onmogelijk te maken. Veel handen maken ligt werk. De Hertog van Bor deaux gaat op reis naar Egypte. vorige weekis er met Motre gen eene dorstelijke familie op de oude haven gearriveerd. De be woners dezer streueu waren wat in hun schik met deze nieuwe bu ren eeneals maagd geschaakte polka douarierebetoonde hare vreugde door het uitsteken van eend sierlijke nationalevlag, terwijl- de minder voorbarige, in stille de win tervermaken wiskundig berekenden; doch na eenige uren verblijf, heb ben zijop vriendelijk verzoek der policie, dit hotel verlaten en een geschikter betrokken. Men zegt L\ GEZONDENE STUKKEN. Aan P. V. A. Wel Man! Man! zi«, ik ben een dom meusch, maar het door u geschrevene in 3 (zegge drie) Zierikzeesclie Couranten is der moeite waar dig; en ik durf u ronduit zeggen, dat onder het lezen daarvan, bij mij deze gedachte ont stond: nu kan onze Regering en Representatie, wanneer zij de Zierikzeeeche Couranten leest eens duidelijk ontwaren, dat niet alleen zij met verstand en doorzigt begaafd zijn. Ook dacht ik: wat zal de minister zich welligt verheugen, door te vernemen dat een P. 1. A. het met Z. Exc. eens is. Zoudt gij P. V. A. niet durven vooronder stellen, dat ook de minister het met u eens is Wie weet ais deze eensgezindheid bestond uogthans men kan het niet kennen; misschien zoude Z. Exc. ontevreden op u zijn, omdat gij uwe gevoelens niet vroeger publiek roaaktet; nu hierover zoudt gij u mijns bedunkens dan ook niet behoeven te verwonderen, aangezien u geschrijf zoo veel als mostaard na den maal tijd isdoch dit zoude zich toch misschien wel schikken, en wel te eerder, omdat er nog verschillende gewigtiga zaken ter afdoening voorhanden liggen, en Z. Exc. aizoo nog in ds gelegenheid gesteld zoude zijn, om van uwe raadgevingen te kunnen profiteren, en het ware mijns inziens daarom niet kwaad, dat gij uwen naam en voornaam bekend maaktet; denk hier eens op na, zoo gij wilt. propos, hoe denkt gij over de redevoerin gen door de Heeren Luzac, van Rechteren, Thorbecke, de Kempenaar, van Golsteijn, Ane- maet en meerdere schrandere staatkundigen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1