IV. 122. 1845. Woensdag Nieuwstijdingen (F.ERSTE JAARGANG.) Het abonnement is twee en een halve cent in. de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voormiddags. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel Voor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. as fcg— ©B/SSgGSE E©Sf Men schrijft uit Rhone, 10 Mei 1845: Een verschrikkelijke misdaad, die de pen bijna weigert ter neder te schrijven, is gisteren te Curis Kanton Neuville gepleegd, Joseph Brouillard gezegd Lévê- que heeft gisteren in minder dan uur achtereenvolgende zijue vrouw en zijue 4 kinderen gedood. Het spel, waaraan hij verslaafd was, vor derde meer dan hij kon opbren gen 5 zijne vrouw, die nog eenige kostbaarheden bezaten deze in geval van nood tot brood voor hare kinderen wilde bewaren wei gerde dezelve aan den onverlaat voor zijne speelzucht af te geven, dit ontstak hem in woede, hij greep een houweelbragt daarmede zijn joiig geboren in de wieg liggend kind, eene doodelijke wonde toe; de moeder met een der kinderen vlugtle in den tuin, door den moor denaar achtervolgd, die eerst het kind en daarna de moeder vermoorde. Nog niet genoeg van moordzucht verzadigd, begaf' hij zich naar huis tot zijne beide hem nog overgeble vene kinderendie op de knieën gevallen hem om hun leven baden, maar', Brouillard doodde ook deze, gelijk hij h urine moeder en hunne broeders gedaan had. Gelukkig zeide hij, dat de meid niet te huis was, anders had hij ook deze een gelijk lot doen ondergaan. RINNENLANDSCHE BERIGTEN. Groningen, 22 Mei. Bij het koude en gure weder, dat sedert eenige dagen heerscht.had men hier 11. dingsdag, terwijl de thermome ter slechts 48 graden teekende, des avonds te zes ure, plotseling eenen hevigen wind, verge zeld van eene zeer dikkelage en onweder voorspellende lucht, komende uit het oosten, ]n de rigting naar het noordwesten, zoodanig ken opzocht. Ten zelfden tijde zag men hoog in de lucht, verscheidene voorwerpen rondflad deren die men in het eerst voor vogelen hield, doch welke al spoedig kleedingstukken bleken te zijn, die door eene windhoos van eene bleek opgenomen waren. Op onderscheidene plaat sen in en buiten de stad zijn dezelve neder- gevallen. Dit weder lostte zich daarna op in eene hevige hagelbui, en in den verderen avond en nacht had men nog verscheiden sterke re- genbuijen. Leeuwarden den 21 Mei. Men verneemt dat eenige veenarbeiders onder Ter Idzerd, in de Grietenij Weststelliugwerfmeerder arbcids- loouen verlangende, te dier oorza- ke wanordelijkheden hebben be dreven, ten gevolge waarvan een dertigtal militairen uit Leeuwarden derwaarts zijn vertrokken tenein de verdere onaangenaamheden en rustverstoring te beteugelen.Men betwijfelt niet of deze maatregel zal voldoende zijp, om de rust ge heel'en al te herslellèn. In liet Handelsblad van vrijdag 11. vinden wij liet navolgende, wel overnemenswaardig belangrijke berigtEen buitcnlandsch Ge neesheer heeft een middel ont dekt, om de vallende ziekte [Epi lepsie) grondig te genezen, en de zieken van nieuwe aanvallen te be vrijden. Diegenen welke van dit middel gebruik willen maken kun nen zich schriftelijk met franco brieven aandienenonder letters E. E., bij den heer P. C. Dillte 's Gravenhage. De Parthen kopten Crcesus het hoofd af, en gooten gesmolten goud in zijnen mond, om zijnen gouddorst te bevredigen. De grootste irekezeis vindt men in den Haag. De Nederlanders ontdoen zich van goud, zilver en koper, bij de ontvangers der belastingen. De Zierikzee- naars verlangen onbelaste boter te eten. In Londen heeft zich een (,at het gevogelte van angst zijne schuilhoek «keukenmeid, die benaauwd waso ra

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1