1845. ®SS®E§£©Ï1>E .BBIBOB&wb&B Maandag 19 Mei. Nieuwstijdingen. ©©iises® ©©a's (eerste jaargang.) Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien worden geplaatst a 10 cents de lange regel Voor elke plaatsing is men 85 cents zegelregt verschuldigd. Hoe tnitldelceuwsch het nog met sommige kleine duitsche staten ge steld is blijkt, onder anderen, uit het volgende vonnis: Een grijsaard van 71 jaren, Gottliejfgenaamd, werd in den herfst van voorleden jaar betrapt, dat hij uit honger en ge brek eenig hout uit een bosch behoorende aan den prins con sin- halt kaple. Alhoewel de geheele waarde van het gestolene nog geen gulden bedroeg, is hij door het crimineel geregt tot 33 jaren en 4 maanden dwangarbeid in eene ves ting veroordeeld, en is dit vonnis niet alleen door het hof van appel bevestigd, maar zelfs het verzoek om gratie van de hand gewezen. Het houdt nog niet op met inzenden van petitien tot het her zien onzer grondwet. De Zierik- zeesche Nieuwsbode wordt het volks boek genoemd. Men verhaalt dat de Nieuive Rotterdamsche Cou rant den laatsten snik staat te ge ven. De voorzigtigheid van twee zware dragonders hebben te Stra tum, in Noord-Braband een stal ling in aseh gelegd; alles is ver brand, behalve de dragonders. Den 3 dezer hebben de afdeelingen der Staten-Generaal weder een aau- vang gemaakt met het nader on derzoek van de ontwerpen, betrek kelijk de herziening der grondwet. Maar: Wat baten kaars en bril Als ik niet zien en wil is het ui len-devies. Men verneemt dat door den heer Breijinkin het koffij- huis Belle-vue, te Zwolle, een nieuw middel geappliceerd wordtom kwade betalers tot hunnen pligt te brengen bestaande in het publiek aan den wand plakkenin de kof- fijhuiszaal der specifieke rekening van dergelijke Debiteuren, waaron der men zelfs Edel achtbare en Geleerde Heeren vindt, De kan- tonregter te TV. k heeft bon te kraaijen voor zeemeeuwen aan gezien. Te TVaalwijk heerscht veel ongenoegen dat uit 't ver huizen ontstaan is; ouder anderen werd een huis van deuren en ven sters ontblootdoch denzelfden dag weder opgeknapt.Een Amslerdam- sehe stroopmaker heeft ineen'stroop- ketel een' zoeten dood gevonden. Een Zierikzecsche zeepmaker is bij na in eenen loogketel verdronken, Philippus van Denemarken behoorende tot eene Schiedaaische familiegeniet met zijne ega, une Belle noire, uiteen heerlijk woud, een benijdenswaardig geluk. Zoo als vele vrouwen verlangen is zij meesteres in huis, en gebiedster van Flip; die zich genoegzaam tevreden gevoeld als hij ongemerkt met ze keren olie zich kan vermaken, zonder dat de geur hem verklapt. Waarschijnlijk uit dien hoofde bepaald madame Flip, welke vrienden er ten huize mogen toegelaten worden. Een dienaar van een' nooit ie verzadigen leeuw deelt in dit gelukmet wien Flip vrijelijk mag gaan wandelen. Op eene pinkster- wandeling vermaakten onlangs die vrienden elkander met de ontschuldigste uitspanning. Bij eenen plank gekomen zijnde, die over eene sloot lagen tegen een paaltje op zijn kant was bevestigd stelde die vriend aan Flip voor, om het langste strootje te trekken, om over de kant van die plank te loopen. Be hendig wist die vriend, Flip hei kortste strootje in handen te stoppen, zoodat Flip over de plank moest marcheren. Doch zoo als die vriend verwachtte, tuimelde de anders vlie- gens vlugge Flip wiens hersens door geest rijke vocht een weinig waren bedwelmd, van de plank in de sloot, waar hij zoo diep on der water schoot, dat hij eenige minuten werk had om boven te komen; en alvorens hij ge red was, had zijn vriend het ongeluk om hem eenige malen half opgehagld los te moeten laten, waardoor hij telkens kopjen onder -in het water plonste. Naar ongeloofelijke moeite gelukte het hem zijn vriend te redden en hem bijna half dood aan zijne vrouw weder te ge ven die zich verheugde dat haar man zulk een getrouw vriend had gevonden, die zoo bezorgd met hem wist om te gaan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1