MRIM» Woensdag 14 Mei. Nieuwslij dingen. (eerste jaargang.) IV.0 116. 1845 Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdag, des voormiddags. advertentien gorden geplaatst A 10 cents de lange regel Voor elke plaatsing is men 35 cents zegelregt verschuldigd. AMERIKA. Men schrijft uit New-York, 8 \pril H&t Hoi van sssiscs \an Heilsborough heelt eeu 12jarig meisje gevunnisd. en vrijgesproken, die beticht was haar vader vermoqrd te hebben de misdaad bekende en door de vreemdste omstandigheden regtvaardigde. Moet men het kind ge- looven, dan zou hij zijn dochtertje eeu bijl in handen gegeven hebben en haar geboden hem het hoold af te hou wen dewijl hij een dronkaard was, die niet waardig was te leven. Het kind weigerde deze vaderlijke gril t'e voldoen en bood zelfs weerstand; doch nu nam de vader een mes en dreigde zijne dochter te doorsteken, indien zij zelf hem niet doodde. Het verschrikte meisje vatte nu. de bijl en liet ze op het hoofd haars va- ders neervallen die op den vloer was gaan liggen. Dusdanig is het verhaal den eersten dag harer aan houding door dit kind gedaan, en al de moeite welke men heeft aan gewend, om het zich te doen we- derspreken, zijn vruchteloos geweest. De verklaringen door eenige getui gen afgelegd laten echter vooron- derstellen dat deze gewaande va dermoord slechts een logen isen door de moeder van het kind in des- zelfs mond gelegd, daar men na- j-der bevonden heeftdat die vrouw jmet een ander man in overspel leefde. ©ei®ii6Rg mmmm'suw» Is gevonden en wordt te Brussel beschouwd als sluikhandel het hoofd van den jongen Doraillers vadermoordenaarte Namen ge guillotineerd. De wet op de ont eigening is in de Tweede Kamer J-er Staten-Generaal met 31 tegen 6 stemmen verworpen hoe het met de wet op de tooeigening zal afloopen, is niemand bekend; want toé?eigening en ozzteigening zijn in Nederland bijkans woorden van ge lijke beteekenis. Sommige extra voorstanders van liet volksgeluk stellen weder voor de inlegering van militairen bij de belastingschul digen die zich buiten staat beviu-' den, hunne schulden te voldoen. Indien die maatregelen van vader landslievende voorzorg genomen wordtdan mogen wij wel weder het oude volkslied gaan zingen Wij leven vrij wij leven blij Op Neêrlands duren grond. Mevrouw zand, zand, kalk en zandheeft met haar echtgenoot geschertst waarvoor zij met rot tingolie is gesmeerd geworden. Of die schertsscherts zal blijven is te betwijfelen De wafeldametjes klagen over baar weinig debiet. Er zijn staat kundige tinnegieters die in hunne diepzinnige bespiegelingen en over peinzingen wel eens met het hoofd tegen den muur loopen. STAATKUNDIGE OPMERKINGEN. Het ligt in den aard der zaak, dat vorsten even zoozeer over hunne ministèrs klagenals onze huismoeders over hare hedendaag- sche dienstmaagden deze kan goed en smakelijk kokenmaar laat het stof overal liggen gene is van zessen klaar, maar loopt 's avonds hare vrijers achterna, en laat de huisdeur voor de dieven openstaan. Jntusschen is het, voor de brave huismoeder gemak kelijker om de dienstmaagd dan voor den vorst, om den minister de huur op te zeggen. Men is wel eens te familiaar geworden, of vreest, dat de geheimen der huis houding, zoowel hier ,als tiaar

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1