NIEUWSBODE. Maandag 12 Mei. Nieuwstij dingen EERSTE JAARGANG.! N. 115. 1845. Het abonnement is twee en een halve cent in de week. Enkele nummers 2 cent. De uitgave geschiedt op maandag, woensdag en vrijdagdes voprmiddags. ADVErtentien worden geplaatst 10 cents de lange regel Voor elke plaatsing is men 3d cents zegelregt verschuldigd. fl' o ure. 8 s. oomb. K' i /a ure.», t/, In den nacht van den 3den op den 4den dezer is ter Parijs een Voorbeeldeloos stoute diefstal ge pleegd bij den lieer Richer, byou- tier en wisselaar in-de Straat St. Antoine. De dieven hadden zich van een naburig riool bediend, oin vin daar ecnen onderaardschen gang, vijf.k zes ellen ver, te graven, door de fondamenten van het huis heen tot onder den winkel van den heer Richer waar zij op eene plaats, waar geen kast of toonbank stond, een vierkant gat in. den vloer zaagden err zoo in den win kel kwamen, waar zij nu yoor eene -waarde van 60,000 a 80,000 fr. aan goud, bankpapier, gouden horlogiën en byouteriëa stalen, en zich vervolgens langs denzelfden weg dien zii gekomen waren, ver wilderden. Eerst des morgens ont- O o dekte de eigenaar dat hij bestolen was, en had moeite de plaats ie ontdekken waardoor de dieven bin nengekomen waren. IUNNENLANDSCHE BERIGTEN. Men verneemtdat de verzoeken onr gratie, ingediend door S. van P'aag, J, C. Citroen, A. J. Slui- zer II. Pezaro, W, Ypenbnrg en I. M. Leippertalle veroordeeld tot geeSeling met den strop om den hals, aan de galg vastgemaakt, tot het brandmerk en tot eene tucht huisstraf voor den tijd van vijflien jarenter zake van het snoeijen en van misdadige deelneming aan het in omloop brengen van gesnoei de muntspeciën tot welke straffen de opgemelde personen"* door het l'iov» hof van Noord-Holland zijn veroordeeldzijn gewezen pan hund'y zijnde het dertienjarig dochtertje van Pezaro in vrijheid gesteld. Groningen, 6 Mei. Vrijdag 11. heeft! het Hof van Drenthe vonnis geveld in de zaak van de beide commiesen, die, beschuldigd vati fraude in hunne bediening gepleegd, ten vorigen jare door het Hof van Groningen veroordeeld waren lot criminele straffen. Van dit von nis in cassatie gekomen heelt de Ilooge Raad de beschuldigden ge ren voyeerd naar het Hof,van Dren the en dit Hof, op nieuw regt doende, heeft nu de beidet beschul digden vrijgesproken. De uit Hotterdam te Haere aan- 'gekomen'stoomboothad de laatste keer niet minder dan 200 passa giers aan boord allen lieden, die Europa verlieten om zich in de nieuwe wereld te vestigen. GEïSEKGPï3 ESSSRWBSC. 'Men vreest dat de jonggeboren prins van Ruslanddie dadelijk bij zijne geboorte "tot kolonel cier ka- va lerie werd benoemd, zich zooda nig hecsch heeft geschreeuwd, dat hij nooit zal kunnen kommanderen. Onmetelijke sommen gelds, door den graaf pan Nassauin der lijd op Neêrlands grond bijeen geza meld slroomen thans naa# Italic bestemd voor zijne dcfcliter prinses NLlbert die zich in Jlome, Napels en Palermo vermaakt. Groote drukt- in Zierikzee; namelijk des middags om 12 ure als de am bachtslui hun werk en de kinde ren de school verloten.Er i een niiyiw Reukwatertje uitgevon den" om het voorhoofd van solum - gen ie eerstalen en hunne wangen te behoeden pan schaamrood ivor den Wat zullen dg gekroonde hoofden op hunne comparitie te Parijs een pret hebben, zij zullen

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 1