2 STADS-N1EUWS. ADVERTENTIE». leedere zorgenwaarop zoo menigen braven j vader en teeder zorgende moeder hunne hoof den gerust ter neder leiden? Ja omdat UEAb. voor hunne lievelingen eenen zorgenden vader en UEAb. hoogbeminde gade, een teederlie- vende moeder wilde zijn. Is dit nu de dank? Maar o wat zouden wij hier niet kunnen bij brengen wat Zierikzee aan UEAb. verschul digd is! Maar doordrongen van gevoel voor al het goede dat deze stad, door UEAb. onver moeide zorgen, tot op dezen stond mogt ge nietenroepen wij, in naam van bijna de gansche bevolking van deze stad UEAb. toe: Neen! Neen! dat is niet de dank, welke de welgezinde ZieTikzeenaar UEAb. toebrengt Neen wij stellen die daden op den regten prijs, enjbrengen UEAb. den verschuldigden dank toe, op welke UEAb. in zoo eene groote mate aanspraak heeft, ja meerder dan dank zijn wij UEAb. verschuldigd, niet alleen voor lTEAb. wijze en vaderlijke regering; maar ie der met raad en daad bij te staan dat was. UEAb. geliefkoosde bezigheid. Door tranen te droogen, heeft UEAb. zoo vele gedenkzuilen in de harten onzer stadgenooten opgerigt, en niettegenstaande dit alles, zijn er eenige onverlaten in ons midden welke UEAb. hart schokken en uwe ziel trachten te doorboren, waarin wij zoo gaarne eenige druppelen ver zachtenden balsem wenschten te stortenen inderdaad het kan UEAb. niet onbekend zijn, dat bijna ieder ingezeten van deze stad in dat leed een zoo opregt hartelijk deel heeft geno menen van die verachtelijke schrijvers den grootsten afkeer koestert. Die getrouwe in gezetenen welke-jUEd. [en UEds. gezin hoog schatten en beminnen, wenschen dat UEA. moedig het hoofd zal weten op te heffenen trots de magt der onruststokerij UEAb. ver dere krachten zal wijden aan het welzijn van deze stad. Ja waardige Burgervadergaat voort op den sedert zoo vele jaren ingeslagen wegstaat pal als eene rots in zee 1 op UEAb. blijft ons vertrouwen gevesiigdblijft onze beschermertot dat de dood ons scheid. UEAb. naam zal in zegening onder ons en onze kiD- deren blijven wonen, en wij zullen op de plaats waar UEAb. kil gebeente (doch niet dan spade) zal rusten, tranen plengen; UEAb. da den herinneren en het nageslacht zal met hun ne vaderen moéten uitroepen: Nemo anU mortem beatus. Niemand is gelukkig voor zijnen dood. ALLERLEI. Kvtracten uit den Utopiaanschen Moniteur. Ridendo dicere vcrurn quis vetat? Niet alleen wij residentiebewoners, maar 2elfs alie Utopianen zijn in volslagen rouw ge dompeld. Onzp natbekretene wangen zijn de droevige tolken, van hetgeen wij in ons bin nenste gevoelen ons leed is niet te overzien want de teleurstelling, die wij hebben onder gaan is groot. Wij hadden ons zoo veel voorgesteld van de opvoering van een tooneelstukwaarvan wij reeds vroeger hebben melding gemaakt, ge naamd. DB GEFNUIKTE ARISTOCRATIE of de kruik gaat zoo lang te water, tot zij breekt, 1 r in de zaal Knijplust te geven.'' Wij hadden verwacht, dat de opvoering eenen heilzamen indruk zou teweegbrengen, zoo wel op de gemoederen der voorstellersals op die der aauschouwers; maar o jemené! de voorstelling heeft geen plaats gevonden. De meeste der acteurs hebben zich, bij de vóór eenige dagen plaats gehad hebbende repetitie, tegen de voor stelling verklaard, en gezegd, dat de opvoe ring niets dan verderfelijke gevolgen zoude veroorzaken. Maar die acteurs zijn slangsluwe vogels, die ons, blindgeloovige Utopianen, gaarne dom willen houden, en er zich wei nig om bekreunen, of zij het volk genoegen geven, of niet. Wij zjjn dan niet tenooregte op hen verstoord daar wij hen, voor de ver vulling hunner rollen ons zuur verdiend geld opbrengen en zelfs om de opvoering van ge noemd tooneelstuk uitdrukkelijk in verschillende petities [dit is een vreemd woord, in [Kaka- topie tegenwoordig zeer in zwang] hebben verzocht. Genoemde acteurs kunnen intusschen verze kerd zijn, dat zij, door ons op dusdanige wijze voor den gek te houden en te dwarsboomen in hunne volgende voorstellingen onze onte vredenheid dubbel zullen gevoelen. Dit is nu toch tweemalen in één jaar dat wij door die akelige troep in onze verwachting bedrogeu worden: immers wij hadden in het geheel niet vermoeddat den 6 Maart van het afgeloopen jaar dat befaamde Treurspel, waarvau de in druk nu nog gevoeld wordt, zou wordeu op gevoerd. De meeste leden van het tooneelge- zelschap beginnen ons ook op den duur te vervelen daar zij meestendeels hun hoofdwerk maken van Pantomines, waarin weinig meer dan te knikken valt. Nog eenigen tijd en wij zullen zien, of het door hen geannonceerde tooneelstuk de gefnuikte Aristocratie enz. hetwelk bij de repetitie reeds zooveel tegen kanting heeft ondervonden, werkelijk zal wor den opgevoerd. PLUKSTAD jaar der plukking cn verdrukking29 Maart burgerlijke stand te zierikzf.e. GEBOREN: den 26 April. Eene dochter van L. de Kok en N. Gerritsen. den 27 dito. Een zoon ran M. van der Werven en M. E. Schuurbies Een zoon van P. Timmermans en S. Telle. OVERLEDEN: den 2S April. M. van de Velde, oud 9 weken (dochter). den 2 7 dito. L. Moelijker, oud 6 jaren (zoon). afrijden der diligences. Corresponderende op de stoomb Donderdag 1 Mei Naar Iloltercf. 's morg. ten?1 |a ure. Van G naar M. 'suamidd. ten l1 2 "re. Vrijdag 2 Mei Naar Rotterd., 's moig. ten 8 ure' Middelb. j> 6 Gorinch. 61 /2 B Verkooping van PAARDEN en BEESTIAAL, op den (jden iyjej 1845, 'smorgens om 11 ure, op de markt te Oosterland. Een TIMMERMANSKNECHT, die zijn wérk grondig ver slaatkan dadelijk geplaatst worden bij J. PADMOS, M.r Timmer man te' Dreischor. Te Zierikzee, ter Drukkerij van P. de Looft?»

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1845 | | pagina 2